Цитат Първоначално публикувано от nolkov Виж публикацията
Привет,
Да имах съмнения, но се оказаха безпочвени.
Кошера за който се съмнявах беше загинал (малко пчели на които бях решил да дам шанс да оцелеят през зимата). Имаше малко пило на две от рамките. Опитах се потърся текст за АГ и ЕГ, но това е БГ и не намерих. Писах в чужбина и си купих от Унгария. Тествах и беше отрицателен за АГ, но и отрицателен за ЕГ. Просто пило, което не са успяли да стоплят и загинало (това е след последният есенен преглед).

Това което ме изуми е как може тази болест да дойде при мен при положение, че около мен няма пчелари - никакви! Има само "диви" пчели. Аз не купувам пчели или роеве, не ловя роеве, не подхранвам с купен от вън мед - нищо, което да предизвика АГ. Това ми бе и въпросът - ако около теб няма АГ как се появява. Оказва се, че никой не знае и единственото, което се говори е това, което Искрен е публикувал по-долу - но това е резултата, а не причината.

Ако някой може да предположи как в изолирана местност може да се разболеят семейства от АГ ще е интересно да сподели.
Колега Nolkov, може ли малко повече информация за този тест например линк, цена и т.н. Благодаря предварително!