Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 136
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Nic 59 Виж публикацията
    Не е важна само температурата, влагата е много по голям фактор. Темата е много обширна и не чакай много като отговори.
    Трябва четене и конкретни въпроси.
    Това е и моята идея първо слагам мембрана което осигурява дишането да няма влага и над нея фибрана да запазва топлината като зимуват на отворени дъна, цената на 2те ми излизат 4-5лева на кошер което ме устройва.

  2. #22
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Какво може да искам според теб????
    Като новобранец мераклия се стремя да направя възможно най-добрите условия за живот на пчелите(с течение на времето виждам че доста неща който направих са безсмислени, но без да пробвам няма как да знам) за това искам да чуя и други мнения, но щом толкова те дразни няма да питам.
    Нещо си ме разбрал погрешно ...

    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Това е и моята идея първо слагам мембрана което осигурява дишането да няма влага и над нея фибрана да запазва топлината като зимуват на отворени дъна, цената на 2те ми излизат 4-5лева на кошер което ме устройва.
    разбирам мерака ти, но това е излишно...

    - най-добрия изолатор е снегът
    - най-доброто което можеш да направиш - е да защитиш кошерите от вятър (ограда)
    - следващото най-добро нещо - е да осигуриш прашец, мед и достатъчно пчели за зимата
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ника, откакто почнах да чета форума, моят начин е найлон върху рамките и по една стара хавлия върху найлона. Найлона подгънат в един или два ъгъла колкото кибрит място и цяла зима може да си ги надничаш, да не ти забравят физиономията. Дъната са ми 1/3 до 1/2 мрежа. Пролет, лято, есен - само на брезент. Тук таме имам и някоя подкапачна дъска, но са на доизживяване вече. Чети внимателно форума, слушай какво ти се казва от колегите и не се мъчи да откриеш топлата вода.

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    01.02.2012
    Мнения
    40
    Здравейте!
    Тази година мисля да пробвам зазимяване с изцяло мрежести дъна на поне 10 кошера, имам предвид дълбоки дъна. Някой има ли опит в тази връзка и може ли да сподели наблюдения?
    Благодаря предварително!

  5. #25
    Потребител
    Регистриран
    09.12.2011
    Мнения
    72
    Цитат Първоначално публикувано от Kavezu Виж публикацията
    Здравейте!
    Тази година мисля да пробвам зазимяване с изцяло мрежести дъна на поне 10 кошера, имам предвид дълбоки дъна. Някой има ли опит в тази връзка и може ли да сподели наблюдения?
    Благодаря предварително!
    Пробвай смело и както се казва безотговорно, моите от доста години са все така и няма никакви проблеми, а не ми се изброяват плюсовете писано е доста във форума по въпроса.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Вчера направих преглед на семействата след основната паша и ми направи впечатление, че тези на който имам мрежа в задния край на дъното, са изяли ъглите на питите който са над мрежата

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    42
    Пчеларски район
    Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Вчера направих преглед на семействата след основната паша и ми направи впечатление, че тези на който имам мрежа в задния край на дъното, са изяли ъглите на питите който са над мрежата
    Колеги, ако някой зазимява ДБ-12 с магазините, нека сподели опит как го прави - сваля ли магазините след главната паша при третирането срещу кърлежа, ако да - кога пак ги качва, разделя ли плодника от магазина, как подхранва с питки, пролетта сваля ли ги и кога за стесняване и затоплане на гнездото ? Моля за повече мнения.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ми индивидуален подход, кой как му е удобно и каквото му е харесало през годините, това прави. Мойте са у двора и всяка седмица мога да ги поглеждам. Оставям им по един магазин с проблемни пити отгоре, другото е прибрано вкъщи. Между плодника и магазина - найлон, отпред един-два пръста проход, дъното - мрежа. Като стегне студа, прибирам магазина, слагам по една хавлия върху найлона и гуд бай.

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    42
    Пчеларски район
    Плевен
    А дъното изцяло ли е мрежа или частично и дълбоко ли е, защото при плитко дъно и изцяло мрежа пчеличките са си почти на полеви условия?!

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Хе хе, преди две години комшията намери рояче в една трънка на къра, март месец, на това му се вика полеви условия, а в ДБ са си направо пет звезди, фул екстри. Дълбоки дъна нямам, няма и да имам, всичко е обикновено, 1/3 до 1/2 мрежа. Само един имам който е изцяло мрежа, миналата зима не забелязах разлика с другите, така че лека полека ще минавам изцяло на мрежа. Говоря за ДБ10, дванайсетаци имах преди да почна да чета форума, ама тогава не съм знаел че могат да зимуват без плътно дъно отдолу.

 

 
Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •