Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Форума е с нов сайт

    Не знам дали сте забелязали, но от вчера през нощта форума е с нов сайт. Дизайна е изцяло обновен, а съдържанието на сайта е пренаписано отново. Всеки един текст от над 300-тата HTML страници е въвеждан повторно и в него са правени промени най-вече в дизайнерското оформление. Все още има недоизчистени дреболии, както и някои правописни или синтактични грешки, но WEB отдела ми постепенно ще ги изчисти.

    Софтуера, който поддържа сайта, е модерна динамична CMS система, в която лесно могат да се добавят нови страници или да се редактират текущите. Готов съм да дам права до административната част на сайта на тези от вас, които имат желание да го поддържат, да пишат нови статии или да разширяват съществуващите. Също така в сайта са усъвършенствувани възможностите на календара, обявите, новините и т.н.

    Разгледайте го и ако имате някакви идеи или препоръки - не се притеснявайте да ги споделите.

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Подмяната на сайта е част от концепцията за подмяна и на форума с по-модерен софтуер. Както вече разбрахте по въпроса се работи. Вече имаме успешно прехвърлен форум в тестови условия. Прехвърлянето ще се извърши на 3 етапа:

    ЕТАП 1 - прехвърляне на един друг форум, с който да отработим всички възникнали проблеми. Става въпрос за форума на СТС Солар.

    ЕТАП 2 - Прехвърляне на този форум на по-нова версия на phpBB, защото съществуващата е много стара и мигриращия софтуер не може да работи с нея.

    ЕТАП 3 - окончателно прехвърляне кум vBuletin.

    Всичко е така планирано, щото вие да не изпитате никакви неудобства. Просто една сутрин ще се събудите и ще видите чисто нов дизайн на форума, но логването и паролите ви ще работят и няма да се налага да се пререгистрирате. Най-много да се наложи да се логнете отново.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Ами като начало - новините са доста брадясали.
    И дайте тарифи за реклама - искам да пусна реклама за системата за охрана на пчелини BeeG 13.
    Иначе визията много ми харесва! Снимките са страхотни! Хората ти добре са поработили!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #4
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    За новините трябва някой да се грижи, при това ежедневно. Аз не мога да го отделям това време, така че ако има някой кандидат - нека да се обади.

    Ако никой не проявява желание, задачата ще я възложа на моя отдел за WEB дизайн, но по си е добре за новини да следи и да ги публикува някой истински пчелар - един или повече.

    Колкото до рекламата - хич не ми се иска сайта и форума да се комерсиализират. Аз не желая да получавам пари от този сайт, но от друга страна се нуждая от хора да го поддържат. И ако не намеря такива на доброволни начала, тогава ще се наложи да търся платени хора и именно тогава приходите от реклама може да се пренасочат към тях.

    Засега нищо не обещавам освен това да помисля по въпроса и да се посъветвам с останалите пчелари от форума какво е редно да правим и какво - не.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    17.05.2013
    Мнения
    30
    Защо всичко е на англиски в този форум???Нали държите да пишем на БГ.Ами то човек като не знае да речем англйски и какво прави?Старата визия на форума мисля че беше по добра,тука е станало пълна бозичка,не се сърди.Това не означава че като си пчелар и трябва да научим по 5 езика да се оправяме по форумите(((.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Най-долу в дясно на форума можеш да се избереш език.

  7. #7
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Този форум има 5 различни темплейти, всеки един от тях в два варианта на разположение на компонентите, и всичкото това пък го има на два езика - Английски и Български. Всеки един потребител сам си избира кой темплейт най-много харесва, и на кой език иска да си го гледа. Промяната става в най-долната част на екрана от две боксчета с падащи менюта.

    Не знам с кой темплейт сте в момента, затова не знам дали боксчетата са долу в ляво или долу в дясно. Просто ги намерете и пробвайте различните темплейти, за да си изберете този, който най-много ви харесва. Също така от там можете да си смените и езика. Каквото въведете, това и ще запомни форума, и в бъдеще винаги ще ви го показва така.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •