Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 36
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132
    Данъчни облекчения за фермерите от догодина
    18 Март 2011

    Нов облекчен механизъм за данъчно облагане на земеделските производители, регистрирани като физически лица, се обсъжда в Министерството на финансите, съобщи в петък по време на парламентарния контрол вицепремиерът и министър на финансите Симеон Дянков.

    Изявлението дойде в отговор на въпрос на депутата от “Коалиция за България“ Петър Мутафчиев, който заяви, че физическите лица-земеделци ще платят от четири до седем пъти повече от юридическите лица заради новия начин на облагане на доходите на фермерите. Той предвижда селските стопани да плащат данък за 40 на сто от оборота си и предизвика редица фермерски протести и дори заплахи за блокади на границата с Румъния и Гърция.

    Дянков отбеляза, че в сега обсъждания механизъм се залага възможност земеделските производители да се приспадат реално извършените от тях разходи, а не фиксиран процент от нормативно признатите разходите, както е сега. Във връзка с това от министерството обмислят и въвеждане на задължението земеделските производители да водят счетоводство.

    Предложеният механизъм обаче се очаква да бъде приет със закона за бюджета за 2012 г. и не може да се приложи към изтекъл данъчен период, заяви финансовият министър. Това означава, че фермерите ще могат да се възползват от облекченията за реализираните си доходи през настоящата година, но ще данъците им за 2010 г. ще останат дължими.
    mediapool.bg
    Тодор Тодоров

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Много интересно. Как ще започнем да водим счетоводство, като основните разходи вече сме ги направили. От тук нататък само приходите ще осчетоводяваме и 10% върху оборота. Защо да плащаме като земеделски производители, като по-изгодно е да спрем да плащаме. Така или иначе пътя към борсите и пазарите ни е одрязан. Ако се регистрираме като фирми пък губим програмите по селските райони и с една дума това правителство е твърдо решено да ни откаже да произвеждаме. Бойко го е подкарал по сталиновски. Има народ има проблем. Няма народ няма проблем.

  5. #15
    spyrospy
    Guest

    ПЧЕЛАРСТВОТО-ДЪРЖАВНА ПОЛИТИКА

    В медиите беше широко отразен „успехът” на постигнатите усвоени средства в размер на 73% от „ Програма по пчеларство 2008-2010”. Всеки е наясно с имената на тези, които имат ”заслуга”за този процент, но не стана ясно на кого дължим не усвояването на останалите над 2 000 000. Ако заслужилите” за усвоените средства и виновните за неусвоените средства са едни и същи лица, то коя квалификация е по-вярна , че са „заслужили „ или че са „виновни”? В условията на криза и ограничени средства за подпомагане на пчеларството, това са окончателно загубени пари. Наред с усвоените са цитирани и договорираните 98% от средствата, но висшия мениджмънт на служителите от ДФ „Земеделие” и пчеларските организации трябваше да предвиди този голям процент разминаване на договориране и изпълнение, и да приложи подходящи мерки в тази насока.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Проблемът не е само в предния период на програмата. А е и съвсем ясно на кого дължим не усвояването на тези средства(по скоро не съм много убеден, че те не са "усвоени"). Имената им са изписани в един по-горен пост, като за тази година ще прибавя още три имена Михаил Михайлов, Янко Янков, Даниела Челибиева. Те провалиха почти всички проекти по Мярка "А"на програмата.

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Колеги,
    Това открих днес:

    "Труд" разказва под глава, че на покрива на хотел "Хилтън София" има пчелин. Генералният мениджър на хотела Жак Брюн. И веднага обяснява, че там се провежда екоексперимент - как ще се държат най-работливите летящи насекоми в екстремна среда - на покрива на 12-етажна сграда в голям град.

    "Идеята за кошерите ми дойде, след като прочетох, че на покрива на операта в Париж също има пчелин. Освен това прочетох доста материали за това, че пчелите са заплашени от изчезване в световен мащаб. Така реших, че можем да опитаме да подкрепим по някакъв начин каузата за защита на пчелите", разказва Брюн.

    Работата по експеримента е започнала отдавна, а докато бъдат уредени всички необходими документи и разрешителни са изминали 8 месеца, обяснява инж. Димо Димов от Сдружението за биологично пчеларство. Проектът е под надзора и на Българската агенция по безопасност на храните и на Централния ветеринарно-медицински институт.

    Всяка сутрин на закуска в хотела се предлага пита, пълна с мед - точно такава, каквато е извадена от кошера. Гостите си режат директно от нея.

    Подчертаното е от мен. Е те това е пчелар :D всеки ден по една пита, даже и октомври. После Вие се оплаквайте, че няма паша и мед, пък трябвало да се зазимяват кошери и други такива. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от Angel_A
    Колеги,
    Това открих днес:

    "Труд" разказва под глава, че на покрива на хотел "Хилтън София" има пчелин. Генералният мениджър на хотела Жак Брюн. И веднага обяснява, че там се провежда екоексперимент - как ще се държат най-работливите летящи насекоми в екстремна среда - на покрива на 12-етажна сграда в голям град.

    "Идеята за кошерите ми дойде, след като прочетох, че на покрива на операта в Париж също има пчелин. Освен това прочетох доста материали за това, че пчелите са заплашени от изчезване в световен мащаб. Така реших, че можем да опитаме да подкрепим по някакъв начин каузата за защита на пчелите", разказва Брюн.

    Работата по експеримента е започнала отдавна, а докато бъдат уредени всички необходими документи и разрешителни са изминали 8 месеца, обяснява инж. Димо Димов от Сдружението за биологично пчеларство. Проектът е под надзора и на Българската агенция по безопасност на храните и на Централния ветеринарно-медицински институт.

    Всяка сутрин на закуска в хотела се предлага пита, пълна с мед - точно такава, каквато е извадена от кошера. Гостите си режат директно от нея.

    Подчертаното е от мен. Е те това е пчелар :D всеки ден по една пита, даже и октомври. После Вие се оплаквайте, че няма паша и мед, пък трябвало да се зазимяват кошери и други такива. Успех.
    Кошерите, обаче са само 4 бр. Мога да закарам и моите. Трябва да поговоря с Парис! Може пък....да ми даде!!!

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    09.01.2013
    Мнения
    4

    Re: ПЧЕЛАРСТВОТО-ДЪРЖАВНА ПОЛИТИКА

    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков
    Ето и желаната от вас тема. Нека тук всеки дава мотивирани и обосновани предложения и идей. Как пчеларството да стане приоритетен отрасъл на селското стопанство в България? И как да накараме държавата да води адекватна политика за развитието на този отрасъл?
    Колеги до тук не прочетох нищо което е зададено в темата извинявам се ако не съм разбрал някои пост правилно. моето предложение като за начало да променим собствената си политика като създадем един национален пчеларски съюз а не 200или 500или1000 които нищо не вършат пък дори и някои държавник да е пратил някаква информация до тях те я споделят вечер като седнат да си пият ракията у дома.Нека първо да решим проблемите между нас да изрежем раковите клетки който ни изяждат бавно ,но сигурно и после да се отправим единни и здрави към държавният апарат.Нека да вземем за пример зърно производителите.
    1 пчеларко дружество много доволни пчелари.Много дружества нито 1 доволен пчелар.

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    29.12.2012
    Мнения
    72
    http://mariya-gabriel.eu/page.php?id..._id=27&lang=bg
    Браво на такива политици!!!

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •