Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 17 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 163
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Колега, ако наистина това е голям проблем при теб, вземи от тези пластмасовите ленти , които се ползват в прашецоуловителите и ги слагай вместо мишепредпазители. Струват под лев. Единствения проблем ще е когато пчелите носят прашец, ще изпада навън. Но късно есента прашеца е малко. Или ако пчелите са ти в двора, ги махай тези ленти по обедно време, за да си вкарват прашеца, ако го има, разбира се.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Преди години имахме проблем с оси и залагахме капани за 1 ден се пълнеха с оси и така 1 месец, но осите не намаляват. Баща ми беше купил малки патета и след 1 ден осите ги изядоха и след това се разтърсихме и в едно запустяло лозе намерихме 3 дупки в земята.
    През деня от тях излизаха оси като вихрушка
    Запушихме дупките, след час изкопаха нови, наляхме ги с нафта и ги запалихме пак нищо с гас пробвахме, не и не.
    Един ден бащата вика отиваме ноща с лопати, лампа и горелката.
    И на метър, метър и половина дълбочина намерихме галерии по големи от кошери с по 10тина пити, толкова оса не бях виждал.
    И така се отървахме от проблема.

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Сподели какви капани си залагал?
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    C пластмасови бутилки от 2 литра, като в тях наливам медено захарен сироп и оцет или парче месо (но трябва да се сменя често). Бутилките ги отрязвам на 5 см. и обръщам гърлото на долу.
    И в предни коментари го има.
    А някой знае ли кога почват да летят гадовете, защото четох че ако почне борбата с осите рано на пролет ефекта е много добър.
    И знаете ли на какво разстояние се отдалечават от гнездото?

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    06.03.2011
    Мнения
    12
    При нас осите се завъждат на тавана. Мъжът ми , вечер след като се приберат, взима дебел найлонов плик, пъха цялото осило вътре, след което ги унижтожава.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    В капана има вече 6 оси, много големи направо мутанти.

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Презимували , оплодени женски- затова са едри . Сега е времето за борба, наесен вече са много...
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  8. #28
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Да ви се "похваля" какво се получи с един експеримент за отводка направена на 20.07 след като я надушиха осите - толкова гад като тази година не съм виждал !Всичко това по дъното са оси !
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Снимка0508.jpg‎   Снимка0510.jpg‎  
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    И при мен миналата година беше подобно положението, тази година гледам единици оси летят, даже прибрах и капаните.

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    През 2010 есента оси ми унищоха 2 кошера. Тази година пак има много такава гад. Сложих капани и да видим.

 

 
Страница 3 от 17 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •