Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 42
  1. #1

    ПЧЕЛАРСКИ ПРОГНОЗИ И ПРЕПОРЪКИ


    На 17.10.2010г. температурата по обяд стигна до 10 гр.Пчелите направиха облитане.Все още има цъфтящи цветя и пчелите носеха прашец.Има голямо нападение от оси.Стесних възмоно най-много входовете,за да могат да се отбраняват пчелите.

  2. #2
    Явно осите са проблем не само в северозапада.

  3. #3
    Днес 23.10.времето беше слънчево,но в сутришните часове доста студено.Към обяд се наблюдаваше вял летеж на пчелите.По-скоро си пазеха входовете и само от време на време долиташе някоя пчела носеща прашец.Има все още цъфтящи цветя като есенния минзухар,хризантеми и др.Към 14 часа температурата беше около 15,16 градуса и пчелите започнаха да се облитат масово.


  4. #4
    Днес (8.12.2010г.) температурата по обяд беше около 15 градуса.Масово облитане на пчелите.Имам един храст,който цъфти през пролетта ,но днес ето какво видях:


  5. #5
    Цитат Първоначално публикувано от syzi
    Днес (8.12.2010г.) температурата по обяд беше около 15 градуса.Масово облитане на пчелите.Имам един храст,който цъфти през пролетта ,но днес ето какво видях:
    Прилича ми на Японска дюла.

  6. #6
    Днес температурата на въздуха беше около 10 градуса.Имаше частични облитания и масово изхвърляне на умрели пчели през входовете.






  7. #7


    Днес по обяд температурата на въздуха достигна до 16 градуса.Имаше масово облитане.Пчелите почистваха кошерите.Няма друго цъфнало,освен кокичета,които още не са разпъпили и по тях нямаше пчели за прашец.Поилките все още са празни.Отворих 2 кошера.В единия още нямаше пило ,а в другия само на една рамка,около педя-яйца.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    И при моите гледката беше подобна ! И при мен от 3 прегледани само в един пило около 1 кв. дециметър !
    Невсичко с две бузи е лице !

  9. #9
    На 12.03. по обяд беше около 17 градуса.Масово облитане на пчелите и почистване на кошерите.При направените прегледи установих,че има много малко запечатано пило и доста яйца.В момента няма друго цъфнало освен кокичета и минзухари,но мъртвата коприва и великденчето ще цъфнат до 2,3 дни.Същото се отнася и за Леската.

  10. #10
    Вчера температурата на пчелина беше около 17 градуса,но духаше вятър.Пчелите носеха прашец от дряна,великденчето,мъртват а коприва и Ивата.

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •