Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 40 от 41 ПърваПърва ... 3038394041 ПоследнаПоследна
Резултати от 391 до 400 от общо 408
  1. #391
    Наблюдател
    Регистриран
    26.05.2016
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    aksakovo
    здравейте колеги може ли да ми кажете за това изложение във Варна.
    Само за мед ли е или и оборудване.
    И дати

  2. #392
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241

  3. #393
    Наблюдател
    Регистриран
    26.05.2016
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    aksakovo
    Благодаря ви много

  4. #394
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз Виж публикацията
    "Метод на Александър").
    Имам 3 годишен опит с "Ентеров апарат" и с различни начини за правене на свищеви майки и....затова искам купешки - да бъда сигурен. Следваща седмица в Варна изложение - искам да се запозная с сериозни производители на майки и оборудване, да се сключа договор/те за следващия сезон.
    Аз ако съм на твое място за 60-70 майки, ще си ги направя сам. (и ще икономисам хиляда и два-триста лева пари, за гориво например). Ще вдигна няколко пити пило в най-горен корпус (над медовите), ще избера някоя пита с яйца и прясно пило, ще я подрежа и пчелите ще си изведат майки. Така ще се разтоварят и кошерите да не изпадат в роево.
    П.П. дай някакво инфо за тоя “Метод на Александър“, че ми е интересно.

  5. #395
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Защо , не го направи тази година ?
    Сега , как са кошерите ? Чакам отговор .

  6. #396
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз Виж публикацията
    10 септември е само в анонса .
    Друго няма на тази дата .

  7. #397
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    ...дай някакво инфо за тоя “Метод на Александър“, че ми е интересно.
    Извинявайте, намерих само на руски -
    http://airbees.com/methods/16-metod-...rota-ruta.html

    С една дума - как то знаете, има противо роеви методи с СПИРАНЕ на тази енергия, а има с ИЗПОЛЗВАНЕ. (тоя от втори). Правих на ДБ, има различни практически нюанси, задолжително ще правя пак. От февруари (дата според времето) започнам развитие по "Метод на Блинов, как то виждали на практика, тоя метод може реанимира и "мъртва крава" )) http://pchelari.com/forum/showthread...l=1#post126253 , после ще направя първото разместване по "Александър" и не по късно от началото на април - планирам първото разцепване.
    Успех.

  8. #398
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Защо , не го направи тази година ?
    Сега , как са кошерите ? Чакам отговор .
    Към мен ли е въпроса. Ако е към мен- не го правя защото не искам да увеличавам в пъти бройката, а и не ми трябват толкова майки. (а Бърз иска да увеличи 3-4 пъти бройката и пита за оплодени майки, поне такова ми е впечатлението). За сега искам да видя до къде мога да стигна със средния добив на мед, в кг/кошер. Това от подвижно-стационарно. В смисъл “подвижно“, изкарвам кошерите за да избягам от пренаселеност в района, не за да гоня много паши. Тая година съм 60+ кг/кошер. Кошерите засега са супер, с изключение на една загинала майка през Август (вероятно след третиране с Фурмитом). От кошерите не мога да се оплача, работя си с тях и си пея. Чакам да дойдат да вземат меда, проби взеха преди повече от 2 седмици...
    П.П. Току виж си ми дал идея...догодина да продам някоя майка...

  9. #399
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз Виж публикацията
    Извинявайте, намерих само на руски -
    Нема а са плашиш, на нас руския ни е като втори майчин.

  10. #400
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    10 септември е само в анонса .
    Друго няма на тази дата .
    За колегите, които имат възможност да дойдат на изложение - обърнете своето внимание (освен "Голямото пиене и хапване" )) ) и на тези двата мероприятия от програма:
    1. Кирилка Янина – Началник отдел в дирекция „Пчели, мляко и интервеции“ към фонд „Земеделие“;
    ( 8 септември, петък, ден 1 от Bee Happy Expo – 15:30 ч. – Тема: Възможности за кандидатстване по националната програма по пчеларство. Новите моменти в тригодишната програма.

    2. Светослав Софрониев, Симеон Николов, Владимир Малыхин (Украина)( 9 септември, събота, ден 2 от Bee Happy Expo – 10:30 - 13:30 ч. – Тема: Творческо пчеларско )
    *** не знам за какво ще точно говорят български колеги (по тази тема), но той от Украйна - за нещо новаторско/любопитно. Доста спорен неговия поглед (и практика!) за зазимяване на пч.семейства и сигурно не на всякаква ситуация приложим (при късни паши, мана, 100% захранване с сироп и т.н.) НО! вярвам - при опитно/грамотно/лично подреждане на всичките нюанси по тази технологията, ще има успех и може изцяло промени погледа .

 

 
Страница 40 от 41 ПърваПърва ... 3038394041 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •