Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 35 от общо 35
  1. #31
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    НЕ БЪДИ ТОЛКОВА СИГОРЕН,изоставет го та и измръзва пилото и са превръща в гнилец и не зимата а май ,юни това сам го виждал с очите а не на книга,това си е мое мнение.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Оппаа, я обади сега що са го оставили май, юни месец?
    Любопитен съм.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #33
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    Около 20 дена само дъжд вечерите кучешки студ ,остават почти без храна след това почва жега и суша и това става ,това е горе в балкана затова има различни мнения в този форум,на места има тонове мед на друго умират от глад ако не храниш така беше 2016 без грам мед и 2017 също на сухо каквото БОГ ДАДЕ ТОВА Е.

  4. #34
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Цитат Първоначално публикувано от inio33 Виж публикацията
    НЕ БЪДИ ТОЛКОВА СИГОРЕН,изоставет го та и измръзва пилото и са превръща в гнилец и не зимата а май ,юни това сам го виждал с очите а не на книга,това си е мое мнение.
    Май,юни месец работитете стоят по друг начин.През това време пчелите отглеждат много пило и бързо си разширяват гнездото.Пчеларят се стреми да им осигурява място и слага основи или празни пити.Но!По това време внезапно времето може да се застуди и пчелите пак се стесняват.Ако пчеларя е прекалил с разширяването крайните пити с пило остават на студено.Пчелите просто несмогват не че ги изостават за храна.
    Аз съм писал за един мой случай миналата зима.Прочети го!Успех!

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Kowalski Виж публикацията
    От глад ще умрат пилото няма да изоставят!
    Ако ще и да е колкото кибритена кутийка.Говорим за зимните месеци.Разделят се на 2,на 3 кълбенца,но остават да топлят пилото.Намирал съм основното кълбо умряло върху пилото от глад,а една шепа пчели върху меда,също предали богу дух.От студ.

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •