Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 114

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156

    Лято 2013г.-зима 2013-2014г

    След рекордните количества валежи,бури и градушки в цяла България през юни месец 2013г. започва невиждана суша и температури от порядъка на 40-45 C ,лято като през 2007г. дори и по-жестоко.Ранно отслабване на пч.семейства ,при някой пчелари с малко опит и ненавременно реагиране на ситуацията отслабването на пчелите ще е фатално за зимата.Пожари в цялата страна не само заради сушата ,а и за отмъстяване на натровените пч. семейства през пролет 2013г.Цели области на воден режим през най-горещите летни дни ,поскъпване на много хранителни продукти вкл.и меда.На пчелините бой между пчелите за вода по поилките,страхотни ожесточени грабежи между пч. семейства и голяма агресивност към хора и животни,в някой райони на страната нулев добив на пчелен мед от семейство ,дори нужда от подхранване за запасяване с храна за зимата .След тежкото лято идва тежка продължителна зима с големи загуби на пч. семейства .

    Резултата ще е висока изкупна цена на меда и др. пчелни продукти ,баснословни цени на пчелно семейство ,рояк или отводка през сезон 2014г.
    ЛОГИКАТА сочи към гореописаното.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски

    Re: Лято 2013г.-зима 2013-2014г

    Цитат Първоначално публикувано от alex74
    След рекордните количества валежи,бури и градушки в цяла България през юни месец 2013г. започва невиждана суша и температури от порядъка на 40-45 C ,лято като през 2007г. дори и по-жестоко.Ранно отслабване на пч.семейства ,при някой пчелари с малко опит и ненавременно реагиране на ситуацията отслабването на пчелите ще е фатално за зимата.Пожари в цялата страна не само заради сушата ,а и за отмъстяване на натровените пч. семейства през пролет 2013г.Цели области на воден режим през най-горещите летни дни ,поскъпване на много хранителни продукти вкл.и меда.На пчелините бой между пчелите за вода по поилките,страхотни ожесточени грабежи между пч. семейства и голяма агресивност към хора и животни,в някой райони на страната нулев добив на пчелен мед от семейство ,дори нужда от подхранване за запасяване с храна за зимата .След тежкото лято идва тежка продължителна зима с големи загуби на пч. семейства .

    Резултата ще е висока изкупна цена на меда и др. пчелни продукти ,баснословни цени на пчелно семейство ,рояк или отводка през сезон 2014г.
    ЛОГИКАТА сочи към гореописаното.
    Не знам кой е сътворил "гореописаното", ама е забравил за сблъсъка с метеорита, появата на огнедишащи дракони и русалки-човекоядци :D

    Не знам коя "ЛОГИКА" сочи и това:
    Пожари в цялата страна не само заради сушата ,а и за отмъстяване на натровените пч. семейства през пролет 2013г
    ама се надявам да е поглед от някаква определена камбанария...

    И на фона на целия Армагедон, огромна изкупна цена Айде отивам да стягам куфарите за пачките :D
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Някой май е пил абсент в неподходящо време... :D
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Преди два дена ходих да огранича мрежестите дъна на 1/5 и почиствах плътните на отводките и намерих изхвърлена какавида.Въпросната отводка беше спряла пилото още септември.При нас е доста по-топло и се притеснявам,че ненормалните декември и януари могат да объркат много пчелите.Като стегне февруари и пилото е повече отколкото би трябвало за сезона нали се сещаш какво следва - измръзване,глад,болести от умрялото пило...

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Не просто се сещам, ами ми е пределно ясно какво следва, затова ти казвам за "хладилника"...

    ;-)

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Не за първа зимата е така, да се надяваме че пчелите са започнали да се приспособяват към променящият се климат.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Че какво и е на зимата-зима като зима.След суха зима следва влажна пролет и обратното.А количеството на пилото е в пряка зависимост от прашеца - в природата или прашеца в очертанието на кълбото през зимата.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Днес намерих цъфнали глухарчета и едни жълти парички,не ги знам как се казват.От тях съм виждал да събират прашец.По мои наблюдения,глухарчетата не са спирали да цъфтят.Колеги,стягайте центрофугите.

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    ,и аз това казвам.Имам спомен преди 6-7 години,януари имаше дни с 20 градуса,само че бяха извънредни,пък и тогава не бях пчелар.Сега обаче тенденцията е трайно затопляне,което ще излъже пчеличките и през определени периоди,айде под нулата(което е нормалното).

  10. #10
    Не се притеснявайте - те душичките си знаят работата.Каквото е писано това ще е.Недейте да се къхарите излишно.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •