Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 17 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 163
  1. #111
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Интересна случка. Днес приготвяйки кошери за пристигащи по Еконт майки на какво се натъкнах. Отварям един кошер оставен настрани в пчелина за капан. Не хвана пчели, а едни едри италианки. Ама много едри. Направили гнездо вътре и аз дърпам рязко платното и като се разбръмчаха ми настръхна косата. Бързо изтичах за етера и ги полях обилно. Не успях да ги затворя, но мисля, че количеството етер би трябвало да ги натръшка - уви не. Отлетяха си и добре, че не се завърнаха да си търсят рожбите.
    Аз тези ги лекувам с коресилин. Имам един метален флакон с помпичка за пулверизиране и го пълня с коресилин. Като ги напръскаш, моментално им се стопяват крилата и настава един гърч. не е хуманно, но вероятноста да те ужилят е малка.

  2. #112
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Онзи ден натръшках едно гнездо оси с горелка.
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  3. #113
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Аз тези ги лекувам с коресилин. Имам един метален флакон с помпичка за пулверизиране и го пълня с коресилин. Като ги напръскаш, моментално им се стопяват крилата и настава един гърч. не е хуманно, но вероятноста да те ужилят е малка.

    Да не се пазиш от БХК ? Трепи наред !

  4. #114
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Да не се пазиш от БХК ? Трепи наред !
    А не, но да не реши някой, че съм садист.

  5. #115
    Наблюдател
    Регистриран
    11.03.2016
    Мнения
    5
    Здраейте колеги, искам малко помощ за решаване на една дилема. Реших от тази година да се занимавам с пчели. Баща ми помага, че и повече от това. В май месец хванахме 3 роя, населихме ги в три кошера, 10,12,18 рамкови като 10,18 ги обгорих с горелка че са над 20 г.та в този 18 рамков лежак беше най големият рой, но майката беше дребна, тръгна добре даже подсилихме другите 2 роя с пило. Към 21септември забелязах че през прелката влезна 1 оса. На другия ден имаше на капака една търкаляща се пчела. Казах на бащата и не взехме мерки и около 10 октомври баща ми забеляза че кошера бучи от сутрин рано до късно вечер. Помислихме че е кражба на другият ден кошера беше без пчели, няма умрели и няма пило. Бащата каза, че такова нещо не му се случвало и затова реших да се допитам тук. Благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 15.10.2016 в 14:53.

  6. #116
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Boss Виж публикацията
    здраеите,колеги искам малко помощ за решаване на една дилема.реших от тази година да се занимавам с пчели баща ми помага,че и повече от това.в май месец хванах ме 3 роя населихме ги в три кошера 10,12,18 рамкови като 10,18 ги обгорих с горелка че са над 20 г.та в този 18 рамков лежак беше най големият рой,но майката беше дребна тръгна добре даже подсилихме другите 2 роя с пило,и към 21септември забелязах че през прелката влезна 1оса на другия ден имаше на капака една търкаляща се пчела казах на бащата и не взехме мерки и около 10октомври баща ми забеляза че кошера бучи от сутрин рано до късно вечер помислихме че е кражба на другият ден кошера беше без пчели, няма умрели и няма пило.бащата каза, че такова нещо не му се случвало и затова реших да се допитапм тук.благодаря предварително
    Кога и с какво си третирал против акар?Прилича ми на силно опаразитено семейство,което е избягало от мнохо акар.

  7. #117
    Наблюдател
    Регистриран
    11.03.2016
    Мнения
    5
    Благодаря май ще се окаже това защото да си призная не съм третирал с нищо точно този кошер,другите 2 да с ленти и мравчена претполагах.когато ги хванахме забелязах акара,казах на баща ми и отговора му:толкова години съм имал пчели не съм ползвал нищо.и послушах старило ,а не патило.още съм начинаещ ,но до някъде с теоретични познания,без практика

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Boss Виж публикацията
    Благодаря май ще се окаже това защото да си призная не съм третирал с нищо точно този кошер,другите 2 да с ленти и мравчена претполагах.когато ги хванахме забелязах акара,казах на баща ми и отговора му:толкова години съм имал пчели не съм ползвал нищо.и послушах старило ,а не патило.още съм начинаещ ,но до някъде с теоретични познания,без практика


    Може Осите да са помогнали не само акар.Аз преди писах за проблема с осите.Повече оси влизаха и излизаха от колкото пчели.Вчера забелязах че вече е унищожен и окраден.Наш колега след като му споделих наблюденията ми преди каза ,че кошера има проблем да влизат и излизат така за мое нещастие е бил прав.При теб може да се е случила същата ситуация.

  9. #119
    Наблюдател
    Регистриран
    11.03.2016
    Мнения
    5
    Но меда си седи,и го прибрах ме,за храна на другите,н ямяше пило и печели ни живи ни мъртви

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Boss Виж публикацията
    Но меда си седи,и го прибрах ме,за храна на другите,н ямяше пило и печели ни живи ни мъртви


    Странно да седи меда не бутнат.

 

 
Страница 12 от 17 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •