Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Желаете ли в България да е разрешена свободната продажба на огнестрелно оръжие?

Гласували
149. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    60 40.27%
  • Не

    89 59.73%
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 65
  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Свободна продажба на огнестрелно оръжие?

    В една тема от форума възникна един интересен въпрос - дали е редно в България да се разреши свободната продажба на огнестрелно оръжие, за да може всеки един гражданин сам да се грижи за защитата на собствения си живот или имущество?

    Отварям тази анкета защото е интересно какви са настроенията на мнозинството, особенно във връзка със зачестилите кражби на кошери и с пълната безнадеждност, в която са изпаднали пчеларите - никой не ги защитава.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Гласувах с не, защото ако се разреши свободната продажба на оръжие, само за година време ще се стопим с поне един милион. Ще се изпотрепем за щяло и нещяло.

  3. #3
    Ние Българите не сме като хората. Веднага ще започната едни врътки. Имам зъб на някого, застрелвам го пред къщи докато минава и после го придъпвам в двора, и казвам, че е искал да ме нападне. Ей такива ти ми работи. То сега стават много убийства, а ако се разреши свободната продажба...не знам.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    14
    Категорично не! Живеем уж в друго време...

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Не само, че съм против, но съм и за пълна забрана за продажба, и притежание на огнестрелно оръжие.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Много изроди и току що навършили пълнолетие ще си закупят ,гласувах с не,А и мога да ги кова като пирони в земята (надолу с главите :D) има едни картечни пистолети ,работещи с мини капсули с някакъв газ под налягане(подобен на автоматите за сода) много са мощни и не се иска разрешително :D Ама не ми се влиза в затвора заради някой убит-ранен крадец по лесно е да извикам полиция

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Не оръжията убиват , а хората.Каква е гаранцията , че привилигированите да имат оръжие днес няма да станат престъпници утре?Човек може да бъде убит и с незаконно оръжие ,но може да спаси живота си със законно такова.Твърдо ЗА оръжие за всички.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Всички психично годни трябва да имат право да си купят оръжие.В момента в БГ само разбойниците са въоръжени,което е една голяма несправедливост. Хипотетично един въоръжен гамен може да влезе в дома ти,да строи семейството и да накара дъщеря ти да му извърти една свирка докато ти се хили в лицето??

  9. #9
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Гласувах с не, въпреки че в момента притежавам оръжие. Искам да ви кажа, че не съм го вадил от касата години наред по една много проста причина - ами осъзнах, че ако едно оръжие се носи и извади в случай на нужда - трябва да стреляш, иначе тебе ще те разстрелят.

    Преставете си ситуация, в която наистина носите оръжие и ви напада някакъв бандит с пистолет. Имате две алтернативи:

    1. Вадите вашият пистолет и понеже бандита е по-добър и по-бърз - веднага ви застрелва.
    2. Не го вадите и тогава и само тогава имате шанс да останете жив

    Та аз осъзнах, че притежаването на оръжие не е достатъчно. Ако наистина искате да сте добър с него, трябва да изстреляте десетки хиляди патрони и да прекарате години време в тренировки. Но ако наистина сте толкова добре трениран - тогава не ви трябва оръжие, за да се справите.

    Всъщност ваденето на оръжие в една схватка може да ви въвлече в по-големи неприятности, отколкото ако го нямахте. Да ще ви набият, да ще ви оберат, но ще останете жив.

    Имате ли оръжие и посмеете ли да го извадите - ще стане каубойска история, в която обучения бандит има много по-големи шансове от вас.

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Общество като американското се опитва да излиезе от този капан на "самозащита".През няколко дена дават за поредния психопат взел автомата на майка си и изпозастрелял невинни хора.
    Твърдо не.

 

 
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •