Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 42
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    На моите тази година на 06.05 им записах първия надник за годината.Най-накрая един поне слънчев,макар и ветровит и студен ден (не повече от 20 градуса) - полето от рапица гъмжи от пчели,ама за кога ........

  2. #12
    Зимата дойде в края на януари.


  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от syzi
    Зимата дойде в края на януари.

    Това предполагам са ти новите.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  4. #14
    Да,това са новите ми кошери.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Мда , и при нас е здрава зима. В събота започнах с прегледите . За първи път зазимих един ДБ с найлон отгоре /и два ката дебела хавлия върху найлона/ - конденз под найлона , около две шепи пчели над рамките , доста жизнени. Сложих им един джоб с мед . Отворих и един ЛР , който също експериментално зазимих на три корпуса - кълбото е във втори корпус , на студената страна на трети корпус има дебел скреж, на крайните пити капки конденз . Извадих една почти празна пита , сложих и на тях един джоб с мед , оформен като колбас и посъбрах малко питите . При първа възможност ще трябва да го подредя . Всички останали са наред , досега бяха с отворени на 1/3 дъна , затворих ги , другата седмица може би ще им сложа по един буркан мед отгоре.

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    02.10.2010
    Мнения
    46
    в събота приготвих питки по 600гр. от мед и пудра захар.в неделя ги сложих.в края на февруари ще сложа и прашец в питките.

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    42
    Пчеларски район
    Плевен
    Колега Йорданов, колега Енев, какви бяха температурите при вас тези дни, че отваряхте и преглеждахте, подхранвахте. Аз съм в плевенски регион и температурата беше -7, -8 градуса.

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    02.10.2010
    Мнения
    46
    температурата беше около -4гр.не съм ги преглеждал.само поставих питките в/у кълбото.

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    42
    Пчеларски район
    Плевен
    Пчелите горе ли бяха, с какво си върху плодника. Аз на 23 януари им сложих по 350 гр мед, но не знам дали ще им стигне до затопляне на времето, за да им дам пак.

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от ogan
    Пчелите горе ли бяха, с какво си върху плодника. Аз на 23 януари им сложих по 350 гр мед, но не знам дали ще им стигне до затопляне на времето, за да им дам пак.
    Такова количество трябва да слагаш през 10-тина дни.

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •