Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 23
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156

    Пчелен апокалипсис

    http://larkin-donkey.livejournal.com/103776.html
    Изчезването на медоносните пчели ще продължи с още по бързи темпове заради президента Обама.
    Ето и тук информация който разбира -http://topinfopost.com/2013/05/28/russia-warns-obama-monsanto

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2013
    Мнения
    20
    "...В центре этого спора между Россией и США, находится доклад Минприроды России, в котором говорится, что имеются "неоспоримые доказательства" того, что класс нейро-активных инсектицидов химически связанных с никотином, известных как неоникотиноиды, разрушает популяции пчел нашей планеты."

    Едва ли са се загрижили за този проблем господата. :D Не го вярвам !!!

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    13.11.2013
    Мнения
    2
    Едва ли са се загрижили за този проблем господата. :D Не го вярвам !!!




    _______________________
    ibraindumps ibraindumps
    ileatherjackets ileatherjackets
    gre study guide gre study guide
    oracle training oracle training



  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Когато пчеларите от цял свят подписваха петиции за забрана на неоникотиноидите, вярвахте.Сега когато тая истина стигна и до "бавно запрягащите" руснаци , не вярвате.Да Ви се не начуди човек.Ако Китай, Индия, Бразилия ,Русия и други от големите клиенти на химическите концерни последват и малкото направено от Европа за забрана на тия отрови, тогава и да вярвате и да не вярвате ще е свършено добро дело.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #5
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    В Америка неоникотиноидите не са забранени, просто защото липсват научни доказателства, които да ги свързват с измирането на пчелните популации или да вредят на пчелите по някакъв начин ( твърдения както на пчелари така и на учени) при реалистични на полевите условия дози.
    Всъщност американците ( по пчеларски и научни списания) твърдят че неоникотиноидите са в полза на пчеларите. Благодарение на медийното раздухване на измирането на пчелите, науката в световен мащаб изведнъж получи огромни средства за да разследва причините ( и фокусът не е концентриран само върху неоникотиноидите). За последните години беше постигнат скок в пчеларското научно знание и се научи толкова много, колкото не е било научавано за последните няколко десетилетия.

    http://www.extension.org/pages/60318...lapse-disorder
    (тази статия трябва задължително да бъде прочетена от всеки "отровиха ми пчелите" пчелар)

    Забраната на ЕС също не е заради наличие на научни доказателства, а вследствие на обществен натиск ( медии). (нека напомня че на няколко пъти ЕС отказваше да ги забрани и 3 дни след последното гласуване изведнъж си промениха решението без да се допитват до никого). Заради забраната ЕС ще трябва да изплаща обещетения на Байер и другите фармацевтични заводи. Ама нищо, нали поне ги забраниха.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    30.08.2013
    Мнения
    45

    "Сбогом български пчели, сбогом български мед! * "

    Днес четейки пред компютъра се натъкнах на интересна статия:
    „Мистериозното изчезване на пчелите няма обяснение.” „ООН потвърди: измирането на пчелите е глобален феномен”.Така започват напоследък много от статиите които са посветени на един парадокс наблюдаван през последните години-„явлението на празния пчелен кошер”. Както всичко си е нормално изведнъж пчелите изчезват на някъде. Просто собственика на кошера регистрира това и акъла не му стига да си обясни какво се е случило!Човечеството представа си няма какво го грози с изчезването на пчелите по света!Последиците не са само изчезването на меда от рафтовете на магазините !За своят кратък престой от 45 дни събирайки мед пчелата опрашва около 2 000 000 цвята.Това че ядем български ябълки , круши…. изобщо всичко което ни дава българската земя го дължим на нашите български пчели.Но….Понеже проблемът е световен, версиите на учените са много- от един паразит „акар” до пестициди или инсектициди, минавайки даже през високочестотното излъчване на мобилните апарати.Наистина всички те вредят на пчелите, но моето мнение е че проблемът е много по зловещ и пазен в тайна!Около 1985 год плътната завеса на комунизма проби едно пророчество на Ванга в което тя казваше :
    „ПЪРВО ЩЕ ИЗМРАТ ПЧЕЛИТЕ”
    Малко след това се разбра, че то върви с още едно или:”
    ….. ще дойде време когато земята , водата и въздухът ще бъдат отровени”.
    Нека да разсъждаваме, къде източникът на замърсяване ще донесе най-големи поражения?Ако земята се замърси, ще се замърси и водата която тече през нея донякъде, но въздухът едва ли.Ако се замърси водата, най много да се замърси и земята която е в досег с нея.Ако се замърси въздухът, понеже е най динамичен много лесно ще се замърси и водата и земята, защото въздухът е в най голям контакт с тях!Но кой може да замърси въздухът дотолкова, че после да се предаде това и на земята и на водата?Все още не се знае „кой”, но знаем вече „как”!Чували ли сте за явлението „химични следи” или „кемтрейлс” както е известно на запад?Бях чел за него, бях гледал филми….но си мислех , че това е някъде далеч зад океана, и ние сме пощадени от него!
    Уви, пролетта на 2012 започна нещо което може да се опише като супер военно учение.Започнаха да преминават самолети над градът в който живея Велико Търново (впоследствие разбрах навсякъде). Самолети които оставяха дълги дири понякога от километри, които стояха с часове. Разбрах, че широчината на океана вече няма да ни спаси от това явление. Знам, че това което пиша ще го четат и скептици, знам и какво ще ми кажат: че това са реактивни самолети които оставят воден конденз, и че няма нищо страшно и т.н., но и аз имам какво да им отговоря:
    -Дами и Господа, тези самолети не летят на 9 км. както би трябвало да летят.Тези следи не са вода, погледнете си колата ако е валяло дъжд-има мръсно бели петна, каквито никога не е имало в предните години. И ще ми кажете ли защо понякога дирята изчезва, а продължава да се чува ревът на двигателя?О не, аз знам каква е скоростта на звука около 320 м.с.( звукът не закъснява повече от 20-30 секунди от самолета до наблюдателя).

    Въпрос на време е да ви отпаднат всички доводи, всички присмехулки към хора като мене…защото аз ще изпреваря събитията и ще ви изтъкна един факт който ще се случи, още тази 2013 година. Ако не се случи ми се смейте колкото искате, и знайте , че аз даже ще бъда щастлив , че това ни се е разминало!Та Дами и Господа , от 2013 година ще изчезнат повече от 50% от пчелите в България!Ако някой наглец сега ми зададе въпроса:-Ами как ще ги преброим?Ще му отговоря:-Идете и попитайте някой пчелар, колко кошера, колко семейства пчели е имал, колко мед е добивал 2009, 10, 11, 12…и колко ще има в 2013 г.?Ще отговоря само на още един въпрос , който напира в гърдите ви:-Откъде знам, че ще се случи?От 3 места:
    казах за Баба Ванга, от Учителя Петър Дънов и от това , че се е случило вече в САЩ и Европа- там пръскат от по-рано.Някой целенасочено и упорито изразходва мащабни финансови и технически средства, за да постигне определени цели които за обикновения човек все още не са ясни. Самолетите които са ангажирани с това преминават през териториите на Румъния, България и Турция с небивала последователност изхвърляйки огромни количества от газове съдържащи наночастици на съединенията на барий, стронций и алуминий. Първият резултат от този акт е измирането на пчелите, защото тези наночастици пречат на пчелите да се ориентират и да изпълняват функциите си в пчелното семейство. Негативният резултат от въздействието на тези метали върху човешкият организъм, тепърва ще се разберат в следващите години!Искам да завърша:Пчеларите (Вие сте хора които си изкарват прехраната по един достоен начин), знам че имате планове и имате мечти -да увеличите своите 50 кошера за да станат 100.Но не го правете, защото строите къща не на скала, и когато дойдат големите води(когато мине известно време), нищо не ще остане от къщата ви. Или по точно ще имате къщички за пчели, но няма да има пчели.Няма да има и мед. Ако сте взели кредит и си мислите, че ще си върнете кредита с добра реколта, пак ще се излъжете!Защо ли?Защото никое правителство няма да ви каже, че давайки въздушното пространство за експерименти изходът от които на никого не е ясен, ви обричат бизнеса с който се занимавате на фалит.Особено последното правителство което явно служи на чужди интереси и цели и през който мандат пръскащите самолети станаха повече от колкото птиците в небето!
    Дано да бъркам!"
    * Симеон Коев
    http://30dumi.eu/archives/56149

    Честно казано,за "химическите следи" знам от миналата година,понеже все повече ми правеше впечатление за тези дири в небето.Чел съм статии и клипове и съм склонен да вярвам,че сериозно някой иска да има световен ред и да властва над света (или до където може),независимо какво ще му коства това.Целта на програмата е много простичка.Населението по света трябва да бъде стопено,а оцеляващите да бъдат на 100% зависими от предлагащата им се храна.Нима не става точно така и у нас ? Колко са земеделците,които си отглеждат сами всяко следващо поколение продукция?Вероятно има някоя баба или дядо някъде отанали живи,но тук говорим за арендаторите и всички тези,които играят на едро.Всичко е химия и хибриди,и именно тези хибриди могат да устоят на химическите следи...
    Къде е българският фасул?Къде са родопските картофи и т.н и т.н.Къде е поминака,които ни оставиха дедите ни? Всичко вече е в големите хипер маркети с неясен произход и качество.Всичко у нас се продава на дъмпигови цени...само и само да се ликвидира всяко едно наше родно производство (включително и пчелните продукти).

    Съжалявам,че гледам прекалено негативно на нещата,но като гледам на къде сме тръгнали...не мога да бъда положително настроен (а и не обичам да лъжа и лицемерствам ((или поне се старая да не ги допускам)).
    За капак изгледах клиповете на агроном Жечо Мурзов преди около седмица в youtube...хвала на тоя човек и на хората,които имат честта да го познават лично!
    Дано не съм ви отегчил...

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    В Америка неоникотиноидите не са забранени, просто защото липсват научни доказателства, които да ги свързват с измирането на пчелните популации или да вредят на пчелите по някакъв начин ( твърдения както на пчелари така и на учени) при реалистични на полевите условия дози.
    Всъщност американците ( по пчеларски и научни списания) твърдят че неоникотиноидите са в полза на пчеларите. Благодарение на медийното раздухване на измирането на пчелите, науката в световен мащаб изведнъж получи огромни средства за да разследва причините ( и фокусът не е концентриран само върху неоникотиноидите). За последните години беше постигнат скок в пчеларското научно знание и се научи толкова много, колкото не е било научавано за последните няколко десетилетия.

    http://www.extension.org/pages/60318...lapse-disorder
    (тази статия трябва задължително да бъде прочетена от всеки "отровиха ми пчелите" пчелар)

    Забраната на ЕС също не е заради наличие на научни доказателства, а вследствие на обществен натиск ( медии). (нека напомня че на няколко пъти ЕС отказваше да ги забрани и 3 дни след последното гласуване изведнъж си промениха решението без да се допитват до никого). Заради забраната ЕС ще трябва да изплаща обещетения на Байер и другите фармацевтични заводи. Ама нищо, нали поне ги забраниха.
    Скутелаторе, този път дяволски НЕ си прав!

  8. #8
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Ами порови се и виж колко научни статии има през последната година споменаващи думата "неоникотиноид" или "имидаклоприд". По времето когато съм писал въпросното мнение, вече бях прочел над 300.
    Към днешна дата продължавам да стоя зад думите си.

    От тук нататък все повече ще се чува каква грешка са направили ЕС. (все пак обаче, учените откриха известни негативни ефекти за дивите опрашители)
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Вредни ли са неоникотиноидите или респективно "аспартама". В щатите са разрешени, защото така им изнася.

    Малко статии за размисъл.

    http://otrova.org/%D0%B5951-%D0%B0%D...2%D0%B0%D0%BC/
    http://obshtestvo.net/%D0%B0%D1%81%D...%D0%BE-%D1%83/
    http://newlifestyle.wellnet.me/page48.php

    Погрешно би било, сляпо и безразсъдно да се вярва на написани статии и проучвания от нашите англоговорящи "приятели".
    Навярно хващате връзката... много от нещата разрешени за употреба в гнилата държава САЩ са забранени в редица държави в Европа и дори в Азия.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Ами порови се и виж колко научни статии има през последната година споменаващи думата "неоникотиноид" или "имидаклоприд". По времето когато съм писал въпросното мнение, вече бях прочел над 300.
    Към днешна дата продължавам да стоя зад думите си.

    От тук нататък все повече ще се чува каква грешка са направили ЕС. (все пак обаче, учените откриха известни негативни ефекти за дивите опрашители)
    Според мен учените са наясно за какво става въпрос ако не отдавна то поне от 2-3 години. Друг е въпроса, че каквото и да забранят ще излязат зърнарите и ще кажат: заради пчеларите добивите паднаха и цените се вдигнаха..... и кръга се затваря.
    В момента събирам прашец от рапица и дадох един буркан на майка ми, само че и казах да го сложи в хладилника и да го яде след 2-3 месеца.

    Когато се пръкнат достатъчно независими учени които да кажат, че не пчелите а хората измират заради пестецидите тогава може нещо и да се промени. Дотогава отговора е адаптация.

    Моето мнение е, че ЕС винаги са били една крачка пред Щатите. (по отношение на защита на правата)

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •