Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 2 от общо 2
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    07.06.2011
    Мнения
    25

    Лентички против акара.....

    Здр колеги . Искам да ви попитам дали някой от вас е третирал семействата си против акар с препарата Себацил ? Този препарат се използвал при животните против кърлежи, но мой приятел пчелар го е използвал и ми каза, че е спасил много заразени кошери от акара. Начина на третиране е следния : Себацила се изсипва в съд и в него се нарязват и поставят лентички от мек картон (например листи А4)за 24 часа да се напоят хубаво и след това се изтръскват (да не тече от тях препарата) и се поставят само по 2 ленти в кошер. Лентичките не се вадят от кошера те пчелите сами си прегризвали след около 30-40 дена. С мой колега попитахме един ветеринар в Добрич дали този препарат е ефикасен за борбата с/у акара и той ни отговори, че по никакъв начин Себацила не можел да помогне на пчелите защото бил само за животни и не знам кой е прав. Благодарности на всички колеги за отговорите и помощта, която указвате на нас начинаещите пчелари .

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Здравей колега,това което си написал ме заитересува.Може ли малка подробност, пишеш лентички; какъв размер? Казваш А4 това си е лист, не лента. По кое време прави третирането и къде по точно ги поставя-лентите(листа). Дали е ефективно и безвредно!? Първото лесно може да се провери, чрез лист хартия намазан с вазелин на дъното. За второто, трябват си лабораторни иследвания, за остатъчни количетства, безопаснност и т.н.
    Ако можеш, напиши подробно как точно процедира колегата. Благодаря!

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •