Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 42
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Ogan, а защо си давал на 23 .01? Имат ли пило? Глад? Рапица напролет?

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Аз им давам питки с мед отгоре върху рамките, не по гореизброените причини, а защото в тези студове не могат да се преместят. Някои си изяждат питките, други са надолу и не ги изяждат. Застраховка Живот.

    Извинете, че се обаждам без да ме питат.


  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Извинена си ! То и аз общо взето със застрахователна цел го правя, само че...януари месец никога не съм давал , а февруари преди Зарезан ми се случва за втори или трети път да давам. Та затова и питам колегата, що почва толкоз отрано .

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    42
    Пчеларски район
    Плевен
    Колеги, първото отваряне направих на 3-ти януари, за да видя къде са образували кълбото - врмето беше подходящо за това. От 10 само два не бяха на рамките отгоре и на таблата. Тогава им сложих по 0.7 кг. мед. На 23-ти отворих да видя дали са го взели. Някои бяха, други имаха още . Затова им сложих още по 0,350 кг мед. Времето обаче много затегна и не зная дали да рискувам да им давам при тези температури. Дайте съвет.

  5. #25
    Вчера на пчелина температурата беше +7 градуса.Разчистих прелките на тези,които бяха затрупани още със сняг и към 14 часа започна облитане.Не беше масово,но тези ,които са били "на зор" се облетяха.Надявам се днес да са по-високи температурите и да има масово излизане на пчелите.

  6. #26
    Вчера на другия пчелин,който е на 70 км от основния,всичко беше скрито под снега.Като разринахме пред кошерите имаше по 3 пръста лед на прелките.След обяд температурата достигна до +7 градуса и някой кошери успяха вяло да се облетят.Почистихме капаците и нахраних.Имаше доста гладни.

  7. #27
    Днес температурите достигнаха до +10 градуса и имаше масово облитане и почистване на кошерите.Подхраних с питки от медно-захарно тесто.Пъпките на Ивата са побелели.Няколко топли дни и ще се разпукат.Леската още не е цъфнала.Пчелите събираха прашец от кокичетата.

  8. #28
    Малко преди година от последния ми пост по тази тема.Това е от вчера.





  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Suzi, да ти кажа месец хич не е малко. Много се радвам, че годината започна по-човешки от миналата, а и прогнозите са за положителни температури почти до края на февруари.
    Аз в неделя стоях седнал на едно столче къде половин час да им се радвам на моите. Масово облитаха, въпреки вятъра. Понадигнах и няколко капака. Бяха си взели според нуждите от поставените "питки"с мед, но има за още 7-10 дни.
    Само да спре да вали - да поизпръхне малко земята, че имам доста организационна работа на обекта wink;
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Ами хайде да открием коментарите за новата година.
    На 11-12.01 температурите достигнаха около 6-8 градуса на сянка, а на слънце и повече. Имаше обаче силен вятър - 5-6 м/с. Въпреки това, пчеличките направиха първо облитане (поне при мен).
    На 25.12 надигнах всички капаци и за съжаление открих 2 жертви. Бяха на средните пити, които явно са нямали много мед. На съседните има по 2 кила, но явно не са успели да се преместят.Сложих на всички по 400гр мед в плик.
    На 12.01 някои едва го бяха започнали, други бяха изяли и найлона.
    Прогнозата е за положителни температури до 13.02 като най-хубаво ще е времето в последната седмица на януари.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •