Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 11 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 102
  1. #61
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Никой не те ограничава да имаш оръжие. Подай си молба, изкарай курсовете и психотеста и ти също ще имаш оръжие. Ограничението е само за тези, които НЯМАТ ПОЗНАНИЕ как да боравят с него. И това е правилно.

    Така е и с карането на кола - трябва да изкараш шофьорски курсове и да вземеш един изпит. Нима смяташ, че кола трябва да може да кара всеки който си поиска, без да е запознат с правилника за движение по пътищата?

    Между другото такива важни неща се решават с национален референдум. Ако наистина над 50% от българите желаят оръжията да се продават свободно по магазините, ами то това лесно може да стане факт. Само някой трябва да се наеме да събере няколко стотин хиляди подписа и готово. Аз обаче горещо се съмнявам, че болшинството от народа ще гласува ЗА на един такъв референдум. Хайде ако искаш отвори една анкета в този форум, за да видим наистина какви са настроенията по този въпрос.

  2. #62
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Със тези спорове нищо няма да променим нито кражбите нито законите.Дали трябва да се продава свободно оръжие
    или не е без значение всеки обикновен човек ако иска изкарва едни курс едно психо и вече има право на оръжие.Закона ти дава право да го използваш за самозащита единствено ако докажеш че си бил нападнат.Ако си бил сам на произшествието без свидетел това е невъзможно.Повече няма да споря за това такъв е закона дали е хубав или не никой не ме е питал.

    9. Имаме право да монтираме по пчелините си всякакви съоръжения, стига те да не убиват и да не нанасят телесни повреди на потенциалния крадец. Това, като се замисли човек, съвсем не е малко. Много неща могат да се направят и именно тях трябва да обсъждаме във форума, а не държавата, законите, полицията и съдебната система.
    Да дискутираме какви са тези съоръжения кой на какво се е спрял имат ли ефект и на каква цена са.

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Матеев,основните ценности на демокрацията ,като равнопоставенността и равните граждански права, каквото е и правото на достоен живот не се решават на референдуми.Тях или ги има или не.
    Да не говорим доколко референдумите в нашата държава са изпразнени от съдържание.Референдум "ДА" ,но швейцарски ,задължителен за служителите на народа. Нашите се кълнат да служат на народа ,а го управляват като османски бейове.(Примерите за фалшиви изборни бюлетини и отхвърлен и оплют референдум са много пресни.)
    Правото на оръжие е лакмус за силата на демокрацията.
    Запитай се защо американците които имат право на оръжие не ходят на демонстрации с него? От страх? Не! Хората знаят ,че ще бъдат чути и видени от служителите на нацията.И за тях президента е баща на нацията.А за нас? Колко мирни стачки и протести бяха окървавени от полицията? Не помниш ли?
    (Ако искаш премести тази тема на друго място, че е доста по широка от опазване на кошерите ни.)
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #64
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Ето нещо което всеки може да си позволи,има всякакви варианти,снимките стават уникални съдиите жалеят за такива факти и доказателства. http://spyboar.com/%D1%83%D0%BF%D0%B...B5%D1%80%D0%B8
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  5. #65
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Видеонаблюдението е едно от най-добрите предпазни средства за един пчелин именно защото то може да даде лицето на крадеца и/или номерата на неговото превозно средство. Има няколко технически проблема, които трябва да се разрешат (захранване, нощно виждане, запис на изображението), но като цяло е напълно реализуемо със съвременните технически средства.

  6. #66
    Наблюдател
    Регистриран
    24.05.2013
    Мнения
    30
    Цитат Първоначално публикувано от зуница
    Матеев,основните ценности на демокрацията ,като равнопоставенността и равните граждански права, каквото е и правото на достоен живот не се решават на референдуми.Тях или ги има или не.
    Да не говорим доколко референдумите в нашата държава са изпразнени от съдържание.Референдум "ДА" ,но швейцарски ,задължителен за служителите на народа. Нашите се кълнат да служат на народа ,а го управляват като османски бейове.(Примерите за фалшиви изборни бюлетини и отхвърлен и оплют референдум са много пресни.)
    Правото на оръжие е лакмус за силата на демокрацията.
    Запитай се защо американците които имат право на оръжие не ходят на демонстрации с него? От страх? Не! Хората знаят ,че ще бъдат чути и видени от служителите на нацията.И за тях президента е баща на нацията.А за нас? Колко мирни стачки и протести бяха окървавени от полицията? Не помниш ли?
    (Ако искаш премести тази тема на друго място, че е доста по широка от опазване на кошерите ни.)
    Абе хора,за какви швейцарии и за какви щати говорите бе?Я се осъзнайте!Къде сте сега в момента???
    Много ли е хубаво в тая швейцария?Еми отивайте си там !Аман от ренегати ! Всеки ми хвали някакви швейцарии или норвегии :Х Като ви е толко хубаво там-кръгом-никой никого не задържа насила!Вместо някой да даде някакъв смислен отговор и решение/изключвайки Матеев от това число/всеки тръгва да обяснява как е "навънка" ...Навънка си е навънка осъзнайте се!Тука сме в българия и докато не си го набием в кратуните по-добре няма да стане!И аз съм привърженик на саморазправата,ама тука почнахте с пистолети , автомати и гранати да си вардите кошерите :D я малко слезте на земята и си помислете защо ви ги крадат?Както казах по-рано да приемем че кошер със семейство и 2 магазина мед струва 250-300 лева,ти оставяш 10х300лв на някаква полянка в гората и очакваш никой да не ти ги вземе ли?Еми риск на занаята...правете си сметка къде са ви пчелините и дали може да ги стопанисате...Както казах и баща ми впоследствие и аз също сме потърпевши,но си извадихме някаква поука-или ще се занимаваш с даденото нещо или бъди готов да се разделиш с него...Този случай за който разказах по-рано отказа баща ми от пчеларството,но пък запали мен и сега аз не смятам да допускам грешките които той допусна с пчелина.Както и да е пак се отдалечихме от темата-дайте решение на даден проблем,ама нека поне малко от малко да се мисли преди да се изпозастрелва половин българия :D
    Аз например моя циганин дето дойде за "СиСтерната" ,както ви разказах преди 2-3 дни си му теглих един стабилен пердах и си го вързах на един ученически стол между кошерите и похлопах малко по капаците...Да ви кажа аромата който се разнесе беше покъртителен,но оттогава насам /да чукна на дърво/ не съм имал никакви нежелани гости повече дано и занапред да нямам...Решението на проблема е индивидуално за всеки,ако някой иска да си купува пистолет,ако някой иска да си минира пчелина,ако някой иска да коли,да беси,кой каквото иска да прави!То си е една слободия и с това наше ЧОБАНСКО мислене така и ще си бъде занапред!

  7. #67
    На война като на война!

  8. #68
    Наблюдател
    Регистриран
    22.05.2013
    Мнения
    16
    Лалов- точно за това става дума.Още днес ще се поинтересувам от тези камери .Ти ако можеш кажи нещо повече .
    Колкото до оръжието,никой няма да разреши открито носене на оръжие от всички.Но може да се поиска,ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА НА СЕМЕЙСТВОТО,който да позволи на хората да държат в къщи регистрирано оръжие за самозащита.Паралелно с това трябва да се промени оная "НЕИЗБЕЖНА ОТБРАНА" в закона щото,според тази формулировка много често, невинният се оказва виновен и обратно,виновният невинен.
    Венци- увеличаваме се ,това е добре.Между другото аз също поддържам идеята за саморазправата.Главата в кошера.

  9. #69
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    На тези камери може да се монтира GSM модул и да ти праща снимката с MMS ако телефона ти поддържа таз функция.Работят с батерии и издържат 15 до 20 дена.Идеални са за места където няма ток.Другия вариант е IP камера с алармен изход на който монтираш GSM модул,камерата се настройва на режим да се включва когато засече движение,модула се активира и ти звани телефона.Захранва се с акумулатор 12 v колкото е по голям повече издържа.И при двата варианта ти трябва обаче да има покритие 3G.

  10. #70
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Тази която ползвах няколко пъти беше назаем от познат,захранването си беше със собствени батерии които караха по седмица,след което слагах другия комплект и така.Можеше и с акумолатор така издържа месеци,но искаше маскировка.Снимките са само при движение,дори и срещу камерата да гледаш повреме на запис пак неможеш да видиш какво става срещу теб.За мой късмет се нагледах на птички и какви ли не животинки :D
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

 

 
Страница 7 от 11 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •