Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 102
  1. #41
    Наблюдател
    Регистриран
    24.05.2013
    Мнения
    30
    ааааа като ви казва чобанина за сопата... tongueout; а иначе оставете тея сдружения и глупости...и тях ги има като партиите-много и безполезни...

  2. #42
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Кошери са се крали в миналото, ще се крадат и в бъдеще. Причините могат да бъдат всякакви, но това няма никакво значение. Важното е, че това е факт от живота на пчеларите, и вместо да търсим вината в някой друг, не е ли по-добре да се подготвим предварително.

    Аз знам, че рано или късно и на мене ще ми откраднат кошери, така както знам, че рано или късно ще катастрофирам например с лека кола или пък ще падна и ще си счупя някоя ръка или крак. Просто така е устроен живота. Тези събития се командват от теорията на вероятностите и за нас е неподвластно да ги управляваме. Не можем да ги предотвратим, но можем ПРЕДВАРИТЕЛНО ДА СЕ ПОДГОТВИМ така, щото да смегчим ефекта, ако наистина се случи и на нас.

  3. #43
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз си имам едно правило:
    Не трябва да критикуваш или да обвиняваш някой друг за неговите грешки, АКО НЯМАШ ПО-ДОБРА АЛТЕРНАТИВА.

    Ако обвиняваш законодателството - ами седни и напиши по-добър закон и го предложи за гласуване в парламента.

    Ако обвиняваш полицията - ами стани началник на полицията и се заеми с охраната на всички кошери по всички пчелини.

    Ако обвиняваш някоя асоциация - ами направи собствена такава и води по-правилна политика.

    Ако търсиш някакви последователи за нещо - ами кажи каква е твоята концепция. Не ми се сърди, но аз не разбрах какво е твоето предложение за разрешаване на проблема. Разбрах само, че се опитваш да намериш виновник за случилото се, и че ти се иска НЯКОЙ ДРУГ да реши твоите проблеми.

  4. #44
    Наблюдател
    Регистриран
    24.05.2013
    Мнения
    30
    МЕНСТРУАЦИЯ !!!МЕНСТРУАЦИЯ !!!МЕНСТРУАЦИЯ !!!МЕНСТРУАЦИЯ !!!МЕНСТРУАЦИЯ !!!Важното е кръв да се лее :D :D :D

  5. #45
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Темата "Хайде да се обединим, защото ....." съм я срещал стотици пъти по най-различни форуми. Инициатор винаги е някой, който е пострадал от нещо, в резултат на което си мисли, че това е най-важният проблем на света. Такива теми обикновенно бързо се забравят, защото последователи не се намират.

    Ежегодно в България умират по 1000 човека от автомобилни катастрофи. Това достатъчно важно ли ви изглежда? Ами хайде тогава да се обединим и да направим нещо по въпроса........ Не знам какво трябва да се направи, но очаквам НЯКОЙ ДРУГ ДА ГО ИЗМИСЛИ. Не знам какви действия трябва да се предприемат, но очаквам НЯКОЙ ДРУГ ДА ГИ ПРЕДПРИЕМЕ. Няма да идвам на протести, но очаквам НЯКОЙ ДРУГ ДА ОТИДЕ. А аз ще стоя пред телевизора и ще гледам сеири. И ако утре чуя по новините, че са блъснали детето на комшията, ще ми стане тъжно и до там. Ако обаче блъснат моето дете, ще надам вой до небесата и ще обвиня държавата, законите, пияниците, Бойко Борисов, Цветанов, полицията, дупките по пътя и т.н.

    Това познато ли ви изглежда?
    Та това се случва буквално всеки един ден с един или друг човек по един или друг проблем. Списъка с проблеми е безкраен и кражбата на кошери сигурно е номер 10 000 в списъка на държавата, правителството, парламента и полицията. Нима очаквате на някого да му пука за това? Ако всеки не си помогне сам - никой друг няма да му помогне.

  6. #46
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Ако обвиняваш законодателството - ами седни и напиши по-добър закон и го предложи за гласуване в парламента.
    Аз обвинявам законодателството за всички битови кражби.
    Ако закона ни даваше право да се защитим от крадците съм сигурен че кражбите ще намалеят драстично.Много пъти е дискутиран проблема но власт имащите не искат да го променят.Как да си помогнеш сам срещу кражбите, инвестираш във видео наблюдение , заснемаш извършителя,предаваш го на полицията той не се признава за виновен ,видео записа не се приема за доказателство в съда и ти изгаряш освен с имуществото което са откраднали но с ходене по мъките и пари на вятъра.Хващаш го по време на кражбата прострелваш го в кракът примерно и веднага ставаш подсъдим и си за затвор,не дай си боже да стане по сериозна ситуация.Застрахователите не искат да ни застраховат за кражби,вандализъм,пожари.П авят
    застраховки от сорта удар от гръм , цунами ,торнадо,терористична акт,ядрен взрив.Кажи ми как да си помогнем сами ,да се преместим да живеем на пчелините или да имигрираме в друга държава.От две години мисля някакъв вариант да си защитя имуществото законно после да не бера ядове .Тази година дойде някаква охранителна фирма която охранява земите на зърнопроизводителите но са тук от май до октомври.Повечето кражби тази година станаха март и април което означава че не се решава проблема.

  7. #47
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от plamen
    Ако обвиняваш законодателството - ами седни и напиши по-добър закон и го предложи за гласуване в парламента.
    Аз обвинявам законодателството за всички битови кражби.
    Ако закона ни даваше право да се защитим от крадците съм сигурен че кражбите ще намалеят драстично.Много пъти е дискутиран проблема но власт имащите не искат да го променят.Как да си помогнеш сам срещу кражбите, инвестираш във видео наблюдение , заснемаш извършителя,предаваш го на полицията той не се признава за виновен ,видео записа не се приема за доказателство в съда и ти изгаряш освен с имуществото което са откраднали но с ходене по мъките и пари на вятъра.Хващаш го по време на кражбата прострелваш го в кракът примерно и веднага ставаш подсъдим и си за затвор,не дай си боже да стане по сериозна ситуация.Застрахователите не искат да ни застраховат за кражби,вандализъм,пожари.П авят
    застраховки от сорта удар от гръм , цунами ,торнадо,терористична акт,ядрен взрив.Кажи ми как да си помогнем сами ,да се преместим да живеем на пчелините или да имигрираме в друга държава.От две години мисля някакъв вариант да си защитя имуществото законно после да не бера ядове .Тази година дойде някаква охранителна фирма която охранява земите на зърнопроизводителите но са тук от май до октомври.Повечето кражби тази година станаха март и април което означава че не се решава проблема.

    100% си прав.Ако живеехме в нормална държава нямаше да е толкова интересно.Аз дори снощи сънувах че са ми откраднали кошерите.Луда работа

  8. #48
    Наблюдател
    Регистриран
    22.05.2013
    Мнения
    16
    Моите кошери така и така вече са откраднати.Повдигнах въпроса ,за да се замисли всеки от нас сам и всички заедно да си помогнем.А не да правим безполезни организации,сдружения и асоциации.

    Сопата- да но придружена със защита от закона,а не,пребил си крадеца ,той отива в болнични,а ти в затвора.
    Матеев -да ти приведа един прост пример /понеже говориш за битовата престъпност и за убийците по пътищата/ в Германия ако преминеш на червено 10 човека ще се обадят в полицията и на следващото кръстовище ще те хванат.Караме през едно градче ,ограничение 20,зад нас коли и всякакви космически кораби,е как докато излязохме на аутобана един не ни изпревари,а всички спазват ограничението.За един хвърлен на магистралата фас от един наш олигофрен някой ни натопи и на границата не ни пуснаха докато не си платихме глобата нищо че возехме 30 деца.
    На един мой познат също му откраднаха кошерите.Вече 12дни до съдебното дори не е разпределено да работи някой по него.Това е в Ихтиманското РПУ.А сега ми кажи защо трябва да ги търпим тия кретени? И трябва ли да разколебаваме хората с приказки "е ми то никога нищо не става и всичко е безсмислено".
    Не е безсмислено ,просто ние трябва да постъпваме като хората в цивилизованите държави.Там обаче ако те хванат с крадена стока влизаш в затвора наравно с крадеца.А ще те хванат със сигурност.
    Ние сме си виновни защото не ги мачкаме тези дето правят законите.Те също се страхуват, дори и от това,че утре няма да са във властта.Така,че ,промяна на шибаните закони. И както казва ЧОБАНИНА -сопата.
    В момента слушам по нтв протеста на пушачите.Значи за вреден навик,който трови всички може да се протестира и забраната да я отменят.А за това ,че нас ни тровят животните,крадат масово имуществото на което някои от нас изобщо разчитат, не можело и всичко било безсмислено.

  9. #49
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Виждали ли сте наказателния кодекс - Над 400 члена с по средно 5 алинеи във всеки един от тях или това прави 2000 вида престъпления, които един или друг човек може да направи. И сигурно някъде някой ги прави. Просто такива са хората, такава е човешката психика, такова е съвременното общество. Това е факт.

    Дори и да приемем, че 50% от обществото са полицаи, пак ще има престъпления, но този път половината от всички престъпници ще са полицаи просто защото и те са хора.

    Казваш да променим законите - а някой от вас чел ли е съществуващите закони? Дори и да ги променим в правилна посока - никой няма да ги прочете и пак никой няма да ги спазва. Та те самите полицаи не познават законите и 99% от тях никога не са чели наказателния кодекс.

    Малкото на брой качествени полицаи се занимават с разследване на изключително тежки престъпления, като например отвличания и противодействие на организираната престъпност. И с това се изчерпва капацитета на Българската полиция. В бюджета няма средства за повече полицаи, но и да имаше - едва ли нещо щеше да се промени. Та те за убийствата нямат достатъчно следователи, пък какво говорим за някакви си дребни кражби, разследването на които ще струва повече пари отколкото е цената на самите кошери.

    Дайте да си дадем реална сметка за ситуацията в България. Истинския брой на престъпленията е поне 10 пъти по-голям, отколкото го пише в статистиките. Това е така защото за дребни кражби до 10-20 хиляди лева полицаите дори не желаят да ги регистрират, за да не им се влошават показателите на престъпността.

    Знаете ли, че ежедневно в България се крадат поне по 100-200 леки коли и всяка една от тях е 5 пъти по-скъпа от един пчелин. Знаете ли, че ежедневно в България се обират поне по 100-200 апартамента и щетите на всеки един от тях са по-скъпи от един пчелин? Знаете ли, че ежедневно се извършват икономически престъпления за милиони? Ежедневно се продават наркотици за милиони. Ежедневно се извършват ДДС измами за милиони.

    Какви излюзии въобще храните, че кражбата на няколко кошера въобще някога ще влезе на дневен ред в парламента или в правителството? Та то такива дребни кражби в страната сигурно са по 10 000 на година, от които официално регистрирани са 1000, от които разкрити са 100, и то по случайност.

  10. #50
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Когато откраднаха моята кола в София, полицая отегчено ми каза, че аз съм му 9-тия за деня. И това само в едно РПУ, в което има само един полицай, занимаваш се с кражбите на коли. Та той не насмогва само да регистрира кражбите, камо ли да ги разследва. Една малка стаичка, в която има едно бюро за двама човека и един компютър от балканската война с дисплей от тези бумбалниците с кинескоп. Бюрото отрупано с тонове неподредени хартийки (вероятно оплаквания за кражби). Отегчения следовател ми хвърля няколко празни бланки и ми казва - пиши. Излизам в някакъв мръсен коридор с някаква дървена масичка на 100 години и един счупен стол и 2 часа гриза химикала и се чудя как се попълват тези бланки. Най-накрая връчвам бланките на следователя и той ги слага най-отгоре на една огромна камара с други подобни и започва да ми се жалва колко им са ниски заплатите, как нямало пари за компютър, та си носел собствения си лаптоп и т.н.

    За довиждане следователя ме посъветва да си платя откупа, когато крадците ми звъннат по телефона. Аз го попитах откъде те ще ми научат телефона, а той ми каза - "спокойно, ще го научат". Прозвуча ми като "спокойно, аз ще им го кажа".

    Та това е съвременната Българска полиция, която уж противодействува на кражбите. Един единствен човек за цяло РПУ, който ежедневно приема около 20-30 сигнала за кражби и се чуди как да ги опише. За разследване и дума не може да става, а колата ми струваше 30 000 лева. Та тогава аз осъзнах, че за под 100 000 или дори за под 1 милион лева кражба Българската полиция няма да си мръдне пръста да ме защити.

 

 
Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •