Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 15
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    23.01.2012
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    тервел

    някой да ми помогне

    случва ми се вече няколко години.....пчелите ми изкарват зимата без проблем и като дойде март масец и почва смъртността,имат мед всичко е добре според мен.....къде е грешката ми се питам

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Балки това е твоя реплика нали? а знаете ли аз какво правя....есента хвърлям под всеки кошер по няколко пъти по една лъжица отрова за мишки....и така и пролетта
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,

    Re: някой да ми помогне

    Цитат Първоначално публикувано от balki
    случва ми се вече няколко години.....пчелите ми изкарват зимата без проблем и като дойде март масец и почва смъртността,имат мед всичко е добре според мен.....къде е грешката ми се питам
    Това е въпрос, който заслужава много внимание и търсете на достоверен отговор- нозема, синдом на разпадащата се колония от вируси. Ако на колегата Лалов не му е дошло до пчелина- да не може пчелната майка да "преобърне" пилото февруари и март и да остане накрая сама преди да я нападнат другите пчели и да разграбят кошера, може и да си търси "под вола теле" с отровата за мишки- най- много да си отровите котката или гущерите и таралежите в пчелина, но не и това! За мен нозематозата от нозема церана са причината за това.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Колега , Балки , грешката ти е , че не гледаш на дъното , дали акарите са повече от подмора !
    Невсичко с две бузи е лице !

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Евгени,ако погледнеш аватара ми ,ще разбереш какво ми е минало през главата, колкото до мишата отрова трябва и малко хумор........ :D
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    23.01.2012
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    тервел
    а някакъв съвет......

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от balki
    а някакъв съвет......
    а малко по-подробна информация ще дадеш ли например какво правиш по пчелите март месец?
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    НОЗЕМАТОЗА
    И отровен прашец събран през лятото на предишния сезон.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа

    Re: някой да ми помогне

    нозематоза и отровен прашец - доста категорична диагноза при толкова оскъдно инфо
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #10
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Каквато и да е причината - хигиена. Пестицидите - подмяната на питите е достатъчна. Вирусите (като цяло) не се влияят от антибиотици. Прионите не се влияят от нищо, дори от дезинфекция. Цераната с какво ще я третираш? Трипанозомите... хайде да не отиваме там. Ами ако и друг паразит е замесен?

    Цераната е просто следствие, а не причина. Все едно да лекуваш плевмония с парацетамол и аспирин - ще помогне (поне в началото), но няма да те излекува.

    Някой ден сигурно ще се смеем върху това колко очевидна е била причината и как сме могли да не я забележим. Но към момента причинителят е все още неизвестен.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •