Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2013
    Мнения
    15

    Слаб кошер

    Здравейте,попитах на 2 места,но не ми се отговори.Да попитам чувал съм за смяна местата на силен и слаб кошер.Какво ще ми кажете?Ако е за 3,4дни дали слабия ще се засили или?Какво ще ме посъветвате?Благодаря Ви предварително!

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    29.01.2011
    Мнения
    10
    Има няколко начина за подсилване на слабо семейство. Този за който питаш е чрез налитане, летящата пчела от силното семейство ще налети в кошера на слабото, защото той ще е на мястото където преди е бил техният кошер. По този начин ще се увеличи дневният принос на прашец и нектар, кърмачките ще започнат да хранят по-обилно майката и тя ще започне да снася по-вече яйца. Но това ще се случи само ако майката е качествена. Ако проблема за силата на слабото семейство е в некачествена майка то колкото и да го подсилваш то няма да стане силно. Тогава сменяш майката. Слабо семейство можеш на подсилиш и като му добавиш пити с пило и пчели от силни семейства но трябва да вземеш мерки да уеднаквиш миризмата.
    казвам се Теодор Тодоров

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    А каква е причината кошера да е слаб?

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2013
    Мнения
    15
    Ами направих отводки още по време на акацията,но два пъти нещо се губеше майката и чак сега видях прясно пило!

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    колега извади 2 пити с запечатано пило с пчелите, напръскай с разредена ракия за уеднаквяване на миризмата и ги сложи в единия край на семейството, направи го към 18, 19 часа.И на следващия ден премести питите в средата.Напръскай с ракия и прелката. Успех
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2013
    Мнения
    15
    Благодаря Ви за отговорите,но по специално ме интересува този метод чрез налитане на пчели от силния кошер.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •