Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Каква лична информация е редно да разкрие всеки един посетител на форума

Гласували
67. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Редно е всички да са анонимни

    4 5.97%
  • Редно е всеки да си напише името и фамилията

    34 50.75%
  • Редно е всеки да си напише населеното място

    52 77.61%
  • Редно е всеки да си напише адреса

    2 2.99%
  • Редно е всеки да си напише телефона или GSM-a

    0 0%
  • Редно е всеки да си напише E-Mail адреса

    10 14.93%
  • Редно е всеки да си напише Скайп адреса

    4 5.97%
  • Редно е всеки да си напише броя на кошерите

    22 32.84%
  • Редно е всеки да си напише предпочитаната система кошери (ДБ, ЛР и т.н.)

    30 44.78%
  • Редно е всеки да напише предпочитаното производство (мед, прашец, майки, отводки и т.н.)

    18 26.87%
Отговори на анкетата
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 45
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    "ЗА" - само за населеното място.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Гласувах за населено място и система кошери. Според мен това има значение и е важно да се знае. Най-малкото ако търси съвет да може човек от региона със същата система да му даде по-полезна информация. Не е едно дали си във Видин или в Ямбол.
    Другото си е вече лична преценка от всеки. Ако ми трябва примерно телефон на потребител бих го питал на лични и ако той прецени ще го даде или не.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Абе тия неща сме ги дъвкали поне на десет места у форума, включително и за създаване на групи, групировки или ложи или квото там беше. Трета година съм тук с фамилия и град, щото така съм си преценил и за всеки форумец обикновено ми трябват да му прочета няколко от мненията за да го разбера какъв е и за какво се бори, другото е статистика. Сега ясно , че ще има нова политика и все пак за базата данни гласувах ЗА населеното място, макар че и то не ме интересува особено. Когато съм искал съм влизал в лична кореспонденция и каквото ме е интересувало съм питал, от никого досега не съм срещал отказ.

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    17.07.2013
    Мнения
    11
    За имената, който иска си да се регистрира с такъв ник- няма проблем или да си ги напише по- късно, но не трябва да бъдат задължителни имената, за населеното място мисля, че трябва да бъде задължително, за да си помагаме взаимно, като се срещаме и обменяме информация или там каквото ни интересува и не знаем, ако сме на близки разстояния или даже от един град е перефектно, за адреса, телефона или GSM-a, E-Mail адреса вече е лична информация, кои с който иска може да си го сподели по взаимнен интерес на лично съобщение, пък останалите, който иска да ги пише, който не иска не пише, защото всичко е относително за останалите точки

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    Съгласен съм с мненията на колегите.Според мен е важно от кой район си и с каква система работиш.Броя на кошерите е малко относително понятие.Другите данни могат да се научат след комуникация в лични.А после по скайпа или абв поща.Начини много.Но си мисля,че по важно е да сме коректни и да не създаваме работа на модераторите или администратора.Има и друг момент.Всеки има някаква отговорност във форума.Моята е на потребител.Но би трябвало по голяма отговорност и по голяма активност при разискване по темите да има от авторите,засл. автори и другите които носят някакъв кастов отпечатък под ника си.Не искам да бъда грешно разбран от колегите които са наблюдатели или потребители като моя милост.В предния форум кастуването беше НАПРЕДНАЛ.Там аз пак си бях обикновен кибик/извинявам се за жаргона/А аз не знам това кой колко е напреднал като аз още не се имам за напреднал и явно тъпча на едно място.Сега ми е още по трудно да се ориентирам в обстановката и без да искам мога да обидя някой който има по висш сан в йерархията на форума/не разбирам разликата между почетен и заслужил автор/.За това предварително се извинявам.Според мен и моя скромен опит, човек трябва да има поне 10 години опит с пчелите за да има поне малко самочувствие и да мисли, че е на ТИ с материята.Всичко друго е надуване на балона докато се спука.Искам да вметна,че не винаги теорията се покрива с практиката.Винаги съм ценял изказване на по млади колеги защото има повече новаторство и не се плашат от експерименти.

  6. #16
    Господа върнете пчеларите в форума нищо друго не му трябва.Но според мен няма да се случи,защото до преди време ТУК всички бяха пчелари не медари.форума трябва да е по свободен и по разбираем за всички.Поздрави и успехи.

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    Подкрепям колегата преди мен с двете ръце.

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    Е,няма как да се върнат защото малцина сме които гледаме пчелите на първо място за удоволствие и чак след това гледаме комерсиалната страна на нещата.Първо се гледа как да се съдере кожата на пчелите.Имаме ги едва ли не като роботи и от тях трябва само да се печели.Това просто няма как да се случи и обикновено ни изиграва лоша шега.Затова и аз самия избягвам комуникация с колеги на които първия въпрос е колко мед съм извадил.Всичко е въпрос на манталитет.Не може всичко да е въпрос на печалбарство.

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Интерсно ми е дали има деление на примерно кравари и млекари...

  10. #20
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от HINAP Виж публикацията
    Е,няма как да се върнат защото малцина сме които гледаме пчелите на първо място за удоволствие и чак след това гледаме комерсиалната страна на нещата ..............Всичко е въпрос на манталитет.Не може всичко да е въпрос на печалбарство.
    Е как определяш кои са печалбари и кои - не?
    Откъде знаеш кой го прави за пари и кой - за удоволствие?

    Внимавай какво ще отговориш, за да не попаднеш в капана на собствените си думи, защото от една страна се явяваш продавач и искаш по-висока цена на меда, а от друга си купувач на оборудване и искаш възможно най-ниската цена. Това не те ли прави печалбар, защото търсиш максималната печалба?

    При мене е точно обратното - имам собствени и качествени рамки със себестойност 3-4 лева едната. Имам скъпи и качествени кошери. Имам скъпи машини. А като продавач никога не съм се жалвал във форума, че цената 4 лева не ме устройва. С две думи аз мисля много повече за пчелите и им създавам много повече удобства, работейки при това на загуба, защото продавам на ниска цена и не се жалвам.

    А сега на базата на горните два абзаца ми дай определение кой е печалбар и кой не е, както и кой мисли повече за пчелите и кой - за парите.

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •