Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 17 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 163
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    За да не ви е скучно още нещо за любителите на капани.Отивам да помогна на приятел и се оказваме под хасма ,където висят капани.Отрязани литрови бутилки пълни на една трета с пчели и тук там оси.Домакина възторжено обяснява какъв ефект имат и как пази гроздето.А аз си мислех: Боже ако този знае колко пчели има в един кошер и колко в един пчелин, и ги сравни с количеството ликвидирани от него ,сигурно ще се обеси на хасмата.Както е казано: всеки луд -с номера си.

  2. #92
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    мерси - на 4-5 литра добавяш едно кенче бира така ли?
    аз в едни шишенца от 0,50,1, 2 литра наливам сиропа и го закачам по клоните на дърветата,вие какви капани правите?
    Точно така на 4-5 литра добавям едно кенче 0.500мл бира. Капаните ги правя от прозрачни шишета кола, мин. вода и т.н. изрязвам със ножа във формата на кръст с размери около 3 на 3 см. разрез който се пресича в центъра и със пръст притискам ъглите на вътре за да се получи дупчица, наливам от течността някъде около 3 пръста под дупката, след като влязат през нея не могат да излязат. Общо взето това е. Първият ми стършел от миналата година за жалост не се вижда разреза.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2014-06-22-11.36.25.jpg
Прегледи:      809
Размер:	25.8 KB
ID:	3473Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2014-06-22-11.36.16.jpg
Прегледи:      814
Размер:	17.1 KB
ID:	3474

  3. #93
    Есента имах голям успех срещу осите с равни количества мед и оцет.Капаните се бяха напълнили догоре с оси.За капани използвам пластмасови туби от безалкохолно. П.П. Оцета да е винен

  4. #94
    Потребител
    Регистриран
    15.01.2015
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от asti Виж публикацията
    Точно така на 4-5 литра добавям едно кенче 0.500мл бира. Капаните ги правя от прозрачни шишета кола, мин. вода и т.н. изрязвам със ножа във формата на кръст с размери около 3 на 3 см. разрез който се пресича в центъра и със пръст притискам ъглите на вътре за да се получи дупчица, наливам от течността някъде около 3 пръста под дупката, след като влязат през нея не могат да излязат. Общо взето това е. Първият ми стършел от миналата година за жалост не се вижда разреза.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2014-06-22-11.36.25.jpg
Прегледи:      809
Размер:	25.8 KB
ID:	3473Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2014-06-22-11.36.16.jpg
Прегледи:      814
Размер:	17.1 KB
ID:	3474
    Точно в такъв "капан", но бутилката е от бира (2 литра) вчера имам "улов" на стършел(до сега имаше само някоя и друга муха и нощни пеперуди). Сместа е вода, захар, оцет, бира - в неопределено съотношение.

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка0472.jpg
Прегледи:      639
Размер:	84.0 KB
ID:	4243

    Малко е некачествена снимката. Това ми беше на гости днес.

  6. #96
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Важното е , че мащаба е ясен .
    Вчера , и аз имах такъв гост.

  7. #97
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Вчера 4 предали богу дух.

  8. #98
    Наблюдател
    Регистриран
    23.01.2015
    Мнения
    10
    Пчеларски район
    Божурище
    Вчера на Гергьовден следобяд случайно видях и убих два стършела като този по-долу..Това са азиатските гигантски стършели...Днес купих капан от Жоро (на гарата) и итре залагам мърша в капана , отделно копърка с миша отрова (или за мравки), а освен това ще сложа мишепредпазителите и 10-15 шишета с разтвор на вода , захар и оцет ....За бирата някои твърдят че помага, но 2013 имаша много оси есента и шишетата работеха безотказно и без мед (мисля, че меда ще привлече и пчели като се позпари оцета..).. Тогава за месец половин кофа оси издавихме.... имаше и стършели, но по-малки, разбирай от местните.. Тези (вчерашните и тази снимка по-долу ) са азиатските ......найстина пчеелите нямат шанс ..

  9. #99
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Dobry60 Виж публикацията
    Вчера на Гергьовден следобяд случайно видях и убих два стършела като този по-долу..Това са азиатските гигантски стършели...Днес купих капан от Жоро (на гарата) и итре залагам мърша в капана , отделно копърка с миша отрова (или за мравки), а освен това ще сложа мишепредпазителите и 10-15 шишета с разтвор на вода , захар и оцет ....За бирата някои твърдят че помага, но 2013 имаша много оси есента и шишетата работеха безотказно и без мед (мисля, че меда ще привлече и пчели като се позпари оцета..).. Тогава за месец половин кофа оси издавихме.... имаше и стършели, но по-малки, разбирай от местните.. Тези (вчерашните и тази снимка по-долу ) са азиатските ......найстина пчеелите нямат шанс ..
    Това на снимката е европейски стършел и се познава най-лесно(по главата и тергума).
    Ние все още нямаме от онези големите гадини, но имаме 2-3 вида които не са наши.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #100
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Ей, тия "пияници" налитат на капаните с бира.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка0005.jpg
Прегледи:      551
Размер:	138.5 KB
ID:	4336
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 10 от 17 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •