Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Каква лична информация е редно да разкрие всеки един посетител на форума

Гласували
67. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Редно е всички да са анонимни

    4 5.97%
  • Редно е всеки да си напише името и фамилията

    34 50.75%
  • Редно е всеки да си напише населеното място

    52 77.61%
  • Редно е всеки да си напише адреса

    2 2.99%
  • Редно е всеки да си напише телефона или GSM-a

    0 0%
  • Редно е всеки да си напише E-Mail адреса

    10 14.93%
  • Редно е всеки да си напише Скайп адреса

    4 5.97%
  • Редно е всеки да си напише броя на кошерите

    22 32.84%
  • Редно е всеки да си напише предпочитаната система кошери (ДБ, ЛР и т.н.)

    30 44.78%
  • Редно е всеки да напише предпочитаното производство (мед, прашец, майки, отводки и т.н.)

    18 26.87%
Отговори на анкетата
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 45
  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Lightbulb Толерирате ли анонимността във форума

    Отварям тази анкета във връзка с това, че във форума има много анонимни посетители, някои от които дори са лидери по брой мнения, а за тях не знаем нищо или почти нищо. Според мене е хубаво всеки един посетител да си каже поне името и града, за да можем все пак да знаем с кого си комуникираме и да можем да се обръщаме един друг с имена, а не с никове. А това за града - ами хубаво е човек да знае кои са другите пчелари от неговия град най-малкото за да може да се свърже с тях с цел взаимопомощ.

    Това все пак си е мое лично мнение, но е хубаво да се знае какво са нагласите и на останалите хора, за да се съобразяваме с тях. Не знам какво ще покаже тази анкета, но съм склонен да се съобразя с мнението на мнозинството. Препоръчвам и на останалите да го направят.

    Резултатите от тази анкета не са задължителни за изпълнение, а препоръчителни. Всеки си има право да остане анонимен или пък да скрие една или друга информация за себе си, но поне ще знае, че другите не гледат с добро око на неговата анонимност.

    Анкетата е публична - тоест всеки ще може да види кой за какво е гласувал.

    В анкетата може да се гласува за повече от един резултат. Редно е само тези, които са гласували за пълна анонимност да не гласуват по останалите точки. Всички други могат да гласуват за 1, 2, 3 или дори за всичките точки, без първата.

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз лично гласувах за пълна откритост, с изключение на мейла и телефона, които не желая да си ги давам по следните причини:

    Мейла - страх ме е да си слагам мейла в публичното пространство, защото има търсещи роботи, които ще го включат в разни списъци, които после се продават на спамаджиите. И в момента на моя E-mail адрес получавам огромно количество спам - не искам да го увеличавам още повече.

    Телефона - причината е същата. Прекалено много хора ми знаят телефона и имам дни, в които е пълна лудница с по 100-200 позвънявания. Това ми пречи да се концентрирам по текущата задача и поради тази причина давам телефона си само на определени хора.

    Въпреки че гласувах против мейла и телефона, ако някой от вас ги поиска в лично съобщение, ще ги дам, но с молба да не спекулират и да звънят (пишат мейл) само когато наистина има сериозна нужда от това.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    29.02.2012
    Мнения
    16
    Редно е всеки да прецени сам.

  4. #4
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Разбира се че е така и така ще си остане, но ми е любопитно каква е обществената нагласа и дали моето мнение се различава от това на обществото.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Ако създадеш закрити работни групи по определени теми там всеки трябва да присъства с истинската си самоличност. Във форума не, защото ще се наруши възможността за обективни мнения.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #6
    Когато се създадат закрити групи, се получават дразги между потребителите.

  7. #7
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Според мен е редно всеки да преценява сам за себе си. Въпреки че от известно време самоличността ми вече не е тайна, избягвам да вписвам информация във профила си. Предполагам че много хора биха я възприели като опит за (само) реклама/кич или нещо подобно. Някои хора обичат да бъдат възприемани като полу-богове и да поддържат този си имидж (най-вече с приказки) за пред простолюдието. (Ха- Ха. Не е никак трудно. Интересното е че всеки който не се прави на Велик, автоматично се възприема от обратната страна като по-низш от нея, независимо колко ниско е нейното положение)

    Но нека се върна обратно на темата - хубавото на форумите е че зад екрана всички са равни - пол, възраст, брой кошери, стаж, социално положение, научно звание.... - всички тези неща изчезват. Важно е какво се казва, а не КОЙ го казва. Повярвайте ми, и пчеларите с 2 000 кошера + дългогодишен стаж понякога говорят ПЪЛНИ простотии. Те четат същите книги както всеки друг и често изпадат в същите заблуди. Просто хора.

    Важното е мненията да бъдат разглеждани обективно (доколкото това е възможно) и да бъде отсъждано според истинността им, защото само истината има значение.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  8. #8
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от tenew Виж публикацията
    Когато се създадат закрити групи, се получават дразги между потребителите.
    да, но дали ще си комуникират по тел., е-поща, или чрез форума - какво значение има. Когато изникне нужда, решението така или иначе ще се появи независимо от носителя. Има една приказка за жабата дето гледала как подковават коня - тук няма място за сръдня че еди кой си не бил включен в групата.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #9
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    ...... Повярвайте ми, и пчеларите с 2 000 кошера + дългогодишен стаж понякога говорят ПЪЛНИ простотии. Те четат същите книги както всеки друг и често изпадат в същите заблуди. Просто хора....
    Това ми хареса. Така е. И аз мисля така. Всички без изключение са ПРОСТО ХОРА с всичките си техни чисто човешки недостатъци - завист, злоба, некомпетентност и т.н. Бъдете сигурни че дори Бил Гейтс е просто човек като всички нас. Може през деня да взема решения за милиарди, а вечерта жена му да му трие сол за някоя дребна глупост, като например, че е счупил някоя саксия с някое цвете. Според мене всички хора са почти еднакви в интелектуално отношение, разликата е само в количеството на късмета, отреден им от нормалното разпределение и теорията на вероятностите.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    За мен е редно всеки да си прецени какви данни за себе си да сподели, но няма такъв вариант за това не гласувах.

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •