Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 25 от общо 25
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    "И защо не са се избили пчелите? Тук има нещо неизвестно и на "най-големите"
    Моето обяснение е : Последни при нападение загиват младите пчели от свитата на майката.Именно такива млади пчели съм обединил с помощта на много маточина ,спасявайки остатъците от семействата.Стресът от нападението сигурно изиграва роля, също.Обяснението ми се струва правдоподобно.Защо майките не се избиват още не съм открил, а и прословутите книги в които всичко пише нещо са неоткриваеми.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #22
    Колега зуница коя е тази прословута книга?Аз купих книгата на Чорбич но не е описал метода с многото майки и филмчето гледах нищо.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    "Не мога да разбера защо се чудите,има книги,всичко е написано.Купете и четете."
    Колегата ,Костов, ми "пусна мухата" та още чакам да си довърши приказката , че сам не се справих с търсенето.
    Явно чакащите ще сме повечко.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    05.07.2013
    Мнения
    37
    Делчо Мерджанов е описал няколко метода. При създаване на многоматочни сем. се използват М. на една възраст или майка и дъщеря защото процента на обединение е по голям и е напълно възможно обединение на М. на различна възраст. Много М. в едно сем. е безпереспективен метод /мое мнение/. Доминирането на инстинкта за оцеляване над инстинкта една М. /в биологично пълноцено сем/ е временен и трудно управляем.

    Ако има ресурс форумът трябва да има библиотека.

    Старо злато - Делчо Мерджанов
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  5. #25
    Колега зуница извинявай че те попитах нещо.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •