Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 68
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    18.09.2011
    Мнения
    3

    Няма ли спасение от тоя зВЯР?

    Някой има ли представа,как протича амер.гнилец в студен климат(в северните страни,в планината)?
    Имам ли право да правя опити с болни пчели?
    Учи ли се тази тема в земеделските училища?

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    05.09.2011
    Мнения
    67
    Здравейте.Да. За даболяването се учи в земеделските гимназии.И по точно във ветеринарно медицинските в часовете по пчеларство.Важно е да се знае,че то основно се проявява по време на цъфтежа на слънчогледа.А той цъфти по едно и също време във цяла Европа. Ако правилно съм разбрал,ти искаш или се занимаваш с пчеларство в някоя скандинавска държава. По моемо,експерименти не са нужни.Мисля,че такова ще е мнението на всички от този форум.При това заболяване се действа от раз.Всички ни боли да загубим нещо,но болката ще е по голяма,ако загубим всичко.Така че слагай кибрита в джоба и винаги при съмнения изкарвай от килииките някоя и друга ларва.

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    В северните страни протича по леко и се лекува.Имат си лекарства хората и така...
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    18.09.2011
    Мнения
    3
    Значи след години ще може и в България да се лекува. За целта трябва да са приложили усешно лечението в повечето европейски страни и в съседните, за променят закона и тук. Разбира се това е далечното бъдеще.
    Аз сега имам два празни кошера без пчели,едва на пролет ще започна да се занимавам с пчеларство.
    Чета разни книжки.
    Всички казват,че загубите са огромни: всяко заразено пчелно семейство.

  5. #5
    Огромни е доста относително. Ако имаш 100 кошера и един е болен от АГ, загубата ти е 1%. Но ако имаш 1 кошер и той е болен, то загубата ти е 100%. Аз лично мисля, че Вароатозата е по-голям проблем за българското пчеларство от АГ.

  6. #6
    Цеко Сифоня
    Guest
    На времето изгорих най-добрия си кошер и не съжалевам Това за Изваревания и ползване после са празни приказки колеги.... смеете ли да рискувате?Аз не съжалевам че съм постъпил така.

  7. #7

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    29.12.2011
    Мнения
    62
    Пчелно семейство болно от американски гнилец МОЖЕ да се излекува.
    Но по закон задължително трябва да бъде унищожено!

    Правилната концентрация на разтвора с който се дезинфектират годни за
    употреба пити от кошер с диагностициран АГ е:10% водороден прекис и 3% киселина.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Има ли санкции срещу пчелари които умишлено крият гнилец и не унищожават колониите с прилежащия кошер. Чувам за хора които опитват да лекуват, други умишлено разхвърлят заразени пити в близост до други пчелини. Знам че простотията ходи по хората, но това е тежък прецедентен слуай. Та освен на арменския поп, на друг кой мога да докладвам?

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от advanced
    освен на арменския поп, на друг кой мога да докладвам?
    На ветаринарните е достатачно.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

 

 
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •