Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 23
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    16.04.2013
    Мнения
    133
    Пчеларски район
    Хасково

    Дневник на пчеларя

    Здравейте, от доста време чета форума и се уча. Реших и аз да допринеса с нещо, което доста търсих из нета, но не намерих. Накрая седнах и го направих.
    Моля, всички, които имат някакви идеи за корекции да пишат, за да го усъвършенстваме заедно. Файла е в ексел но е архивиран за да мога да го кача. Разархивираш, отваряш файла, принтираш и нареждаш в папката прилежно.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Само една идея, която аз лично я прилагам винаги и навсякъде:

    Когато се създава някакъв файл, който в бъдеще ще бъде променян или развиван, винаги най-отзад на името добавям и версията на файла. Например в твоя случай - Пчеларски бележник v01.xls. Следващия път, когато файла се промени, версията става v02, v03 и т.н. По този начин се избягва объркването както в твоя компютър, така и по компютрите на колегите, които ползват твоя файл.

    Предлагам за в бъдеще тази концепция да бъде възприета от всички, за да можем лесно да споделяме файлове, а техния автор да се грижи за това последната версия лесно да бъде разпозната от предишните.

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    Това е моя дневник.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    16.04.2013
    Мнения
    133
    Пчеларски район
    Хасково
    Качвам и друг вариант, по-удобен за работа.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Ето и моето предложение

    Dnevnik na pchelina.xls
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    15.02.2015
    Мнения
    12
    Според вас кои е най добрия начин за въвеждане на пчеларския дневник повреме на преглед .Независимо на хартия или на по новите технологи като андроид, все отнема време ако са повече кошери след всеки да записваш ще свърши деня а ще си до никаде.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Ами има 3 варианта - помощник, който пише. Диктофон с микрофон и пуснат на записване. Диктуваш номера на кошера и започваш коментар. Вечерта на спокойно или като имаш време пренасяш издиктуваната информация. Има и минуси - не тръгва, забива записа, микрофона е заглушен по една или друга причина, пада му батерията и т.н., но аз за момента не съм измислил по-добър начин за стриктно водене на дневник. Вариант 3 по памет, тука минусите са още повече .

    ПП. Не използвам мобилни устройства, а диктофон (има хиляди евтини и скъпи варианти)! Според мен мобилните телефони (смущения) силно стресират пчелите (лично мнение/наблюдение).

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    Някой колега беше писал ,че с маркер пише по капака.писаното стояло една година и на следващата започва от начало.Така ще стане най бързо ,но няма да имаинформация от предходната година.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Stiliqn Виж публикацията
    Според вас кои е най добрия начин за въвеждане на пчеларския дневник повреме на преглед .Независимо на хартия или на по новите технологи като андроид, все отнема време ако са повече кошери след всеки да записваш ще свърши деня а ще си до никаде.
    Най-добрият начин ще бъде този ,който ти е удобен на теб.Нали знаеш 1000 пчеларя 1000 дневника.Аз за 130 семейства имам тефтер ,като за всяко има отделна страница.При преглед най-дългата ми записка е един ред.Не отнема много време.Тефтера остава за статистика.Имам ги от всичките години.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от petrov_ Виж публикацията
    Някой колега беше писал ,че с маркер пише по капака.писаното стояло една година и на следващата започва от начало.Така ще стане най бързо ,но няма да имаинформация от предходната година.
    То ако се изтрива е добре тъкмо няма да се бъркаш със старите записки иначе след края на прегледа минаваш и преписваш данните където си искаш. Лично за мене е по удобно да са на някакъв носител и с един поглед да знам какво е положението , а не да обикалям из пчелина и да четем какво пише по капаците. Миналата година маркирах с тебешир кои кошери бяха готови за вадене на меда, вечерта заваля и изтри всичко

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •