Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 17 ПърваПърва ... 51314151617 ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 163
  1. #141
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Моите наблюдения са ,че тази година осите и стършелите са по–малко спрямо миналата.

  2. #142
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Моите наблюдения са ,че тази година осите и стършелите са по–малко спрямо миналата.
    Не съм сигурен, че е така. Вчера гледах капаните и на единия пчелин са препълнени, а на другия по 3-4 в капан. Така че зависи и от мястото.

  3. #143
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Не съм сигурен, че е така. Вчера гледах капаните и на единия пчелин са препълнени, а на другия по 3-4 в капан. Така че зависи и от мястото.
    При нас на Златарица също няма много тая година,но пък на Елена колегите са се видели в чудо с осите.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #144
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    При нас на Златарица също няма много тая година,но пък на Елена колегите са се видели в чудо с осите.
    Ами те, каъто ти видят сурата и бягат право в Елена.

  5. #145
    Наблюдател
    Регистриран
    08.04.2019
    Мнения
    8

    За осите и стършелите

    Здравейте, тъй като съм нов в пчеларството, преди да започна разпитвах стари пчелари за различни методи и неща който трябва да се спазват при отглеждането на пчели. Всички ми казаха, че стършелите и осите са много опасни за кошерите(очевидно) и е хубаво да залагам капани(сироп и оцет), но аз си мисля, че ако поставя мишепредпазители и не ги махам примерно стършелите няма как да влязат в кошера и така, според мен, кошера ще се охранява по-лесно. Та въпросът ми е дали има проблем, ако не махам мишепредпазителите?

  6. #146
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от georgi1000 Виж публикацията
    Здравейте, тъй като съм нов в пчеларството, преди да започна разпитвах стари пчелари за различни методи и неща който трябва да се спазват при отглеждането на пчели. Всички ми казаха, че стършелите и осите са много опасни за кошерите(очевидно) и е хубаво да залагам капани(сироп и оцет), но аз си мисля, че ако поставя мишепредпазители и не ги махам примерно стършелите няма как да влязат в кошера и така, според мен, кошера ще се охранява по-лесно. Та въпросът ми е дали има проблем, ако не махам мишепредпазителите?
    Има! Мишипредпазителите, пречат на пчелите да влизат, бутат по някога прашеца от крачката! Осите са напаст есента!

  7. #147
    Наблюдател
    Регистриран
    08.04.2019
    Мнения
    8
    Ясно. Благодаря за бързия отговор!

  8. #148
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Тая година отрано налазиха стършелите.Единия ми пчелин е в началото на мешова гора и много се посещава от стършели,особенно привечер или когато захладнее.Там са ми стари кошеритеи се врат под капаците на топло мисля. В интерес на истината до сега не съм намирал стършел/и пред прелката убити/умрели В Йвайловградско и Странджата пак е много мешова гора и винаги ми е било интересно как се оправят там семействата със стършелите. Ако има колеги с наблюдения,моля да споделят.

  9. #149
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20221643fL8hrdwX[1].jpg
Прегледи:      91
Размер:	356.2 KB
ID:	10051 ...............
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 20.05.2019 в 22:18.

  10. #150
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Не го отваря и с други снимки от други теми имам проблем
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

 

 
Страница 15 от 17 ПърваПърва ... 51314151617 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •