Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 38
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Аз на моите кошери,които са със 7 междурамия пчели не съм слагал магазини.Мисля,че имаш големи очаквания за толкова слабо семейство......
    Според мен е по-добре да изчакаш следващата паша,като преди това ги развиеш на поне 10 пити с пчели.
    Успех!

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Тези пити които са пълни с нектар ги постави в някое което е бедно на такъв, а от него вземи празни пити и ги сложи в това семейство. Другия вариант е да ги врътнеш на центрофугата и да ги върнеш пак. Това е добре да стане надвечер за да има майката време да осемени повече място.

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    05.11.2012
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    Ямбол
    Оставете пчелите на мира, те си знаят работа.

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Цитат Първоначално публикувано от Totis Виж публикацията
    Оставете пчелите на мира, те си знаят работа.
    Докато се не нап-лни к-штата, нјама за комшии.

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Не съм съгласен с отговорите на колегите! Значи имам същия проблем с един 10р.ДБ. В началото на акациеват паша, кошера преливаше от пчели и получи магазин. Но складира в плодника меда, вече втора година го прави! Отводки, минало годишни с пило на 3-4-5р напълнели магазина от 30 до 80% за седмица! А нашия пръснал тук, там на една две пити, в магазина! Това са майки за лежак, само! Мисля, че в литературата пишеше, че това са кавказките пчели!

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Не съм съгласен с отговорите на колегите! Значи имам същия проблем с един 10р.ДБ. В началото на акациеват паша, кошера преливаше от пчели и получи магазин. Но складира в плодника меда, вече втора година го прави! Отводки, минало годишни с пило на 3-4-5р напълнели магазина от 30 до 80% за седмица! А нашия пръснал тук, там на една две пити, в магазина! Това са майки за лежак, само! Мисля, че в литературата пишеше, че това са кавказките пчели!
    С какво не си съгласен с колегите? Да. Кавказки пчели. И те знаят, че така трябва да се складира защото са свикнали на лежак? Това е несериозно.

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Дай решението! Ими обясни как: кошер с три рамки пило-12р ДБ, с 12р в плодника, за седмица напълнил три магазинни рамки с мед. А 8 р от плодника въобще не ги е освоил! А въпросния прелива с пчели, не пълни магазина, ВТОРА година! Обясни го Сериозно!

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Дай решението! Ими обясни как: кошер с три рамки пило-12р ДБ, с 12р в плодника, за седмица напълнил три магазинни рамки с мед. А 8 р от плодника въобще не ги е освоил! А въпросния прелива с пчели, не пълни магазина, ВТОРА година! Обясни го Сериозно!
    Това е странно за този с 3 те рамки - ако си го ограничил с преградна или с някоя медова рамка ???
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    А въпросния прелива с пчели, не пълни магазина, ВТОРА година! Обясни го Сериозно!
    Решението е смяна на майката но от семейство, което качва всичко в магазина дори с риска да го оставиш гладно така взимаш всичкия мед и веднага подхранваш ако няма някаква паша.От въпросното семейство не се правят отводки или майки защото има вероятност да работи по същия начин и август месец е момента да се реагира и следващата година всичко да е наред.

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Това е странно за този с 3 те рамки - ако си го ограничил с преградна или с някоя медова рамка ???
    Не, не ограничен с пределна дъска или с мед. Имал съм няколко такива кошера-майки. Които не качват мед в магазините. От години почти не позвам преградна дъска. Оставям го така, без ограничение, ако не пълен плоднника, с рамки. Ако питате защо: Ако семейтвото се развие и има нужда от разширяване, аз съм възпрепяствам, пчелите градят далаци от покривната дъска. Минало годишните отводни с млади майки (2014г), така ми работят. Постепенно изпълват плодника, а меда го качват горе!

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •