Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 12 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 114
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Колега недей дърпа дявола за опашката, че февруари - март вземе да стегне един студ и след тези жеги кой знае какво ще стане.
    Аз не вярвам много на прогнозата, студеня фронт от Америка щял да мине по периферията на Европа, а ако мине и по на вътре?

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Аз пък се чудя при тези отрицателни температури във Америка,дали ще останат пчели там.Nik_m започнали да храниш?

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    НЕ!
    Преди няколко дена подредих пчелина, всички кошери го преместих по малко и бяха доста тежки, така че ще се придържам към плана, около 15 февруари слагане на подбудителни питки с найлон.
    Само един ми се стори малко по лек и само не него може да му сложа една питка.

  4. #34
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    И аз имах планове да започна подхранването след 10 Февруари но не издържах.Днес при чудесно време около 14-15 градуса подадох им по половин плик от сръбската подхранка.Мисля че , ако си имат достатъчно запаси от мед няма и да пипнат от нея,но по този начин се презапасявам да не загине някое семеиство

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Дори и да имат запаси пак ще я вземат.

  6. #36
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Колеги , каква е тази припряност? Защо си прецаквате пчелите , какви са тези захранвания? Защо , когато е трябвало да се помогне на семействата или отводките не е сторено? Така подмамвате и младите колеги да сбъркат. Сегашното даване на храна ще стимулира ненужно семейството.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от спартак Виж публикацията
    Така подмамвате и младите колеги да сбъркат. Сегашното даване на храна ще стимулира ненужно семейството.
    Братле можеш ли да разясниш-защо ако сложа питка(пудра+мед) сега ще сбъркам.

  8. #38
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от спартак Виж публикацията
    Колеги , каква е тази припряност? Защо си прецаквате пчелите , какви са тези захранвания? Защо , когато е трябвало да се помогне на семействата или отводките не е сторено? Така подмамвате и младите колеги да сбъркат. Сегашното даване на храна ще стимулира ненужно семейството.
    Напълно подкрепям това становище. И аз съм я правил тази грешка. Преди години направих няколко отводки и реших да ги подхраня пролетта, ранна прилет началото на февруари, с цел да се позасилят но ефекта бе обратен, колкото повече ги хранех по слаби ставаха. Защоооооо.

  9. #39
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Ачо , нали с това подаване на погача , провокираш пило.Ти не спасяваш семейство по този начин.В този етап от годината не трябва безпокойство (намеса). При добра подготовка ( навременна) на дадено семейство, отпадат излишни зимни главоболия.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Да всичко това е вярно, но при сравнително топлата досега зима и вече започналото сериозно отглеждане на пило от пчелите, дори и тези, дето имаха по-сериозни запаси с храна за зимата доста поолекнаха. Вариантите са два или да им се помогне с допълнителна храна или да се оставят да гладуват. Изхода от втория вариант може да е доста неприятен. Не е нужно да се ровичка. Питката се слага отгоре за да имат пряк достъп до нея. Не е задължително да се слага на всички, а само на тези, които имат нужда.

 

 
Страница 4 от 12 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •