Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 32
  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Статистики на форума

    Напоследък определени хора непрекъснато подмятат, че форума загива, че посещенията намаляват, че вече не било уютно и т.н. Не знам откъде тези хора намират информация за твърденията си или просто се опитват да търсят под вола теле.

    Моето мнение е, че форума не върви назад, а напротив - продължава да се развива и усъвършенствува в крак с последните технологии в софтуера и хардуера. Да, стана по-сложен, но и по-съвършен. Това нямаше как да се избегне, ако искаме да сме в крак с новото време.

    Колкото до посещаемостта и активността във форума - ами има си един единствен обективен критерий, и това са статистиките на форума. Както се казва - когато числата говорят, и боговете мълчат.

    По-долу ще публикувам месечните статистики на форума за цялото време откакто е създаден, а вие сами си направете изводите дали наистина има под вола теле или не.

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Новорегистрирани потребители по месеци:

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Нови регистрац&#10.PNG
Прегледи:      294
Размер:	34.7 KB
ID:	79

  3. #3
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Създадени нови теми по месеци:

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Нови теми.PNG
Прегледи:      292
Размер:	34.3 KB
ID:	80

  4. #4
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Написани нови мнения по месеци:

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Нови мнения.PNG
Прегледи:      293
Размер:	36.7 KB
ID:	81

  5. #5
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Гледайки графиките от аналогичните периоди на старите години според мене не само че няма загиване на форума, а напротив - има лек ръст.

    Ясно осъзнавам, че във форума има няколко човека, на които силно им се иска той да се провали. Това го мечтаят толкова силно, щото дори изказват мечтите си на глас, виждайки под вола теле едва ли не във всичко. Имам чувството, че ако утре сменя някой цвят от син на жълт, това ще бъде класифицирано от тях като катастрофа.

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    Здравейте колеги.Уважавам науката статистика.Има цял институт,който работи и събира статистически данни.Уважавам и труда на колегата Матеев за това,че се е потрудил да изнесе данните за ативността на форума.Лошо няма,но нещата излизат извън контекста.Колегите никога не са писали,че форума умира или нещо подобно.Нещо повече,даже се казва от тях, че активността се е завишила.Въпроса е друг,а той е че от форума излязоха хора с голям капацитет в науката пчеларство или ако не са излезнали са просто наблюдатели.Това беше и мойто становище и не желая мнението ми да се трактова по неправилен начин.Въпроса беше съвсем друг.Опасявах се форума да не се превърне в голяма говорилня.Извинявам се,че пиша толкова дълго,но просто нямам време.

  7. #7
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    А може би тези хора са заети и си гледат пчелините или пък чакат някой да им зададе сериозен въпрос, заради който си струва да се намесят. Иначе за дребни и лесни въпроси всеки може да отговори и няма смисъл капацитетите по 1000 пъти да пишат едно и също нещо.

    При гледането на статистиките и друг път се забелязва намаляване или увеличаване на активноста. Явно това е нещо нормално и по единичен месец не могат да се вадят глобални изводи. Освен това сега е активен сезон и всеки си гледа кошерите, а не форума. Въпроси задават само най-закъсалите новобранци и обикновено това са лесни и прости въпроси, на които може да отговори всеки. Сложните въпроси с дълги дискусии и противоречиви мнения ще ги оставим за зимата.

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    Колега Матеев,за повечето неща си прав.Разбирам,че активността не е константна величина.Знам, и от себе си съдя,че повечето от нас имат работа при пчелите,други пък яхнаха моторите и са по морето или някъде на почивка.До тук всичко е така,но има хора от форума/не изключвам и себе си/които не могат сутрин или вечер поне да не прочетат нещо от темите.А има и такава порода хора които не могат без да се намесят в решаването на някой въпрос и именно те са с тегло над 500.Та казвам тегло,пък вие ме разбирайте за броя мнения.Така той се превръща автоматично в специалист, но не от колегите,а от умния сървър обслужващ форума.Та за това и самият Анщайн е казал:Всичко е относително!!!Не искам да бъда пак неправилно разбран.Не се сърдя ако има колега с различно от моето становище.Все пак мисля,че за това е форума и всеки има право на становище.А това дали някой е прав от нас го решават няколко хора/администратора и модераторите/Все пак няколко становища са повече от едно и би трябвало да е по верно това, зад което стоят повече от хората.

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    5
    "Страхотни" сме ние българите, уникални. Едва ли има някъде по света подобен народ като нашият. Винаги сме недоволни от нещо, намръщени и зависливи. Все искаме нещо, но ако може някой друг да дойде и да ни го даде хей така, без пари, а и ние да не си мърдаме пръста дори. И понякога това чудо се случва и идва някой и дава нещо. И тогава... "О, ужас... Защо тоя идва и дава хей така без нищо. А бе сигурно има нещо на ум. Не му е чиста работата, явно иска нещо да ни прецака - не можа така да се прави..." Това ни е клинично състояние - да не се прецакаме, още по-лошо някой друг да не ни прецака. Имаше един стар виц: Кои са най-големите страхове на българина - да не стои на течение, да не е*бат жена му и да не се прецака с нещо.
    Караш си 30 години одрънканата жигулка и в един момент ти дават Audi A8 примерно. "Ха, това пък защо, аз си искам жигулката. Не искам това чудо, та то е синьо, а моята жигулка си жълта красавица." "Но аудито е ново, модерно, 10 пъти по мощо от твоят стар жигул." " Не, не ти го искам това новото..." И започва търсенето на теле под вола...
    Същото наблюдавам и с цифровизацията... "Разправят, че туй циф..., а бе не мо'а го кажа, било убаво." " А бе убаво, кой знай кв'о пак ш' нъ прикарат. На нас си ни ъресваше както е до сега."
    За жалос е така, това сме ние. Такава ни е и държавата. Политиците ние си ги избираме, ние им даваме правото да ни лъжат и крадат. Някой беше казал, че всеки народ заслужава своята участ.
    И е ужасно прав...

  10. #10
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не знам за вас, но аз ежедневно следя статистиките на форума, защото те са един критерий дали се харесва на хората това, което правим с екипа ми напоследък. Един от показателите е брой хора, които са логнати едновременно на форума. За вчерашния ден в 12:00 часа имаме нов рекорд от 206 едновременни посетители. Повечето от тях са анонимни, част от тях дори са роботи на Google и Yahoo, но все пак числото 206 е впечатляващо. Аналогичното число на форума на Динко е 69 посетители през 2007-а година - тогава, когато неговия форум е бил в разцвета си. От тогава до сега този негов рекорд не е подобряван, а при нашия форум почти всеки един божи ден рекорда се подобрява и числото на едновременно работещите потребители нараства.

    Каквото и да приказват песимистите, това число всъщност е един сигурен критерий за нарастване на популярността на форума, и аз се радвам, че за това нарастване на потребителите аз и моят екип имаме някаква, макар и малка, заслуга.

    Както написах по-горе, това е една от малкото радости в живота, заради които си струва да живееш - това е тогава, когато започнеш да виждаш положителните резултати от собствения си труд.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •