Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 20 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 200
  1. #161
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Simedtrade Виж публикацията
    За цената, мисля че е преувеличил малко( как става това -случва се и тук в България отделни индивиди да търсят восък около50-100кг и да дават доста висока цена)... Основите наистина са по евтини защото в цялата работа се крие производствена тайна, която не ми се разкрива....
    Можем да гадаем защо са по-евтини, но то не е далеч от ума.
    Успех! Хубаво е да имаме износ!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #162
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Тежко ни и горко.Дано Матеев пусне скоро основи.За онези баба ми казваше: чумата да ги тръшне.

  3. #163
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от Simedtrade Виж публикацията
    За цената, мисля че е преувеличил малко( как става това -случва се и тук в България отделни индивиди да търсят восък около50-100кг и да дават доста висока цена)... Основите наистина са по евтини защото в цялата работа се крие производствена тайна, която не ми се разкрива....
    Тайната е ясна на всички 50-60% восък другото е всичко друго но не и восък.

  4. #164
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Плевен ,събота 1 кг. восък=10 основи тежки 90гр.ДБ . Доплащане 12 ст. . Т.е разликата 100 гр. X 16ЛВ.=1,60 +1,20=2,80ЛВ. .Вадим от пазарната цена на основите 22лв.-2,80ЛВ =19.20 лв. Не е ли това цената в момента ?

  5. #165
    Наблюдател
    Регистриран
    15.02.2015
    Мнения
    12
    Колеги знаете ли във В.Т район колко върви килото на восъка? Благодаря предварително !

  6. #166
    Потребител
    Регистриран
    17.06.2013
    Мнения
    80
    Пчеларски район
    покрай павликени
    13 лв колега

  7. #167
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    исках да си купя восък на изложението за да си го сменя за основи но никой колега не пожела да ми продаде
    а след това го продаваха на прекупвачите и то по евтино от цената която им давам ТЕ ТОВА НЕ МОГА ДА ГО РАЗБЕРА невероятно но факт !
    и вместо да си помагаме като пчелари ние си правим сечене и после МРЪНКАНЕ защо е така цената на меда и защо не върви напред пчеларството
    а честито

  8. #168
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    На изложението в Плевен бях в петък. Обикалях от вън и питах почти на всякъде на каква цена купуват восък. Най-високата която ми казаха беше 15лв. килограм.(само на едно място). Компа ми се беше скапал и едва днес го оправих.

    Поздрави, Г. Георгиев

  9. #169
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от joromainata Виж публикацията
    исках да си купя восък на изложението за да си го сменя за основи но никой колега не пожела да ми продаде
    а след това го продаваха на прекупвачите и то по евтино от цената която им давам ТЕ ТОВА НЕ МОГА ДА ГО РАЗБЕРА невероятно но факт !
    и вместо да си помагаме като пчелари ние си правим сечене и после МРЪНКАНЕ защо е така цената на меда и защо не върви напред пчеларството
    а честито
    Жорка, адашче,отговорите на тези твои мисловни терзания се крият в тези шест реда словосъчетания ,под формата на стих: СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА! ЦУНИ МУНИ,ВАДИ ТУРИ, РОДИЛИ СЕ ЧУКОНДУРИ! ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ И НАЙ– ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ !

  10. #170
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Много колеги търсят да си купят восък и няма и няма. Ако някой си е скатал някое килце, то си е чист късмет да ти го продаде.
    Иначе цената е 15-18лв/кг
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 17 от 20 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •