Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2013
    Мнения
    12

    Работно покривало за кошер.

    Здравейте колеги. Тези дни си сътворих едно покривало за кошер. Целта ми е да го използвам в мрачно време или когато пчелите нямат достатъчно работа и не са настроени дружелюбно. Днес го използвах и се оказа практично. Ще го видим за напред. Ако някой има друга идея или съвет нека сподели.





  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    98
    Аз ползвам две парчета плат,които местя по време на прегледа,така че да има открити само 3 рамки.Помага при преглед на кисели семейства и есен,когато има увеличена опасност от нападения.
    Гладът не е заради това,че не можем да нахраним гладните,а заради това ,че не можем да нахраним богатите.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    А има ли средство, което здраво да разлюти кошера и пчелите да жилят на поразия всичко живо в радиус 100м наоколо. Разбира се средството трябва да е безвредно за тях.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2013
    Мнения
    15
    Най ми хареса как си захванал кошера за бетона.Това за против кражби е супер.Няма мърдане :D

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2013
    Мнения
    12
    Точно това ми беше идеята. Ако не помогне поне да затрудни крадеца.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    От по стар пчелар съм се научил да ползвам "завивки", помагат много,както в по горе споменатите случай така и когато ти се наложи да притичаш набързо до бараката за нещо, когато чистиш горните летви на рамките от восък и други подобни манипулации и най вече при вадене на меда. Аз ползвам няколко парчета плат малко по широки и по дълги от кошера закрепени за кръгли или квадратни летвички - едната завивам,а другата развивам и оставам открити 3-4 междурамия.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2011
    Мнения
    23
    аз вместо каквото и да е покривало използвам няколко пити с коити покривам кошера без значение преглеждам ли го или вадя мед

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •