Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 137
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Да поизтупаме прахоляка от темата.
    Според каталога на Лизон максималните обороти на центрофугите са 380. Някой въртял ли е за проба с такава скорост?
    При какъв диаметър на кошницата? Защото, както вече беше коментирано важна е периферната скорост. Тя трябва да е такава, че центробежната сила да не къса восъчната основа от обтелването. И тъй като има различни начини на обтелване и различни диаметри на кошницата, добре е всеки да си определи максималните обороти опитно.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    В каталога тези обороти са дадени за касетъчни центрофуги с диаметър 80-120см.
    Питането е от чисто любопиство - някой въртял ли е с максималните обороти? Според мен при 300 оборота и диаметър 120см восъкът отлита.
    Моят скромен опит с ръчна центрофуга - скоростта на барабана, която постигам е не-повече от 150-180 оборота в минута при диаметър 52см. Та затова като видях каталога се зачудих - нужно ли е 380 оборота на 120см или просто са имали под ръка такива редуктори...

  3. #43
    До 315 оборота съм стигал,но с магазинни старо-изградени пити за проба.Иначе почвам от 80 оборота и стигам до към 280 оборота.Времето сам си го регулирам в порядъка 3-8 минути .Всички центрофуги са ми радиални.Имам опция след това да повтори всичко на обратно ,но почти не го ползвам(само при центрофугиране на Акация защото времето все още е променливо и е необходимо повече въртене).Центруфогирам и ЛР и Магазинни пити ,само че ЛР ги реда през една и скороста я намалявам.Обмислям закупуване на касетъчна ,но да не е с редуктор и да е на 12в.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Само да вметна към поста си от по-горе, че максималните обороти освен от другите фактори зависят и от околната температура. Колкото тя е по висока, толкова восъка е по-мек и оборотите трябва да са по-ниски.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Само да вметна към поста си от по-горе, че максималните обороти освен от другите фактори зависят и от околната температура. Колкото тя е по висока, толкова восъка е по-мек и оборотите трябва да са по-ниски.
    Питите не са еднакви и за едни оборотите ще са малки, а за други големи. Тука нещата са малко относителни. За да се избегнат тези неща, трябва питите да се групират, а това ще отнема време.

  6. #46
    Наблюдател
    Регистриран
    04.10.2014
    Мнения
    35
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията

    Това какво е,че не мога да го разбера от снимката?

  7. #47
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Rosen-shumen Виж публикацията
    Това какво е,че не мога да го разбера от снимката?
    Автора на снимката е Добрич ти май си от Шумен,та не е далече все ще се разберете какво е ,на мен ми прилича на центрофуга за мед с ел.задвижване и управление към него.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Недялко Атанасов Виж публикацията
    .....на мен ми прилича на центрофуга за мед с ел.задвижване и управление към него.
    Точно така е!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Недялко Атанасов Виж публикацията
    Автора на снимката е Добрич ти май си от Шумен,та не е далече все ще се разберете какво е ,на мен ми прилича на центрофуга за мед с ел.задвижване и управление към него.
    А на мен ми се струва, че той задава риторичен въпрос във връзка с мненията по-горе.

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    А на мен ми се струва, че той задава риторичен въпрос във връзка с мненията по-горе.
    И в какво се състои "риторичността" на въпроса?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •