Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
В момента чета най-обстойното изследване за взаимодействието на пестицидите и пчелите което съм срещал в нета. То е на European Food Safety Authority (EFSA).
....
Това всъщност е доклад, базиран на това което науката е знаела дотогава. Просто нямам думи да опиша колко е обстоен, всеобхватен (и не само за медоносните пчели) и безпристрастен. Облекчение е да знаеш че не всички от ЕС-то са неграмотни и коне с капаци.

Докато чакаме финладското изследване върху рапицата третирана с неоникотиноиди да бъде публикувано цялото, който иска за тренинг може да прочете това:

http://www.beekeepereric.com/?p=307


Буги, повярвай ми и аз мисля че пестицидите са нещо, което бавно и полека ни трови (повечето от тях са мастно разтворими и се отлагат в мастната тъкан на човека... и в момента когато реши да отслабне....). Много от съвременните болести са пряк резултат от отровите, които ежедневно поглъщаме - част от населението (един на хиляда, или един на всеки милион просто е по-чувствителен към тях - нещо наречено "приемлив" риск). И аз искам да поглъщам чиста храна и пия вода свободна от химикали - такава каквато са имали предците ни, но за да стане това производството на хранителни ресурси трябва да се върне на нивата от средновековието.

Та, кои 6 милиарда души предлагате да убием за да могат останалите да живеят във новия био-свят?
Просто това е света в който живеем, и той е измислен от Дявола.