Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 17 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 163
  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    15.07.2011
    Мнения
    65

    ПРОБЛЕМ С ОСИ И СТЪРШЕЛИ

    Привет!
    В момента имам проблем с осите. Влизат и крадат мед.
    Моля за помощ и идеи как да се предпази меда.

  2. #12
    Аз стесних ходовете до 1-2 пчели да могат да излизат влизат и нямам проблем по лесно се охраняват

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Слагай и капани, моите са пълни вече с оси и стършели. Но пак си влизат, колкото и да намалиш входа. Осите летят при малко по ниски температури и си влизат безпрепятствено, поне докато не се стопли времето и кълбото се поразпусне и пчелите започнат да си охраняват входовете.

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Мой познат, стар пчелар ми каза следното. От блистерчетата за хапчетата се изрязва колкото да се сложи пред входа. Пробива се там където лежат хапчетата колкото да мине пчела. Осите не минавали през блистера. Не ми е останало време да го пробвам обаче.

    При мен също е ад от тая сган. Едно семейство ми отиде с тяхна "помощ".

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Миналата година като видях каква напаст е тая ГАД, тази година от рано започнах войната с тях. Вече сме във военно положение с тях с всички възможни средства cool;

  6. #16
    Тази година и аз смятам да им обявява военно положение ще пробвам с металните капани от сайта на borislav aleksandrov. Миналата година страшна работа толкова много оси не бях виждал тази година ще им приготвя вкусна отровна копърка
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    14.03.2011
    Мнения
    1

    дайте съвети как да се справяме с нападенията на осите

    Тази година осите ми унищожиха 5 кошера. Гледам от един излизат пчели бе задно тяло. Явно осите ги нападат и разкъсват. А на дъното на кошета има хиляди парченца от тях и много трупове на пчели. Миналата година бяха нападнали един кошер и аз застнах с палката пред входа. за 3 дни избих над 1000 оси. Това е доказателство колко са много ... но тази година не можах да ги спася :-(

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Влизат в кошера при по-ниска температура от осем градуса и си папкат от питите без покритие на пчели.Когато семейстата се зазимяват,трябва да се оставят толкова пити,колкото покриват пчелите!В противен случай започват проблеми!Входа също трябва да се намали сериозно,най-вече заради кражбите!
    За пръв път чувам за унищожен кошер от оси!
    1000 пчелари - 1000 технологии

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    06.12.2011
    Мнения
    44
    На мене ми се струва , че проблеми имаме хората отглеждащи пчели в населени места (села , вилни зони) и по-точно до лозови насаждения. И ето малко помощ и за колегата ... http://pchelari.com/forum/viewtopic....r=asc&start=60
    ... http://pchelari.com/forum/viewtopic.php?t=2830

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2012
    Мнения
    34
    Цитат Първоначално публикувано от ianev
    Тази година и аз смятам да им обявява военно положение ще пробвам с металните капани от сайта на borislav aleksandrov. Миналата година страшна работа толкова много оси не бях виждал тази година ще им приготвя вкусна отровна копърка tube; next_banned;
    Колега пробвахте ли и има ли ефект?

 

 
Страница 2 от 17 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •