Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 41 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 408
  1. #131
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2011
    Мнения
    23
    вищеви маточник е този от който ще се излюпи вищева (свещева) майка,или който както и казва,
    това са първите запечатани маточници

  2. #132
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Това значи ли ,че първите по часове запечатани маточницина маточната рамка в отглеждача ще са свищеви?
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  3. #133
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2011
    Мнения
    23
    не,аз не говоря за маточни рамки и йентерови апарати и каквито и да било методи за майко производство,
    при маточната рамка са придадени яица,а в описания от мен случай семеиството е осиротяло и е оставено само да заложи маточниците където и както реши и тук става въпрос за няколко дни а не за часове(а като осиротее залага първо 3 дневна ларва до колкото си спомням от литературите която става свищева)
    не придавам маточна рамка,просто миналата година експериментирах по този начин и се получи ся тази година повтарям опита и до тук върви добре,
    всичко се случва като миналаат година до сега поне,което ми доказва че май съм на прав път
    ам ся ше експериментирам и една идея на Матеев която прочетох за гол рой

  4. #134
    Благодаря за разяснението.

  5. #135
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Много изчерпателно също благодаря.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  6. #136
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от s.gergowski Виж публикацията
    вищеви маточник е този от който ще се излюпи вищева (свещева) майка,или който както и казва,
    това са първите запечатани маточници
    Ами следващите какви са?

  7. #137
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от s.gergowski Виж публикацията
    не,аз не говоря за маточни рамки и йентерови апарати и каквито и да било методи за майко производство,
    при маточната рамка са придадени яица,а в описания от мен случай семеиството е осиротяло и е оставено само да заложи маточниците където и както реши и тук става въпрос за няколко дни а не за часове(а като осиротее залага първо 3 дневна ларва до колкото си спомням от литературите която става свищева)
    не придавам маточна рамка,просто миналата година експериментирах по този начин и се получи ся тази година повтарям опита и до тук върви добре,
    всичко се случва като миналаат година до сега поне,което ми доказва че май съм на прав път
    ам ся ше експериментирам и една идея на Матеев която прочетох за гол рой
    Предполагам имаш предвид така нареченият "метод на 5 ия ден". Не че не са свищеви, това не означава че не са добри. Това че се махат първите запечатани маточници си има друга причина.

  8. #138
    Наблюдател
    Регистриран
    17.02.2011
    Мнения
    29
    Здравейте,споделете нещата с "Развитието на пчелини"Какво интересно и хубаво се случи,срокове,хранене състояние при зазимяване и ...колкото повече(параметри) толкова повече. Поздрави и благопожелания!

  9. #139
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    И на мен ми е интересно,Матеев разкажи за отвотките стана ли номера или не.

  10. #140
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Я ,тази тема съм я пропуснал.И Ivan-vd ме изпревари.Направи ми впечатление ,че Матеев отсъства от нея повече от година.Имах намерение да задам подобен въпрос.

 

 
Страница 14 от 41 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •