Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Каква лична информация е редно да разкрие всеки един посетител на форума

Гласували
67. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Редно е всички да са анонимни

    4 5.97%
  • Редно е всеки да си напише името и фамилията

    34 50.75%
  • Редно е всеки да си напише населеното място

    52 77.61%
  • Редно е всеки да си напише адреса

    2 2.99%
  • Редно е всеки да си напише телефона или GSM-a

    0 0%
  • Редно е всеки да си напише E-Mail адреса

    10 14.93%
  • Редно е всеки да си напише Скайп адреса

    4 5.97%
  • Редно е всеки да си напише броя на кошерите

    22 32.84%
  • Редно е всеки да си напише предпочитаната система кошери (ДБ, ЛР и т.н.)

    30 44.78%
  • Редно е всеки да напише предпочитаното производство (мед, прашец, майки, отводки и т.н.)

    18 26.87%
Отговори на анкетата
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 45
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Г-н Матеев, похвалният ви, на пръв поглед, стремеж да давате отговор/становище по максимален брой въпроси/мнения на колеги е сериозна грешка, според мен. Като резултат има голяма вероятност до 1-2 седмици форумът да остане място за питащи кандидат-пчелари и отговарящи - г-н Матеев + двама-трима добросъвестни експерти. Разбира се, не изключвам варианта това да е прецизно премислена стратегия с неясни за мен цели. В таком случае - както казват руснаците - "Паживем, увидем".

    П.п. Напълно споделям мнението на Hinap за 10тях години. Само бих добавил, че според мен това е средно аритметично, демек на някои и 20 години не им стигат, други за 2-3 годинки са готови. Даже тука у форума забелязвам няколко зрънца от втория тип. Аз, понеже нали скоро не съм се хвалил, за себе си мога да кажа, че ми трябваха 8-9 годинки, и няколко месеца после.

  2. #22
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ами когато експертите мълчат, нищо друго не остава, освен един новобранец да помага на друг новобранец. Колкото до всеобщото мнение, че пчеларството е много сложно и трябват години за неговото усвояване - ами с това не мога да се съглася. На фона на разните други науки, които през живота ми се е налагало да усвоявам, смело мога да кажа, че пчеларството е една от най-лесните и най-простите. В него няма математика, няма физика, няма теория на вероятностите, няма интегрални и диференциални уравнения, има само някакъв практически опит, който може да бъде усвоен много бързо благодарение на колосалното количество клипове и книги в интернет. Съжалявам че ви го казвам това, но за съжаление това е голата истина. Количеството информация, което се съдържа в науката ПЧЕЛАРСТВО е 100 пъти по-малко от науката ФИНАНСИ и 1000 пъти по-малко от науките МАТЕМАТИКА и ФИЗИКА. Да не говорим за ПРОГРАМИРАНЕ и ЕЛЕКТРОНИКА, които също са многократно по-сложни и по-трудни от пчеларството.

    Аз нямам самочувствие на специалист в пчеларството, но вече съм изгенерирал една камара идеи, които досега никой не ги е пробвал, част от които вече ги прилагам или разработвам. Парите тука нямат нищо общо. Има значение само творческия дуж, любознателността, склонноста към експерименти, научния подход, конструктивното мислене, склонноста към поемане на рискове и т.н.

    Ако се дразните че споделям във форума, най-ми е лесно да си замълча. Едно обаче не ми става ясно - в един ден ме критикуват, че няма кой да пише във форума, в друг - че прекалено много пиша. Един път ме критикуват че форума е стар, друг път че пък станал много сложен. Въобще има ли някакъв начин да се угоди на всички?

    Хайде - кажете какво искате да направя, за да сте доволни, и ще го направя.

  3. #23
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Има едно единствено обяснение, че пиша много, и то е че все още съм запален и ми е интересно. Предполагам че с течение на времето ще ми омръзне и ще престана да пиша, а ако някой новобранец попита нещо просто, ще си мълча и ще му гледам сеира, както в момента го правят големите знаещи от този форум.

    Добре че от време на време се появяват нови ентусиасти, за да поддържат форума жив.

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    На фона на разните други науки, които през живота ми се е налагало да усвоявам, смело мога да кажа, че пчеларството е една от най-лесните и най-простите.
    когато и ако някой ден почнеш да учиш други хора на занаята, тогава ще разбереш защо не си прав.

    п.п. и практически опит се постига с практика, а не с теория - все пак - и точно, че в пчеларството, този опит се постига с години, просто специфика на занаята да няма година с година еднаква.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  5. #25
    Ами когато експертите мълчат, нищо друго не остава, освен един новобранец да помага на друг новобранец. Колкото до всеобщото мнение, че пчеларството е много сложно и трябват години за неговото усвояване - ами с това не мога да се съглася. На фона на разните други науки, които през живота ми се е налагало да усвоявам, смело мога да кажа, че пчеларството е една от най-лесните и най-простите. В него няма математика, няма физика, няма теория на вероятностите, няма интегрални и диференциални уравнения, има само някакъв практически опит, който може да бъде усвоен много бързо благодарение на колосалното количество клипове и книги в интернет. Съжалявам че ви го казвам това, но за съжаление това е голата истина. Количеството информация, което се съдържа в науката ПЧЕЛАРСТВО е 100 пъти по-малко от науката ФИНАНСИ и 1000 пъти по-малко от науките МАТЕМАТИКА и ФИЗИКА. Да не говорим за ПРОГРАМИРАНЕ и ЕЛЕКТРОНИКА, които също са многократно по-сложни и по-трудни от пчеларството.

    Аз нямам самочувствие на специалист в пчеларството, но вече съм изгенерирал една камара идеи, които досега никой не ги е пробвал, част от които вече ги прилагам или разработвам. Парите тука нямат нищо общо. Има значение само творческия дуж, любознателността, склонноста към експерименти, научния подход, конструктивното мислене, склонноста към поемане на рискове и т.н.

    Ако се дразните че споделям във форума, най-ми е лесно да си замълча. Едно обаче не ми става ясно - в един ден ме критикуват, че няма кой да пише във форума, в друг - че прекалено много пиша. Един път ме критикуват че форума е стар, друг път че пък станал много сложен. Въобще има ли някакъв начин да се угоди на всички?

    Хайде - кажете какво искате да направя, за да сте доволни, и ще го направя.

    Да така е кой колкото мозък има.Но за мен трябва да се постараем всички да върнем форума както си беше,имам в предвид да пишат всички не само да четат и да гледат сеира на другите.Колеги нека си помагаме,нищо че г-н Матеев е купил форума той не пречи на никого.Нищо че форума е обновен,и с това ще свикнем.Не се отказвайте това бе най добрият форум за пчеларство за много хора.Надявам се сте ме разбрали-Благодаря предварително.

  6. #26
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Анализ на резултатите от анкетата до момента

    Потребители, които следят темата - 86.
    От тях са гласували само 35 човека или само 40%. Според мене това е една доста ниска "избирателна активност". Може би защото анкетата е публична и хората ги е страх, че другите могат да видят какво са гласували. Бъдещите анкети ще ги пускам анонимни, за да видим дали ще се повиши активността. Все пак ми е доста любопитно защо преобладаващата част от хората не искат да си кажат мнението. По този начин те все едно казват "Нямам лично мнение, каквото решат останалите".

    Единствената точка, по която има почти пълно единодушие (31 човека или 88.57%) е, че е редно всеки да си напише населеното място. Така поне ще знаем на кого да напишем ЛС в случай на нужда от директна помощ в същото населено място. Ами отправям молба-призив всички посетители да си напишат името на града или селото в подписа или в полето за населено място на техния профил.

    По всички останали точки болшинството посетители предпочитат анонимността. Има известа логика в това и всеки си има собствените причини, но малко странно звучи желанието на мнозинството за анонимност по пчеларските въпроси. Все пак сме пчеларски форум, в който е редно да се споделя пчеларски опит. Как това може да стане, ако пазим в тайна кой, какво, кога, как и колко пчеларства?

  7. #27
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Тъй като явно хората искат да са анонимни, но в същото време изскат да получават информация по пчеларските въпроси, след малко ще пусна няколко анкети на пчеларска тематика, които обаче ще ги направя АНОНИМНИ. Тоест никой няма да знае кой за какво е гласувал, но в същото време всички ще получат статистическа информация по дадения пчеларски въпрос.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Ще направя едно сравнение на форума с малка и уютна кръчмица.Има два вида посетители.Едните кротко си пийват за настроение и приятно си хортуват с другите на масата без официалности.Просто за взаимно удоволствие и полза, по общи теми.Други се изявяват основна в наливането и показват колко са велики и колко могат да носят.Тази им самоизява знаем как приключва.Когато надделее втората категория посетители ,първите отиват да си пият пиенето на друго място.Така е било когато "форумите" са били по кръчмите а не на " сухо " в нета. Нещо в нашата "кръчмица" вече не е уютно!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #29
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Пропусна да кажеш за пиянските скандали и побоища, а после на другия ден същите тези хора, които са се трепали вчера, днес се чукат за здраве, прегръщат се, и се кълнат във вечна дружба.

    Нищо ново под небето - това са просто хора с техните си чисто човешки черти. Освен това нищо не е статично - лошото днес става добро утре и обратното, или пък враговете днес стават приятели утре и обратното. Едни си отиват, други се завръщат. Междувременно поколенията се сменят. Сменят се и настроенията, идеалите, възгледите.

    Това са просто хора с всичките им плюсове и минуси в миналото, сега и за в бъдеще ...........

  10. #30
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    ........ Нещо в нашата "кръчмица" вече не е уютно!
    За някои хора това може и да е така, но за други кръчмата може да изглежда тотално обновена и модернизирана. И понеже новият кръчмар се мъчи да угоди на всички едновременно, той ти предлага една екстра, която я нямаше в старата кръчма:

    Новият кръчмар ти предлага да ти построи една лично твоя стая (кръчма), в която ти сам ще командваш. Ти сам ще решаваш на кого да отваряш вратата, кого да пускаш вътре или кого да гониш, ако не споделя твоите възгледи. Тази стая ще я наречен Кръчмата на Зуница или както ти там си решиш, и в нея ти сам ще си определяш правилата на играта.

    С две думи ти предлагам и ти да станеш кръчмар. Чакам само да ми кажеш ДА, и веднага запрятам ръкави, за да ти построя твоята си лична кръчма. Ако има и други кандидати за кръчмари - нека да се обадят. Можем да построим цял кръчмарски комплекс с неограничен брой лични кръчми.

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •