Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 13
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    23.07.2013
    Мнения
    2

    Мойте въпроси към пчеларите с опит !

    Скъпи,приятели (колеги) може ли да започна с отглеждането на първо време с един кошер. Искам да видя дали ще мога да се справя с тази трудна задача. След това постепенно (дай Боже) ще ги увелича. Та може ли да се отглежда един кошер?

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Може разбира се, но винаги си е по-добре да са поне 2 или 3, за да можеш да прехвърляш пити с пило между тях в случай на нужда.

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336

    Цитат Първоначално публикувано от fanti57 Виж публикацията
    Скъпи,приятели (колеги) може ли да започна с отглеждането на първо време с един кошер. Искам да видя дали ще мога да се справя с тази трудна задача. След това постепенно (дай Боже) ще ги увелича. Та може ли да се отглежда един кошер?
    разбирасе че може купуваш един и си ти като нямаш опит е задължително при покупката да го прегледа опитен пчелар

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    23.07.2013
    Мнения
    2
    Благодаря за информацията колеги .

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Почти навсякъде се препоръчва да се започне с отглеждането на 2 бр. пчелни семейства - ако едното по някаква причина загине, начинаещия пчелар да не изпита голямо разочарование.
    Working....

  6. #6
    Колега трябва да са поне две семейства за да си помагат взаимно не е голяма загуба ако не успееш но вземи повече няма да сбъркаш.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    11.02.2013
    Мнения
    48
    точно така

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    41
    Здравейте,

    Искам да попитам всички ви, имате ли наблюдения върху това дали остава по-малко восък в питата след като тя остарее, и ако да, на какво се дължи според вас това ?
    По принцип не би трябвало да остава по-малко восък, а той да си е в същото количество, както когато основата е била излята..., обаче имам някои наблюдения от претапянето само на напълно почернели и остарели пити, и ми се струва че... восъка е доста по-малко като количество отколкото би трябвало да е..

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    07.01.2011
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    Велико Търново
    И аз съм забелязал същото, но не мога да си го обясня.
    Цитат Първоначално публикувано от tendo Виж публикацията
    Здравейте,

    Искам да попитам всички ви, имате ли наблюдения върху това дали остава по-малко восък в питата след като тя остарее, и ако да, на какво се дължи според вас това ?
    По принцип не би трябвало да остава по-малко восък, а той да си е в същото количество, както когато основата е била излята..., обаче имам някои наблюдения от претапянето само на напълно почернели и остарели пити, и ми се струва че... восъка е доста по-малко като количество отколкото би трябвало да е..

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от mivanov Виж публикацията
    И аз съм забелязал същото, но не мога да си го обясня.
    Така ти се струва, защото не можеш да извлечеш максимума, понеже голяма част от восъка, остава в троптината. Не случайно я изкупуват.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •