Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 11 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 102
  1. #31
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    А това с обединението в името на някаква кауза също е една химера. Няма как да стане, защото това също се корени в психиката на всеки един от нас. Всеки гледа сеира на останалите и си трае, защото него не го засяга. Самата тази тема е доказателство за това. Човека, който я отвори, е силно афектиран от случилото се, но същия този човек си е траел и е гледал сеира на десетките други подобни теми за кражби. Казвал си е "Мене не ме засяга" и си е траел. И чак когато открадват и неговите кошери, чак тогава се сеща че кражбата е проблем в пчеларството. И започва апели за обединение, започва да си търси виновници и т.н.

    Ами дайте да се обединим и против краденето на леки коли, против корупцията във власта, против незаконното изсичане на горите, проитив избиването на костенурките, против убийците по пътя, които не спазват правилника за движение и т.н.

    Клаузите за обединение са хиляди и хиляди. В колко от тях сте се включили? Отговора го знаете - включили сте се само в тази клауза, която ви засяга лично. И то само тогава, когато вече са ви откраднали кошерите - не по-рано, не по-късно.

  2. #32
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Искате обединение - ами добре, направете го. Съберете се инициативен комитет, проучете законодателството, регистрирайте поредната асоциация и започнете да набирате членове. Аз обещавам да съм съпричастен, да стана член и редовно да си плащам членския внос.

    За да функционира обаче тази нова асоциация, в нея трябва да има поне 2-3 човека, които да си жертват бизнеса и личното време, губейки хиляди часове в подготовката на писма, протести, участие в заседания и т.н и т.н. Ще се наложи да харчат и много лични пари за транспорт например и т.н. И най-накрая никой няма да им каже "Браво". Нещо повече - всеки ще ги оплюва, че не са успели да защитят интересите на всички членове на асоциацията.

    Хайде - правете я. Станете активисти. Загубете си живота в една безнадеждна клауза. Аз ви подкрепям - ще си плащам редовно членския внос и дори ви обещавам, че няма да ви критикувам за това че с нищо не сте помогнали на пчеларите. Бъдете сигурни обаче, че хиляди други ще ви критикуват, при това без да са членове и без да си плащат членския внос.

    Съжалявам за казаните думи, но това е положението с всички обединения и асоциации в България. Във всяка една от тях някъде някой си жертва времето и парите, за да го оплюват после разни хора, които си мислят че той им е длъжен с нещо. Ето и вие оплювате някаква пчеларска асоциация, но не сте член, не давате членски внос, не участвувате активно в нейните мероприятия и най-накрая си мислите, че тази асоциация ви е длъжна с нещо. Ами хайде направете друга, за да видим как ще я направите по-добра.

    ПС: Нищо лично. Говоря по принцип. Аз също съм създавал асоциация и съм губил хиляди часове време и много пари в името да помогна на членовете на асоциацията. "Браво" досега не съм чул от никого, но критики - оооо те са в изобилие. Така че сега съм пас. Готов съм да членувам и да подкрепям всяко едно пчеларско обединение или асоциация и дори да плащам членски внос - но организатор или активист - НИКОГА.

    Та ако вие се чувствате готови за организатори или активисти - действайте. Ако не - няма смисъл да търсите вината в другиго и да хвърляте призиви за обединение, чакайки някой друг да свърши работата.

  3. #33
    Няма как да се обединят пчеларите ще го заявя за сетен път. Докато голямата част от дружествата, асоциациите и най вече колегите който взимат пари по програмите не приемат останалата част от колегите за част от тях. А не само да разтягат локуми с колегите по форуми и групи. Асоциациите и дружествата в голямата си част ги касае само членския внос и как да дърпат чергата към тях. Когато правихме декларация странно защо 80 % от хората който подкрепиха не са участвали или по скоро не са се добрали до каквато и да програма. И постоянно се настройват едните срещу другите. Трябва да стане ясно на всички че ще сме добре когато заедно. А иначе за регистриране на поредната асоциация или дружество Матеев е прав проучих донякъде и наистина времето и нервите не са малко който трябва да отделят основателите. А както знаем естеството на нашата работа лятото сме плътно ангажирани тези работи се правя есен или зима. Кражбите стават само заради прословутите дарения от Европа. За мен по добре да ги няма, едно време като ги е нямало да не би да не се е развивало пчеларството, но кражбите ги е нямало или ако е имало не са били в такъв мащаб. Програмите не са лошо нещо за държави с МОРАЛ и Контрол. Тук при нас ни едно едното го има ни другото и всичко е на самотек. Пък човек решил ли е да се развива ще го направи със или без пари от програми. Само ще му отнеме година, две повече като време. Мисля си че и субсидията на кошер ще доведе до бум на кражбите за да имат по голяма бройка поне на хартия и да се точат едни пари.


    Аз лично не съм оптимист че кражбите ще спрат или че колеги могат да седнат на една маса и да водят нормален разговор без да се скарат.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  4. #34
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Не мога да разбера само като се обединим пчеларите как ще спрем кражбите.Зърнопроизводите ите са обединени ходят на протести спират движения по пътища блокират столицата и големите градове но кражбите при тях продължават.Разбиват им складовете ,крадат директно от нивите.Във нашия регион загубите им възлизат на 500,600тона.Според мен само трябва да се промени закона и кражбите ще спрат или намалеят драстично ,крадците ще започнат да се страхуват.Трябва да имаме право законно да си защитаваме собствеността със всички средства.Със сега действащия закон ако го хванеш крадеца да краде в собствеността ти и му причиниш по тежка телесна повреда си директно в затвора.

  5. #35
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Матеев е напълно прав,Янев също.Все пак ми се иска а и смятам че е възможно извесно обединение или коопериране,поне когато стане дума за продажби и пакетиране,но и за това са нужни огромни усилия и добра воля.
    Колкото за това да намалеят кражбите,или за каквото и да е престъпление,единствения начин е да се промени закона.Докато обикновенният човек не получи правото да защитава собственоста си,крадците ще се чустват безнаказано и няма да имат страх от това да влязат в собственоста ти.Само че тези отгоре не ги интересува това защото са защитени.Ако някой влезе да краде в дома на Станишев или обкръжението му ще го разкатаят до девето коляно,отделно че може и да го затреля с чиста съвест защото има имунитет.Докато някой влезе в къщи,ако си направят труда да го хванат,най-много ще се размине с условна присъда и на следващия ден отново е на акция.

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    .Държавата не е виновна, полицията също.
    Всъщност коя институция работи?

  8. #38
    Наблюдател
    Регистриран
    22.05.2013
    Мнения
    16
    Матеев- думата КЛАУЗА няма нищо общо с думата КАУЗА.
    КЛАУЗА- термин в правото означаващ част или положение от договор.
    КАУЗА-общо дело ,интерес,идея за която хората се борят.
    Справка тълковният речник.
    Колкото до това че съм бил афектиран,защото ми откраднали кошерите.Говориш наизуст без да ме познаваш.Гледал съм сеир,траел съм си по-голяма тъпотия не можа ли да кажеш.
    Пчелар съм от миналата година и изобщо не съм знаел за проблема.Четях другият форум,за да се науча как да си гледам пчелите,защото един такъв корифей като тебе ме заряза с 13 кошера без да му пука какво ще стане и дали няма да умрат.
    Ако знаех,че има такъв проблем как мислиш дали нямаше да взема мерки.
    А за афектите,да афектиран съм:
    афектиран съм от всичко което,което става в държавата.И не мога да разбера ти някакво подставено лице ли си или си от ония хора които философстват и ни заливат с потоци от думи без да кажат нещо съществено.Ти някъде да прочете в постовете ми думата "асоциация"или" гражданско движение"или нещо подобно за избиране на ръководства и т. н.Става дума за организираност,а не за организация.Организации има достатъчно много дето се борят за членски внос.
    Да не сме се борили против корупцията ,против кражбите ,против битовата престъпност и тези,който умишлено я поддържат,против високите сметки и ниските доходи и ред други неща, чрез който ни подлагат на геноцид.А какво да правим според теб да си седим и да чакаме бавно да ни унищожат,щото всяка съпротива е безсмислена.Извинявай ,но аз не мисля така.

  9. #39
    Класика в жанра дядо.Всичко е узурпирано,всичко е заето-остава ни само сопата.Аз за себе си съм се погрижил,но ме боли за момчета извадили мъчени пари да започнат малък бизнес!

  10. #40
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    .

 

 
Страница 4 от 11 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •