Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 48
  1. #11
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    А сега искам да повторя най-важните моменти:

    1. Картинките могат да се визуализират в постингите по два различни начина - в пълен размер или като иконки, които се уголемяват при чукване върху тях.

    2. В пълен размер се визуализират с директивата IMG. Например [IMG]URL_на_картинката[/IMG].

    3. URL-то на картинката може да сочи както към външен интернет адрес, така и към вътрешен (към картинка, която се намира в някой албум). При това албума може и да не е ваш. Може да е чужд албум или албум от някоя група, блог, статия и т.н. Важното е само да знаете правилния URL на картинката.

    4. Като иконка картинките се визуализират с командата ATTACH. Например [ATTACH]Индекс_на_картинката[/ATTACH]

    5. За да използвате директивата ATTACH, предварително трябва да сте прикачили файловете към мнението (кламерчето)

    6. Ако прикачите файлове към кламерчето, но не ги обявите явно с ATTACH, те пак ще се покажат в мнението, само че в общ блок най-отзад на текста.

    7. Всички картинки се управляват с File Upload Manager. С него се поддържа и подрежда цялата ваша лична колекция и с него се прави публикуване на различни места във форума.

    8. Ако даден файл не се публикува в рамките на 1 час, то той се изтрива автоматично.

    9. Под публикуване се разбира прикачане към някое мнение (с кламерчето) или слагането му в някой албум.

    10. Използването на директивите ATTACH или IMG не се счита за публикуване. Тези директиви само спомагат за визуализацията на ВЕЧЕ ПУБЛИКУВАНИ ФАЙЛОВЕ (в албум или в кламерче).

  2. #12
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ами в общия случай това е логиката за поддръжка на файлове или картинки. Питайте, ако нещо не е ясно.

    За да е по-лесно помненето, настроих лимита за максимален размер на един файл на 10MB, независимо от неговия тип. Има контрол и върху броя на пикселите на една картинка. Максималната по размер картинка, която е разрешено да се качва на форума, е 1280х1280. Но това си е доста голяма картинка и ако я сложите в пълен размер в някое мнение, ще повредите цялата страница (силно ще се разтегли настрани и текста ще стане нечетлив). Затова препоръчвам картинките, които се слагат в пълен размер в мненията, да не са по-големи от 800х600. А ако дадена картинка се слага като иконка в мнението, то тогава може да е и по-голяма, защото програмата за автоматично разпъване се съобразява с размера на вашия екран (прозорец) и няма да допусне увеличаване извън него.

    Още нещо - форума контролира типовете на файловете, които могат да бъдат качени. В общия случай това са всички видове картинки + текстови файлове + PDF и DOC файлове + ZIP файлове. Ако искате да качите файл с някакво друго разширение, първо го сложете в ZIP и тогава го качвайте.

  3. #13
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    За да сложа снимките в тази тема първо създадох албум с тези снимки. После ползвах линковете долу вдясно под всяка снимка и ги слагах по постингите.

    Ето го албума. Можете да го разгледате: http://pchelari.com/forum/album.php?albumid=2

    Има и още нещо:
    Когато се публикуват снимки в пълен размер, най-добре е те да бъдат с размер 1024 х 768 пиксела. По-големите размери разтягат излишно форума и мненията се четат по-трудно.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    От известно време не ми качва изображения. На какво се дължи?

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    От известно време не ми качва изображения. На какво се дължи?
    Тук има ли технически модератор или само цензурен?

  6. #16
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    От известно време не ми качва изображения. На какво се дължи?
    Повредата вероятно е в твоя компютър. Както виждаш - всички останали продължават да качват изображения. По диагностиката на твоя компютър няма как да ти помогна дистанционно - причините могат да са хиляди. Виж ако публикуваш снимки на екрана ти, за да видя каква е грешката, бих могъл да ти дам някоя друга насока къде да търсиш проблема.

    Нали знаеш - като отидеш на доктор, първо започваш да разказваш какво и къде те боли, после се правят изследвания и т.н. .......

    ПС: Ето ти една качена снимка за да видиш, че форума си работи коректно. Снимката е и образователна - вижда се откъде произлиза восъка, който е толкова дефицитен напоследък:

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Возъчни огледа&#10.jpg
Прегледи:      168
Размер:	10.1 KB
ID:	4124

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Повредата вероятно е в твоя компютър. Както виждаш - всички останали продължават да качват изображения. По диагностиката на твоя компютър няма как да ти помогна дистанционно - причините могат да са хиляди. Виж ако публикуваш снимки на екрана ти, за да видя каква е грешката, бих могъл да ти дам някоя друга насока къде да търсиш проблема.

    Нали знаеш - като отидеш на доктор, първо започваш да разказваш какво и къде те боли, после се правят изследвания и т.н. .......

    ПС: Ето ти една качена снимка за да видиш, че форума си работи коректно. Снимката е и образователна - вижда се откъде произлиза восъка, който е толкова дефицитен напоследък:

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Возъчни огледа&#10.jpg
Прегледи:      168
Размер:	10.1 KB
ID:	4124
    Миналия път пак не ми работеше, когато ми беше отнел някои права. След като ми ги пусна и тази опция си дойде на място. Сега проблема е същия, но само дето съм си с правата.

    П.П. Не успя да ме образоваш. Аз това го знам от малък.

  8. #18
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Проверих - намираш се в група Registered Users, в която група се намират и всички останали посетители на форума. Правата са дадени на цялата група.

    Пробвай да си изтриеш кеша на експлорера.
    Пробвай браузване с друг браузър.
    Сложи си последна версия на Java - тя управлява динамичните менюта.
    Пробвай от друг компютър на някой приятел.
    И последен вариант - дай ми паролата си и аз ще пробвам от моя компютър, а после ще си я смениш.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Проверих - намираш се в група Registered Users, в която група се намират и всички останали посетители на форума. Правата са дадени на цялата група.

    Пробвай да си изтриеш кеша на експлорера.
    Пробвай браузване с друг браузър.
    Сложи си последна версия на Java - тя управлява динамичните менюта.
    Оправи се по някакви неведоми пътища. За сега.

  10. #20
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Кеша или Java-та - едното от двете е.

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •