Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 20 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 200
  1. #151
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    В неделя купуваха на 15лв./кг. восък-само питах. Купих свободно ЛР 59гр. на 1.60лв./бр. от Горна Оряховица. 1.80лв. бяха тежките ЛР на свободна продажба, но ми дойде много да им броя 1800лв. за 10 кашона.
    Предпочитам да пия от извора.

  2. #152
    Потребител
    Регистриран
    06.08.2013
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Габрово
    В петък продадох на 15 лв./кг.

  3. #153
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    В събота го купуваха по 16лв.

  4. #154
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Явно това е последната пазарна цена на дребно - 16 лева на килограм. Ако изкупвачите можеха да надигат още, щяха да го направят, но понеже имат лимит отгоре (експортната цена), просто се приближиха максимално до този лимит. Ние всъщност научихме и експортната цена за количества над 1 тон, и тя вероятно е 18 лева на килограм (9 EUR/kg).

  5. #155
    Наблюдател
    Регистриран
    06.06.2012
    Мнения
    45
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Явно това е последната пазарна цена на дребно - 16 лева на килограм. Ако изкупвачите можеха да надигат още, щяха да го направят, но понеже имат лимит отгоре (експортната цена), просто се приближиха максимално до този лимит. Ние всъщност научихме и експортната цена за количества над 1 тон, и тя вероятно е 18 лева на килограм (9 EUR/kg).
    Аз съм един от тези износители, и един от главните виновници за вдигане на цената на восъка. Няма такава експортна цена... Даже в момента в Румъния цената е по ниска от тази в България, и се чудя дали да не вкарам от там...
    Схемата е много по проста, и се осъществява тук.
    Господин Матеев търгували сме с вас преди няколко години, донесох ви тенекии и доста восък...

  6. #156
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ами дай ни малко повече информация какво се случва с този восък, че ние тука във форума хвърляме боб и гадаем вече няколко месеца.

  7. #157
    Наблюдател
    Регистриран
    06.06.2012
    Мнения
    45
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ами дай ни малко повече информация какво се случва с този восък, че ние тука във форума хвърляме боб и гадаем вече няколко месеца.
    Вие сте я обяснили в друга тема, и то доста подробно. Разликата е че аз имам готови клиенти за основи...

  8. #158
    Наблюдател
    Регистриран
    06.06.2012
    Мнения
    45
    До миналата година наистина износната цена беше по висока от изкупната, и то с няколко лева...
    Аз лично(а и почти всички колеги) изнасях само за Румъния, защото е най-лесно... При тях търсенето беше голямо(предполагам заради нарастване на пчеларите там)... Средно съм продавал по 2-3 тона на месец, но в активния сезон( февруари, март, април) около 7-8 тона... Получи се едно засищане на тамошния пазар... Даже основите им са много по евтини( 1.1-1.20лв бр ДБ)... Мислех да вкараме направо основи, но не съм сигурен как ще се приемат на нашия пазар...
    В България свършиха тези количества, кътани по мазетата... А и тази година, заради слабата реколта много пчелари обърнаха на продажба на отводки...
    Наистина има една друга страна където восъка(а и не само) е доста по-скъп, но защитават родното си производство и не купуват от чужбина...

  9. #159
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Точно това щях да питам. Как са се променили цените. Преди 5-6 месеца говорих с колега от Румъния и цената на восъка беше 16-18лв, а на основите 17лв/кг. Малко странно ми изглеждаше основите да са по-евтини от восъка и не го взех много насериозно. Каква е схемата им там?
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #160
    Наблюдател
    Регистриран
    06.06.2012
    Мнения
    45
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Точно това щях да питам. Как са се променили цените. Преди 5-6 месеца говорих с колега от Румъния и цената на восъка беше 16-18лв, а на основите 17лв/кг. Малко странно ми изглеждаше основите да са по-евтини от восъка и не го взех много насериозно. Каква е схемата им там?
    За цената, мисля че е преувеличил малко( как става това -случва се и тук в България отделни индивиди да търсят восък около50-100кг и да дават доста висока цена)... Основите наистина са по евтини защото в цялата работа се крие производствена тайна, която не ми се разкрива....

 

 
Страница 16 от 20 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •