Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 68
  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    27.05.2013
    Мнения
    64
    Пчеларски район
    с.Брестово Ловешко
    Цитат Първоначално публикувано от nolkov Виж публикацията
    Привет,
    Да имах съмнения, но се оказаха безпочвени.
    Кошера за който се съмнявах беше загинал (малко пчели на които бях решил да дам шанс да оцелеят през зимата). Имаше малко пило на две от рамките. Опитах се потърся текст за АГ и ЕГ, но това е БГ и не намерих. Писах в чужбина и си купих от Унгария. Тествах и беше отрицателен за АГ, но и отрицателен за ЕГ. Просто пило, което не са успяли да стоплят и загинало (това е след последният есенен преглед).

    Това което ме изуми е как може тази болест да дойде при мен при положение, че около мен няма пчелари - никакви! Има само "диви" пчели. Аз не купувам пчели или роеве, не ловя роеве, не подхранвам с купен от вън мед - нищо, което да предизвика АГ. Това ми бе и въпросът - ако около теб няма АГ как се появява. Оказва се, че никой не знае и единственото, което се говори е това, което Искрен е публикувал по-долу - но това е резултата, а не причината.

    Ако някой може да предположи как в изолирана местност може да се разболеят семейства от АГ ще е интересно да сподели.
    Колега Nolkov, може ли малко повече информация за този тест например линк, цена и т.н. Благодаря предварително!

  2. #22
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от tsvetanko1973 Виж публикацията
    Колега Nolkov, може ли малко повече информация за този тест например линк, цена и т.н. Благодаря предварително!
    http://www.vita-europe.com/products/...stic-test-kit/

    http://www.vita-europe.com/products/...stic-test-kit/

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Това, което Искрен е сложил са тестовете. Аз ги купих от Унгария чрез познат, който ги поръча на място. 9 Евро е цената на теста за АГ и ЕГ. Има дистрибутори и в Сърбия и Македония, но когато им писах за цени/доставка не са ми отговаряли.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от nolkov Виж публикацията
    Това, което Искрен е сложил са тестовете. Аз ги купих от Унгария чрез познат, който ги поръча на място. 9 Евро е цената на теста за АГ и ЕГ. Има дистрибутори и в Сърбия и Македония, но когато им писах за цени/доставка не са ми отговаряли.
    http://www.vita-europe.com/distribut...-distributors/
    А Примавет нищо ли не казват?Гледам сред дистрибуторите са написани.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Здравейте!
    Нолков,може да се предаде и от "доброжелатели" въпреки,че се съмнявам да има такива хора!
    Колеги,някъде някога си спомням да срещал,че АГ може да се тества с прясно мляко,слага се ларвата в млякото,ако е заразена млякото се избистя/АГ съдържал такъв ензим/

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Примавет отговориха така - Поради това, че няма интерес от пчеларите спряхме да внасяме тестовете.

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Цитат Първоначално публикувано от icofly Виж публикацията
    Здравейте!
    Нолков,може да се предаде и от "доброжелатели" въпреки,че се съмнявам да има такива хора!
    Колеги,някъде някога си спомням да срещал,че АГ може да се тества с прясно мляко,слага се ларвата в млякото,ако е заразена млякото се избистя/АГ съдържал такъв ензим/
    В конкретният случай не мисля - няма как, просто няма пчелари около мен, нито пречат на някой защото съм сам и около мен няма хора. Просто исках ако някоя знае да сподели. Единственият вариант е просто спори чрез вятъра, но ми се вижда леко невероятно...

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Абе не го мисли толкоз много тоя АГ, че чак и пари да даваш за него. Дръж силни семейства и това е. Нали съм казвал и друг път, около мен има сигурно 1000 кошера, на 5 метра от мои кошери е имало кошери с АГ и какво от това? Изгорихме ги и животът продължава.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Здравейте!
    Йорданов,напълно съм съгласен с теб за силните семейства,че ще унищожим болните ако има такива,като ги знаем!Но как да се справим с недобросъвесни стопани,които или са се отказали или са починали и наследниците не посещават имота а празни празните,дето не се знае какви са,какво е имало и има.В моя район има три имота в които има от 2-5 празни кошера,които се виждат от пътя а колко има които не се вигдат не знам

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Нолков, американския гнилец се проявява през топлите месеци, т.е. тогава при прегледи можеш да установиш неговото наличие в семейството. Както ти казаха колеги в предишни постове това "това не е болка за умиране". В дебелите книги пише, че не се лекува и семействата барабар със сандъците се унищожават. Да ама не. Има си техники, при които можеш да се избавиш от това заболяване без унищожаване на пчеличките и къщичките им. НЕ ВЯРВАЙ НА ВСИЧКО, КОЕТО ПИШЕ ПО КНИГИТЕ!

 

 
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •