Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 32
  1. #11
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    Форума наистина живна/не искам да мислите,че му правя реклама/.Причините са няколко.Получава се диалог/не монолог/при решаване на повечето въпроси и се търси мнението на съфорумците.Форума придоби по съвременен вид.Специално на мен ми беше в началото трудно да се ориентирам,но сега свикнах.Добре е ,че се работи на принципа за да промениш нещо,създай нов модел,който прави стария вече негоден.Знам,че не може да се угоди на всеки/говоря за цветовите гами/.Сега мисля,че цветовете са по меки,не ярки и успокояващи погледа.Има и неща обаче които след определено време ще си влезнат там където трябва,просто трябва време.Имам предвид,че форума стана като блог.Ние питаме,вие отговаряте.Да, да, ама не.Той отговаря.Лошо няма.Потрайте малко....Мераци...

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от HINAP Виж публикацията
    Форума наистина живна/не искам да мислите,че му правя реклама/.Причините са няколко.Получава се диалог/не монолог/при решаване на повечето въпроси и се търси мнението на съфорумците.Форума придоби по съвременен вид.Специално на мен ми беше в началото трудно да се ориентирам,но сега свикнах.Добре е ,че се работи на принципа за да промениш нещо,създай нов модел,който прави стария вече негоден.Знам,че не може да се угоди на всеки/говоря за цветовите гами/.Сега мисля,че цветовете са по меки,не ярки и успокояващи погледа.Има и неща обаче които след определено време ще си влезнат там където трябва,просто трябва време.Имам предвид,че форума стана като блог.Ние питаме,вие отговаряте.Да, да, ама не.Той отговаря.Лошо няма.Потрайте малко....Мераци...
    Ами това е естествен процес - нещо като когато си купиш нови дънки или обувки. Отначало ти стискат, после свикваш! А те пък се нагаждат според твоята анатомия. Иска се малко търпение.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    El Rey, крушата си има опашка. Мнителни сме, защото все гледаме да се прекараме. Параграф 22. Някакъв отвратителен кръговрат. За две години откакто се занимавам с пчелите се сблъсках с много хора и до сега бих казал, че само един от тях си удържа на дадената дума. Няколко ме докарваха до безизходица и едвам съч излизал от ситуация. Така е с почти всички нас. Та за това разбирам мнителността.
    Но в крайна сметка би трябвало сами да се изкараме от тази дупка.
    За мен лично действията на Матеев са похвални и трябва да се уважават. Предлага се нещо ново и по-добро, ами да го използваме.

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    5
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов Виж публикацията
    El Rey, крушата си има опашка. Мнителни сме, защото все гледаме да се прекараме. Параграф 22. Някакъв отвратителен кръговрат. За две години откакто се занимавам с пчелите се сблъсках с много хора и до сега бих казал, че само един от тях си удържа на дадената дума. Няколко ме докарваха до безизходица и едвам съч излизал от ситуация. Така е с почти всички нас. Та за това разбирам мнителността.
    Но в крайна сметка би трябвало сами да се изкараме от тази дупка.
    За мен лично действията на Матеев са похвални и трябва да се уважават. Предлага се нещо ново и по-добро, ами да го използваме.
    Абсолютно съм съгласен. Това взаимно прекарване и мнителност може да продължи до безкрай. Но все от някъде трябва да се започне. Както се казва - и най-голямото пътуване започва с една малка крачка. И един човек в този форум реши да я направи тази първа малка крачка. Хей така, безвъзмездно, както той казва за собствено удоволствие. Спомням си, когато за пръв път се появи във форума и сподели своите намерения, как голяма част го взеха на подбив, други явно си мислиха, че миналата вечер явно е попрекалил с алкохола. Но човека не се обиди, не се отказа и ето до къде стигнаха нещата. Аз се възхищавам на такива хора. Едно огромно благодаря...

  5. #15
    Цитат Първоначално публикувано от El Rey Виж публикацията
    ....... Спомням си, когато за пръв път се появи във форума и сподели своите намерения, как голяма част го взеха на подбив, други явно си мислиха, че миналата вечер явно е попрекалил с алкохола. Но човека не се обиди, не се отказа и ето до къде стигнаха нещата. Аз се възхищавам на такива хора. Едно огромно благодаря...
    И как си го спомняш, като тогава изобщо не си бил регистриран в този форум???

    Всъщност си бил, но под друго име. Като искаш да си част от пчеларската общност във форума, защо се страхуваш или срамуваш да се представиш?

    За себе си съм решил да не отговарям на постове публикувани от потребители със странни никове, дори и на въпроси отправени персонално към мен.

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    5
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    И как си го спомняш, като тогава изобщо не си бил регистриран в този форум???

    Всъщност си бил, но под друго име. Като искаш да си част от пчеларската общност във форума, защо се страхуваш или срамуваш да се представиш?

    За себе си съм решил да не отговарям на постове публикувани от потребители със странни никове, дори и на въпроси отправени персонално към мен.
    Г-н модератор, предполагам сте забравили, че четенето на този форум може да става и без регистрация . А възможностите на форума позволяват да се използва само ник - въпрос на избор. Никъде нищо не нарушавам, нали?

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    11.10.2010
    Мнения
    8
    Почти редовно влизам във форума и откакто Матеев е тук, форума наистина живна.
    Колеги радвайте се че има хора като Матеев и те са част от нашия форум.
    Моите адмирации към Матеев за това което прави за форума .

    Един въпрос към Матеев . Преди 2008г. не се ли занимаваше с друг форум за FOREX търговия ,когато форекса беше във възход и набираше все по голяма популярност в България , Русия и др. и точно преди финасовата криза вие или вашата фирма продаде или се оттегли от този вид бизнес и се насочи към изграждане на слънчеви централи /когато престоеше бум на строителство на ВЕИ - отново в точния момент преди енергийната криза в България вие или вашата фирма продаде или се оттегли от този вид бизнес/ и се насочи към пчеларство , ако сте този човек ,аз съм почти 99% сигурен ,че става дума за един и същ човек , ние пчеларите трябва да се радваме , че престои или вече е във възход Българското пчеларство ,само трябва да следим кога ще се оттеглите от този бизнес

  8. #18
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Да, така е. Животът ми е свързан с форуми. Първият ми собствен форум беше този на СТС Финанс. Това беше фирма за FOREX търговия (валутна търговия), която създадох от нулата и превърнах във фирма номер 1 в България за по-малко от 5 години. Продадох я на върха на славата си, защото Иво Прокопиев ми предложи цена, на която не можах да устоя. Както фирмата, така и форума, бяха станали лидери в бранша. Продадох фирмата заедно с форума, като след мене фирмата започна да запада, форума - също. Към днешна дата форума вече го няма, а с фирмата какво е станало не знам, защото не се интересувам.

    Другият мой форум е този на СТС Солар - http://solar.sts.bg/forum. Естествено този форум също е лидер в бранша (фотоволтаичните технологии). Там дори е нещо повече - други форуми в този бранш просто няма или дори и да има, те са с по десетина посетители и десетина мнения. В този бранш успях просто защото бях първият в България, който се досети, че има хляб в тази дейност. Веднага създадох форум и домейн, създадох и Първата Българска Слънчева Електроцентрала. Е може и да е втората, но въпроса е спорен. Форума е активен и до ден днешен, но посещенията в него са намалели, защото бизнеса запада по външни причини - глупавата регулация на олигофрените в правителството на ББ, която намеса създаде енергийна криза с всички възможни последици от нея за цялата енергетика.

    Другият мой форум е в областта на моето хоби - Моделизма, и по-точно радиоуправляеми модели на самолети и хеликоптери с възможност за FPV (пилота на земята вижда това, което вижда една камера, поставена там на модела). Това е форумът http://modelist.bg и той се явява конкурент на един друг по-стар форум http://modelistika.com.

    Имам и форум на Българската Соларна Асоциация, на която съм председател - http://www.bsa.bg/forum. Форума е малък и повечето информация в него е в скрити раздели, които се виждат само от членовете на асоциацията.

    Имам и форум на СТС Софт - http://stsdb.com/forum. Този форум е международен на английски език и в него се дискутира за една нова наша патентована концепция за бази данни, която все още не е описана в учебниците по програмиране. Тя е най-бързата в света и в момента тази концепция постепенно набира привърженици, както и клиенти, готови да дадат по 1000$ за един лиценз (вече има 20-30). Тази база данни има потенциал да бъде продадена за много пари и ако това някога се случи, пчеларството с 5000 кошера ще изглежда като детска играчка. Но това естествено е в сферата на мечтите. Както се казва аз съм си пуснал фиша за тотото, пък какво ще стане само един Господ само може да реши. Засега нещата се развиват добре - един рекламен клип на базата, за който ви се похвалих само преди 2 седмици - към днешна дата вече е гледан 47 000 пъти.

    Та този пчеларския форум е една закономерна последователност от моя личен опит, който говори - "щом имаш бизнес, трябва да имаш и форум". Все още не знам какво да го правя този форум, но знам, че ще го поддържам следващите 100 години и ще влагам в него цялата си енергия просто защото ми харесва и защото този форум обединява полезното с приятното както в личен план, така и в обществен, правейки нещо полезно за цялата пчеларска общност. Колкото до моята полза от всичко това - ами в това няма нищо тайно. Форума ми дава възможност да създавам много контакти, приятелства и запознанства, а това е в основата на всеки един успешен бизнес. Контрола върху форума ми дава възможност да контролирам разните му там деструктивни елементи - спамаджии, злобари, провокатори - такива винаги ги има. Както предполагам виждате, във форума вече има мир и спокойствие, а бившите спамаджии и провокатори вече се сдържат, защото разбраха че номерата им при мене няма да минават. А това вече е от полза както за мене, така и за всички останали. Всички искаме да си говорим за пчели и да споделяме опита си с останалите, а моята мисия е да гарантирам този процес - да гарантирам свободните дискусии в дух на разбирателство и взаимопомощ. Модераторите ми помагат в тази мисия и да ви кажа честно - мисля си, че напоследък това се получава доста успешно.

  9. #19
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето малко статистики на форума за месец Януари 2015г. За един месец форума е посетен от 17 885 потребители (IP адреса). От тях 20.7% са посещавали форума повече от един път, или това прави 3702 връщащи се отново потребители (IP адреси). Те са направили 62 424 сесии (разглеждане на последователни страници). Общо са посетили 535 956 страници. Средно на едно посещение са разглеждали 8.59 страници.

    75.14% са обявили в баузъра си, че основен разговорен език им е Българския, а 20.3% са обявили Английския.
    96.65% от хората (IP адресите) физически се намират в България, а останалите са разпиляни по целия свят.

    Разпределение на хората по градове
    София - 16.11%
    Варна - 9.67%
    Русе - 6.64%
    Пловдив - 5.7%
    Велико Търново - 5.65%
    Плевен - 5.0%
    Бургас - 4.36%
    Добрич - 3.46%
    Стара Загора - 3.31%
    Останалите градове са под 3%.

    Разпределение на браузърите
    Google Crome - 42.41%
    Firefox - 33.37%
    Internet Explorer - 13.44%
    Opera - 5.01%
    Останалите са под 3%.

    Операционни системи
    Windows - 90.29%
    Android - 5.28%
    iOS - 1.8%

    В рамките на цялата минала година по дни от седмицата форума има най-много посещения в Понеделник (+20%) и най-малко в Събота (-20%). Пика на посещаемоста е в 20:00 часа. Ако приемем пика за 100%, то тогава над 50%-ната линия са часовете от 08:00 сутринта до полунощ. Много интересно е, че посещаемоста никога не пада до 0%. Дори и в най-ниската си точка, която обикновенно е от 2:00 до 4:00 часа през нощта, пак има посещаемост на ниво над 10%.

    В реално време (гледам го сега) има има между 20 и 30 активни потребители, отварящи всяка една секунда средно по 3-5 нови страници. Вечерно време тези цифри се удвояват и дори утрояват.

    ПС: Данните са взети от статистиките на Google Analitisc.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Това означава, че от Стара Загора са влизали почти 600 човека. Много интересно къде са им мненията в темите, участието в пчеларския живот в града и т.н. За пореден път се убеждавам, че сеирджиите са поне десетки повече от активните и активните се превръщаме в клоуни забавляващи публиката, а тя е тук само за да измъкне някакво инфо ако може, да научи нещо и в никакъв случай да не споделя никакви знания, опит, мнение и т.н.
    В така създалата се ситуация, аз определено се насочвам все повече към тихия ъгъл и нямам никакво намерение да давам знания и опит на конкуренти, които дебнат като хиени тук, от всякъде .

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •