Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 137
  1. #31
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Все пак това са машини, които не се уморяват. С тях може да се работи на две смени, на три смени и дори и на 4 смени, които да покриват дори и съботите и неделите.

    Така че каквато и производителност да цитирам, в случай на нужда тя може да бъде умножена по 2, 3 или 4.

  2. #32
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Говорим за 8 часов работен ден... макар че това понятие не съществува при професионален пчелин, работното време е докато има работа, може да започнеш от 9-10 сутринта и да свършиш в 2-3 през нощта...

    Или примерно днес трябва да се минат 500 кошера и в 18.00 часа пчеларя ще хвърли всичко и ще каже работното ми време свърши... или този които разпечатва и т.н. ...такова нещо като смени не съществува в случая...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #33
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Имам въпрос към собствениците на радиални центрофуги. Забелязвате ли разлика в източването на меда от килийките от двете страни на питата при еднопосочно въртене? Има ли полза от смяна на посоката на въртене с цел по-пълно изцеждане на меда от питите при радиална центрофуга?

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Няма никаква разлика в двете страни на питата. Пробвах да сменям посоката, но се оказа пълна загуба на време.

  5. #35
    Наблюдател
    Регистриран
    03.01.2013
    Мнения
    33
    много полезен постинг радвам се на положения труд, а не като повечето хора само да се оплакват

  6. #36
    Наблюдател
    Регистриран
    29.10.2013
    Мнения
    1
    Здравейте, можете ли да ми препоръчате каква центрофуга е по добра за пчелин от 100 кошера автоматична или електрическа, дали автоматичната ще спести много работа. А ако пчелина е от 250 кошера ? Интересувам ме каква е разликата в процеса на работа между двете и дали автоматичната спестява работа или помага да не се късат питите ?

  7. #37
    А какво е автоматична центрофуга?

  8. #38
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Автоматичната центрофуга си има компютър, в който можеш предварително да въведеш цяла програма с много на брой стъпки, като всяка една стъпка си има различни обороти и различно време на работа. След това само с натискането на едно копче се изпълнява цялата програма.

    Да, автоматичните центрофуги облегчават човешкия труд. Докато програмата на центрофугата си работи, пчеларя може да разпечатва следващите рамки.

  9. #39
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    А какво е автоматична центрофуга?
    Като автоматична и не автоматична пералния

  10. #40
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Да поизтупаме прахоляка от темата.
    Според каталога на Лизон максималните обороти на центрофугите са 380. Някой въртял ли е за проба с такава скорост?

 

 
Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •