Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 13
  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Потребителски титли във форума

    Виждам че има недоволни хора от това, което го пише под тяхното име като потребителска титла:

    Цитат Първоначално публикувано от HINAP Виж публикацията
    ........Всеки има някаква отговорност във форума.Моята е на потребител.Но би трябвало по голяма отговорност и по голяма активност при разискване по темите да има от авторите,засл. автори и другите които носят някакъв кастов отпечатък под ника си.Не искам да бъда грешно разбран от колегите които са наблюдатели или потребители като моя милост.В предния форум кастуването беше НАПРЕДНАЛ.Там аз пак си бях обикновен кибик/извинявам се за жаргона/А аз не знам това кой колко е напреднал като аз още не се имам за напреднал и явно тъпча на едно място.Сега ми е още по трудно да се ориентирам в обстановката и без да искам мога да обидя някой който има по висш сан в йерархията на форума/не разбирам разликата между почетен и заслужил автор/.За това предварително се извинявам.Според мен и моя скромен опит, човек трябва да има поне 10 години опит с пчелите за да има поне малко самочувствие и да мисли, че е на ТИ с материята.Всичко друго е надуване на балона докато се спука.Искам да вметна,че не винаги теорията се покрива с практиката.Винаги съм ценял изказване на по млади колеги защото има повече новаторство и не се плашат от експерименти.
    Искам да обясня как се формират тези титли, за да не стават недоразумения и за да няма недоволни:

    Тези титли се формират автоматично от форума на базата на БРОЙ МНЕНИЯ на дадения потребител. Близко е до ума, че който е с малко мнениия е само наблюдател, а хората с повече мнения могат да се нарекат автори, заслужили автори и т.н. Форума няма как да разбере кой какви мнения пише и кой каква пчеларска компетенция има. Форума само може преброи мненията и на базата на тази бройка да даде съответната титла.

    Следователно титлата трябва да се възприема като ПОТРЕБИТЕЛСКА АКТИВНОСТ, а не като ПОТРЕБИТЕЛСКА КОМПЕТЕНЦИЯ. Тази титла е признание към авторите за хилядите загубени часове и безсънни нощи в името на това да напишат някоя статия или да отговарят на въпросите на начинаещите.

    Ако някой е недоволен от титлата си, ами да започне да пише повече постинги със знания, или да отговаря на повече въпроси на потребители. Няма как един човек да е пасивен, пък да получава титли. Дори и да приемем, че този човек е с голям пчеларски опит, как другите да го разберат това, ако той е пасивен.

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето как е настроена таблицата на потребителските титли:

    Наблюдател - под 50 мнения
    Потребител - над 50 мнения
    Автор - над 100 мнения
    Заслужил автор - над 200 мнения
    Почетен автор - над 500 мнения
    VIP автор - над 1000 мнения

    Мога да променям както имената на титлите, така и бройката, при която се активират. Измислете някакви по-разумни имена на титли или бройки, и аз ще ги въведа.

    Колкото до пчеларите, които искат да се похвалят с голямата си компетенция, пък нямат достатъчен брой мнения за хубава титла - ами тях никой не ги спира да се похвалят сами. Могат да го направят по няколко начина:

    1. Както колегата по-горе просто нека да напишат в някой постинг, че ето аз съм с голям опит и голям стаж.
    2. Да си напишат в подписа колко им е голям опита или стажа като пчелар - така на всяко едно тяхно мнение това ще се вижда.
    3. Да си сложат аватар-картинка, на която да пише, че са с голям опит или че са големи професионалисти.

    Но както вече предполагате, най-голямо признание човек може да получи без да се хвали сам. Просто сяда и започва да пише мнения и в зависимост от това какво пише, другите много бързо ще го преценят какво знае и какво не.

  3. #3
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Та да се върнем на титлите:

    Освен автоматичното раздаване на титли е възможно и ръчното им въвеждане за някои определени потребители или длъжности, като например Администратор, Модератор, WEB Master, BAN, Гост, Напуснал, Изгонен или каквото там друго измислите. Та ако искате да има и ръчно въведени титли, моля измислете техните имена и логиката на раздаване, и след това аз ще се погрижа да създам организацията за въвеждане на тази система в действие.

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Матеев, а дали изобщо са необходими тия "титли"? Аз лично никога в никой форум не съм ги гледал. Изграждам си мнение от това какво пише човек, а не колко пише. Всеки може да стане VIP ама какво е казал е по-важното. Просто изказвам мнение.

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    Извинявам се най отговорно на администратора и всички отговорни хора от форума,но сега вече ми просветна за това как се формират званията.Не ме разбирайте грешно, но аз самия нямам желание за смяна на титлата си.За мен специално СИ ВИ то е без голямо значение,по важно е на самия пчелин как ще се представиш.Извинявам се на колегата Матеев,но се опасявах да не се размият титлите.Извинявам се още веднаж на всички засегнати.

  6. #6
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов Виж публикацията
    Матеев, а дали изобщо са необходими тия "титли"? Аз лично никога в никой форум не съм ги гледал. Изграждам си мнение от това какво пише човек, а не колко пише. Всеки може да стане VIP ама какво е казал е по-важното. Просто изказвам мнение.
    Автоматичните потребителски титли няма как да бъдат изключени, но предполагам че ако изтрия таблицата, те ще изчезнат. Мога да го направя, но дали наистина това е желанието на всички потребители от форума? Все пак тези титли са едно макар и малко признание към тези, които са писали много мнения.

    Форума притежава още две системи за автоматично класифициране на потребителите - Потребителски рангове и Потребителски репутации, които към момента са изключени.

    Потребителските рангове представляват едни малки картинки, които се слагат под потребителското име. Те също са свързани с броя на мненията и донякъде припокриват титлите, но се управляват от друга таблица, в която могат да бъдат въведени други стойности на мненията, необходими за активиране на една или друга картинка. В стария форум тази система работеше, но аз я изключих когато получих критики, че като администратор до моето име винаги се мъдреше една картинка на полицай с фуражка. Ако намерим някакви по-свестни картинки - можем да я включим тази система. Засега обаче нямам време да се занимавам с това.

    Потребителските репутации са нещо по-различно. При тях титлата, която получава даден потребител, се базира не на брой постинги, а на БРОЙ ТОЧКИ, които му се начисляват от другите потребители. Към всяко едно мнение се появява нещо (още не знам какво), посредством което читателите на мнението ще могат да казват дали са го харесали или не. Харесването дава положителни точки, а нехаресването - отрицателни. В резултат на това към акаунта на всеки един потребител започват да се начисляват точки и съобразно тяхната сума на потребителя автоматично се начислява положителна или отрицателна репутация. Едва ли не всяко едно мнение става анкета.

    Ако тази система я въведем, тогава много лесно ще се разбере кои посетители на форума са уважавани хора, защото дават полезна информация, и кои са нежелани, защото предимно спамят. Да ви кажа честно изкушавам се да я въведа, но се притеснявам, че на някои хора хич няма да им хареса какво си мислят другите за тях. Ако обаче искате да има справедливо оценяване на заслугите на всеки един посетител на форума, това е системата, която може да го направи. При всички случаи като се поосвободя ще активирам системата най-малкото за да я видим как работи, пък после съвместно ще решим с гласуване дали да остане или да я махнем. Както виждате при всяка една анкета има голямо разнообразие във възгледите и поради тази причина е редно ключови въпроси да се подлагат на гласуване и да печели мнозинството.

  7. #7
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Само едно кратко отклонение от темата, за да не създавам нова:

    Този форум има доста системи, които все още не са активирани. Например БЛОГОВЕТЕ, чрез които могат да се водят теми под формата на статии, които автора сам си ги управлява, а потребителите само дават мнение отдолу, както и CMS (Content Management System), която ще ни даде възможността да систематизираме и подредим всички пчеларски знания в дървовидни категории. Освен тези системи има и други функционалности, които все още не са активирани. В бъдеще всичките тези системи и функционалности една по една ще бъдат активирани, но преди това всяка една от тях трябва да бъде разучена, а това отнема много време.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    А има ли възможност да се интегрира система за GSM известяване? Ще е интересна възможност, особено за оферти за покупки и продажби.
    Идеята е следната - пуснал си обява за продажба, но си на пчелина и нямаш връзка с форума. Има отговор и първите 120 знака от него се трансформират и изпращат на предварително даден номер.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    А, аз не искам да се махне едно или друго. Просто на мен ми се вижда малко безсмислено, лично мнение. Сигурно има хора, които се стремят и им е приятно да са в определена група. Лошо няма.

  10. #10
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    А има ли възможност да се интегрира система за GSM известяване? Ще е интересна възможност, особено за оферти за покупки и продажби.
    Идеята е следната - пуснал си обява за продажба, но си на пчелина и нямаш връзка с форума. Има отговор и първите 120 знака от него се трансформират и изпращат на предварително даден номер.
    Това се прави много лесно, стига да си намериш PHP програмист. Пише се PHP програма с необходимата нова функционалност и после посредством административната част на форума мога да ти я закача към някоя от кукичките на форума. Има няколкостотин вътрешни кукички, които се активират при преминаване на кода през тях. Например при влизане в редактиране, при излизане, при нова тема, при нов постинг и т.н. - говорим за няколкостотин точки за закачане на външен софтуер.

    В момента ние сме закачили две такива външни програмчета - едното например се грижи да прехвърли паролата на потребителите от стария форум към новия, понеже криптирането е коренно различно и ние нямахме никакъв шанс да импортнем паролите на хората. И сега всеки път когато се логне нов човек, той се логва с паролата си от стария форум, а този софтуер я вижда каква е и я слага в новия форум, но кодирана по новия начин. Второто програмче прекодира вътрешнофорумните линкове от стария форум към индексите от новия. За целта използва една таблица, в която е направено съответствието между старите индекси на постингите и новите.
    Този пост е редактиран от Mateev; 25.07.2013 в 21:58.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •