Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 23 от общо 23
  1. #21
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    В момента чета най-обстойното изследване за взаимодействието на пестицидите и пчелите което съм срещал в нета. То е на European Food Safety Authority (EFSA).
    ....
    Това всъщност е доклад, базиран на това което науката е знаела дотогава. Просто нямам думи да опиша колко е обстоен, всеобхватен (и не само за медоносните пчели) и безпристрастен. Облекчение е да знаеш че не всички от ЕС-то са неграмотни и коне с капаци.

    Докато чакаме финладското изследване върху рапицата третирана с неоникотиноиди да бъде публикувано цялото, който иска за тренинг може да прочете това:

    http://www.beekeepereric.com/?p=307


    Буги, повярвай ми и аз мисля че пестицидите са нещо, което бавно и полека ни трови (повечето от тях са мастно разтворими и се отлагат в мастната тъкан на човека... и в момента когато реши да отслабне....). Много от съвременните болести са пряк резултат от отровите, които ежедневно поглъщаме - част от населението (един на хиляда, или един на всеки милион просто е по-чувствителен към тях - нещо наречено "приемлив" риск). И аз искам да поглъщам чиста храна и пия вода свободна от химикали - такава каквато са имали предците ни, но за да стане това производството на хранителни ресурси трябва да се върне на нивата от средновековието.

    Та, кои 6 милиарда души предлагате да убием за да могат останалите да живеят във новия био-свят?
    Просто това е света в който живеем, и той е измислен от Дявола.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    В линка който даваш се говори отново за кумаровата киселина, но никъде не я срещам синтезирана по сайтовете за лабораторни консумативи. Срещал ли си под каква форма може да се намери за да се използва като добавка към сиропа?

    Най-близкото което намирам е канелената киселина.
    Фенилаланинът първо се проебразува в канелена киселина под действието на ензима фенилаланин амоняк лиаза. Поредица от ензимни хидроксилирания и метилирания води до кумарова киселина, кафеена киселина, ферулова киселина, 5-хидроксиферулова киселина и синапинова киселина.
    Също и тук:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Hydroxycinnamic_acid

  3. #23
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Никога не съм я търсил. Просто селектираш за пчели събиращи малко повече прашец и готово (което става много бързо).

    Просто го дадох като пример защо много от изследванията, които на пръв поглед улучват проблема "право в десетката" (в лабораторни условия), се провалят да постигнат същия ефект при полеви условия.

    Например аз си спомням как преди няколко години един италиански учен показа на целия свят (чрез Ютюб) как пчелите погълнали гутационна вода от царевица, семената на която са третирани с неоникотиноиди, умират в рамките на няколко минути. Всички (включително и аз) бяха разтресени и наистина повярваха че неоникотиноидите са смъртна заплаха за пчелите (една капка вода убива за минути!!!). Истинско изследване така и не беше направено, след като няколко полеви теста доказаха недвусмислено, че пчелите в реални условия не консумират гутационна вода, когато тя съдържа пестициди, дори и когато нямат друг избор! (суша и липса на водоизточник наблизо)
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •