Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Желаете ли в България да е разрешена свободната продажба на огнестрелно оръжие?

Гласували
149. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    60 40.27%
  • Не

    89 59.73%
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 61 до 65 от общо 65
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Поговорка , която в случай на нападение изяснява ясно моята позиция по въпроса:
    По-добре синджир зад мен, от колкото кръст пред мен.

  2. #62
    Наблюдател
    Регистриран
    21.11.2013
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    Килифарево
    Оръжието не е опасно, опасен е човека. Ако си решил да убиваш не оръжието(огнестрелното) те прави убиец. Въпросът е в това, че ако искаш можеш лесно да се сдобиеш с незаконно оръжие и да направиш лошото което искаш. Законното придобиване на оръжие не те прави непременно убиец. Всяко право си носи и съответното задължение. Нека бъдем отговорни граждани на държавата пък какво притежаваме си е въпрос само на финансови възможности. Щом можеш да си позволиш да си купиш и поддържаш някакъв "предмет", който сам по себе си е легален то трябва да имаш и законно право да го направиш. Всичко според мен зависи от съзнанието на отделния човек, полезен ли ще е за обществото и себе си или ще е ...

  3. #63
    Наблюдател
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    3
    Категорично не,все пак това е оръжие.

  4. #64
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    И аз съм против.Така всички сегашни бабаитчета които за сега само се бият ще започнат и да се стрелят.И като отидат децата ни на дискотека,за сега могат да отнесат малко бой,но тогава не се знае дали ще се върнат живи.И върви после доказвай кой крив кой прав.На нас оръжие не ни трябва достатъчно се избиваме по пътищата.Пресен случай катастрофата в Луковит.30 годишен без книжка е убил 2 момчета студенти,а едно момиче е на командно дишане.Да не говорим и колко ще зачестят и злополуките от неправилна употреба,игра с оръжието и от незнание за използване.Всички които са "за" виждали ли са прострелян човек,първо вижте един труп от огнестрелна рана,пък тогава се замислете,че може да е престъпника,но може и да сте вие или някой от вашите близки.Друг е въпроса за неприкосновеност на частната собственост,ако приемат закон може да се брани по хиляди начини и без огнестрелно оръжие.

  5. #65
    Наблюдател
    Регистриран
    28.06.2014
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    гр. Радомир
    Не можах да си изтрия поста Прави сте че проблема е закона защитаващ престъпността а не в носенето и притежанието на оръжие но вие разглеждате нападение на един престъпник но ако дойдат повече какво става ако не си с огнестрелно оръжие нямаш никакъв шанс.
    Този пост е редактиран от Krasimir_01; 13.09.2014 в 08:45.

 

 
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •