Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 41 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 408
  1. #81
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Ако помислите...няма никакво значение дебелината на стената на кошера. Всички мои кошери са стандартизирани и с дебелина на стената...20 мм. Важното е зимата какво количество пчели зимува в пространството(корпуса) между тези стени. Моят стремеж е по това време да имам 2 кг. пчели в корпуса с дебелина на стената 2 см. Разбира се, не винаги го постигам, но се старая.
    Working....

  2. #82
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Всъщност, закачката бе не толкова в дебелината, по-скоро в красотата и естетическите качества на показаните кошери.Иначе си прав за дебелината на корпусните стени , няма значение колко са дебели.Аз лично ги предпочитам 20 мм , щото ми спестяват по някой друг килограм в работата и някой лев в джоба. Дори в Америка е 19 мм дебелината на стените , но както и да е. На Рости ще му отговоря така:Наистина красотата и хармонията , трябва да присъстват навсякъде ,но не и да се натрапват. За тази цел има женски списания и конкурси за красота.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  3. #83
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Не става въпрос за красотата. Аз написах, че да се изработи корпус ЛЕСНО само чрез изрязване на дъното на сандък от противотанкови мини е невъзможно. Оспорих точно и конкретно това. Иначе военните сандъци участват по много начини в изработването на пчеларски инвентар. Аз също ги ползвам.

  4. #84
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Разглеждах обявите в продавалник и попаднах на това http://prodavalnik.com/pchelni-kosheri-i36988867.
    Човека си е направил бизнес купува за 2 лева сандъка и го продава за 25.

  5. #85
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Това е всичко друго, но не и кошер.

  6. #86
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Прав си колега. За тези пари може да се вземе стандартен кошер втора употреба и след необходимите манипулации да стане като нов.
    Аз такива сандъци съм си приспособил за оплодни - разделени на четири отделения и се получава.

  7. #87
    Потребител
    Регистриран
    17.06.2013
    Мнения
    80
    Пчеларски район
    покрай павликени
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Прав си колега. За тези пари може да се вземе стандартен кошер втора употреба и след необходимите манипулации да стане като нов.
    Аз такива сандъци съм си приспособил за оплодни - разделени на четири отделения и се получава.
    прав си колега и ние купихме 10-на стари дб и след дизинфекция с сода каустик шкуртка и боя станаха супер и примерно са ни излезли 300лв а за нови трябва да се бръкнем поне с 800

  8. #88
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Старото си е старо може да стане да върши работа,но не и да стане нов.Масово втора употреба кошерите дадан-блат вървят по около 30лв.а нови има и по 55-60лв.

  9. #89
    Наблюдател
    Регистриран
    12.05.2011
    Мнения
    16
    Прав си колега.

  10. #90
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    Старото си е старо може да стане да върши работа,но не и да стане нов.Масово втора употреба кошерите дадан-блат вървят по около 30лв.а нови има и по 55-60лв.
    Новото си е ново, но за такива пари, не се знае как ще изглеждат след една година.
    Друг е въпроса, ако сам си ги направиш, защото ще си избереш материала.
    Аз преди две години си правих 12 рамкови дадан блат 33мм с един магазин ми излязоха около 40 лв., като в това не влиза труда, който съм вложил.

    Сори май доста се отклонихме от темата.

 

 
Страница 9 от 41 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •