Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 55
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Интересно ми е дали ще можеш да повдигнеш един корпус пълен с мед?
    Няма ли да се счупи фибрана?

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ще стане на парчета. Заводските кошери са от материал с мноооооооооооого по голяма плътност.

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    25.11.2010
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Русе
    Две години експерементирам с термострен зимата обречена отводка оцеля на -20 перфетно профилите вършат работа но дезинфекцията е малко проблем Пробвах с формалин не знам да ли е правилно

  4. #24
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Цитат Първоначално публикувано от bob6666 Виж публикацията
    Две години експерементирам с термострен зимата обречена отводка оцеля на -20 перфетно профилите вършат работа но дезинфекцията е малко проблем Пробвах с формалин не знам да ли е правилно
    Не знаја дали има нјакое средство за дезинфекција на стиропорни и стиродурни продукти вопште

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от bob6666 Виж публикацията
    Две години експерементирам с термострен зимата обречена отводка оцеля на -20 перфетно профилите вършат работа но дезинфекцията е малко проблем Пробвах с формалин не знам да ли е правилно
    Тази отводка дадели някаква продукция през годината?Или си остана обречена

  6. #26
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от BUGI Виж публикацията
    Не знаја дали има нјакое средство за дезинфекција на стиропорни и стиродурни продукти вопште
    H2O2 (хидроген пероксид или водороден пероксид) - много силен окислител, който е отличен дезинфектант. 30%-тният разтвор се нарича ПЕРХИДРОЛ и го има по магазините. В такава концентрация избива всичко живо, както и избелва и разлага почти всякакви текстилни тъкани, храни и биопродукти. Дори и само 3%-ния разтвор има силни дезинфекциращи свойства и в медицината се използва под името КИСЛОРОДНА ВОДА.

    Та ако искаш да дезинфекцираш кошери, ПЕРХИДРОЛА е идеален за тази цел, само внимавай да не се престараеш с концентрацията, щото освен микробите и мръсотиите ще свали от стените на кошера дори и боята.

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    25.11.2010
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Русе
    Благодаря за идеята химикали пазарувам от склада на бившето учитехпром не съм обръщал внимание сега как му викат Отводката си оцеля и даде продукция та затова съм оптимистично настроен Това лято и един магазин сложих защото не стигнаха но него напълниха беше в края на слънчогледа

  8. #28
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    Аз от 2г. зазимявам отвотки на по 6 рамки в кошер от фибран 6мм.Много добре зимуват.Преди няколко дни проверявах кошерите с почукване,когато стигнах до тези от фибран почуках чусе веднага бучене и за моя изненада 2-3 пчели веднага излязоха през горната прелка с настръхнали антени,а времето бе около -6.

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от krasta4ka Виж публикацията
    Аз от 2г. зазимявам отвотки на по 6 рамки в кошер от фибран 6мм.Много добре зимуват.Преди няколко дни проверявах кошерите с почукване,когато стигнах до тези от фибран почуках чусе веднага бучене и за моя изненада 2-3 пчели веднага излязоха през горната прелка с настръхнали антени,а времето бе около -6.
    За първи път чувам за фибран 6 мм. Не го ли изгризват?

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Предполагам става въпрос за депрон, той е 6мм, има и на 3мм. И той и фибрана сa еднакъв материал - екструиран полистирен или XPS.

 

 
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •