Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 102
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    22.05.2013
    Мнения
    16
    Добре но аз пък ти гарантирам,че по този предателски начин по който се държим предаваме себе си, семействата си и близките около нас хора.Помни ми думата,че много от тези до тук над 400 човека които четат темата горко ще реват,когато един ден пчелите им не се върнат или крадците ги споходят.Пак казвам :

    ЧАКАЙТЕ ГИ ТЕ ИДВАТ! ЗАЩОТО СЕ ЧУВСТВУВАТ НЕУЛОВИМИ И БЕЗНАКАЗАНИ!
    Достатъчно е да не купуваме кошери и инвентар със съмнителен произход. Да съобщаваме за видени такива.ПО възможност ги снимайте и ги качвайте във форумите.Все някой може да си познае собствеността.Ако правим това кражбите драстично ще намалеят.Добре е пострадалите да качват снимки на откраднатото им.Всички знаем ,че социалните мрежи са голяма сила можем да ги използваме като оръжие срещу посегателствата.

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    24.05.2013
    Мнения
    30
    Че аз се чудя има ли някой на който да НЕ му е крадено НИЩО от пчелина?Гледам тук само 1-2-ма души се възмущават и жалват...Явно на всички други им е добре...
    По мои наблюдения кражбите винаги си ги е имало-ето например беше преди може би 10-12 години от заграден пчелин в "Шерба" задигнаха 80 ПРАЗНИ ДБ кошера ,сума си и инвентар , останалите 10 пълни кошера бяха разхвърляни по земята все едно мечка ги е борила.Та така де,кражбите си ги има още от преди субсидии и програми,и за съжаление никой не е застрахован...Пчелините ни са по горички и полянки,където няма кой да ги пази...Кой е виновен?Никой не е виновен-всеки сам си отговаря за имуществото и на кого да се сърдим?Защо да е виновна полицията-защото не обикаля по гори и полянки ли?Не мога да разбера защо се гневите толкова?!?
    Разбирам - да гадно е,но разберете и Вие че никой не може да Ви гарантира опазването на имуществото...И те така с тоягата и пазим ...Всички сме така.
    П.С. Пчелина с 80-те празни кошера беше на баща ми,който въпреки че работи в полицията не можа да направи нищо,нито някой му оказа съдействие ,като техен колега...Така че сами си правете изводите какъв е шанса да Ви бъде помогнато...
    Ако имате конкретни идеи как да защитим нашето си-споделете,а не само да си трошим клавиатурите по форумите!Подкрепям Ви,но с ДЕЙСТВИЯ!

  3. #23
    Значи ЧОБАНИНО станахме трима!Давай да чуем какво да бъде първосигнално.Само че искам да ти кажа/аз съм на 62/че по мое време пъдарите биеха на поразия,а вратите в село бяха отключени!!

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    22.05.2013
    Мнения
    16
    Чобанино нещо не си разбрал.Аз не се жалвам.Аз търся съдействие от колегите от форума.Ако погледнеш горната тема ще видиш,че са я прочели над 1100 човека.Публикували сме снимки на кошерите си.От тези 1100човека някой може да е видял нещо някъде.По този начин 4 ограбени може да намерят кошерите си.А темата не съм я отворил ,за да си говорим колко безнадеждно е всичко и как трябва да чакаме да ни заколят ,а да потърсим заедно начин как да се справим с положението.Ако са само моите голяма работа,но това се превръща в епидемия.Аз няма да се откажа и пак ще си сложа там кошери в най скоро време, и какво пак ще ми ги откраднат.Ако заваря крадците ще трябва да влизам в затвора.Въоръжен съм и със сигурност ще стрелям.По добре да натиснем властите да оправят законодателството.А и ние самите да си съдействаме и помагаме,Защото така както е тръгнало с нас ще стане като с малките магазинчета.Малките пчелини ще изчезнат и ще останат само тези които могат да си позволят жива охрана,кучета,охранителна техника и т.н.Искам да кажа ,че всеки от нас трябва да си помисли дали иска да си гледа пчелите спокойно или да бъде пчелар със затихващи функции като малките квартални магазинчета които ги ликвидираха големите вериги напускани на пазара от власт имащите.Те ще стигнат и до нас, огромните пчелини които създават така ще свалят цената на меда,че няма да ни е изгодно да ги гледаме,а това се казва принудителен фалит.Така мисля аз.И ако в разсъжденията ми няма логика кажете ми го.Те нарочно поддържат такова положението,За да ни разкарат от пътя си и да заграбят целият бизнес.Както стана с много други.

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    24.05.2013
    Мнения
    30
    Прав си ,Дедо, ама както сам каза-докато има хора които да купуват крадената стока,ще има и такива които да я набавят ...Така си е -търсенето определя предлагането и няма как да е иначе...
    Всеки си мълчи и си гледа благото,щото едно е да дадеш 200-300 лева за кошер с развито семейство и всичките му там салтанати , друго е да дадеш 50 кинта на мангал с тесла и няколко гвоздея да ти го донесе... :Х
    Нито законодателство нито нищо не може да спре тая напаст-само сопата...да се строшат няколко кратуни и да се разчуе,че барем се вдигне цената на краденото,та да не го купува никой...
    Така е карам си и аз с 30 год кошери че да не изглеждат апетитни за джамбазите,нищо че се разпадат вече когато ги местя,ама ако ги подменя не само ще се разпаднат ами и изобщо няма да ги имам...
    Пък относно големите пчелини то натам отиват работите с нас малките производители...Шанса за оцеляване е само ако се комбинираме и обединяваме че да можем да се конкурираме с тях,иначе ще си продаваме на комшиите по 6 лева буркана...

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    24.05.2013
    Мнения
    30
    Цитат Първоначално публикувано от wenciautoklima
    Значи ЧОБАНИНО станахме трима!Давай да чуем какво да бъде първосигнално.Само че искам да ти кажа/аз съм на 62/че по мое време пъдарите биеха на поразия,а вратите в село бяха отключени!!
    И аз това казвам-без да играе кривака няма как да стане ...Преди 2 години дойдоха на пчелина бус с мангали ,някой им "продал" "СиСтерната" от моя двор :D :D :D
    готови смъкнали едни бутилки,едни горелки-ще режат...
    Да можехте да видите как не могат да сварят да си прибират партакешите,че си изоставиха авера да си поиграя с него оттогава нататък верно-пиле не прехвръква,ама се чудя кой ли ден ще се изсипят повече и ще ме линчуват,или ще ми изнесат и покъщнина и всичко...ама друг начин според мене няма...Докато съм още здрав,прав и корав няма да им се дам next_mad;

  7. #27
    Значи проблемът на давещият се е проблем на самият давещ се!

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    24.05.2013
    Мнения
    30
    еми дайте друго решение на проблема и както казах-ще ви подкрепя wink; за момента за мене сопата само ги оправя и да се разчува за сопата че малко от малко да се поуплашат next_mad;

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от chobanin1
    Нито законодателство нито нищо не може да спре тая напаст
    Именно заради законите сме като вързани кучета,които освен да лаят друго немогат.А,я ако кучето не е вързано.....

  10. #30
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    В Америка всеки има право да си купи оръжие и всеки има право да застреля някой крадец, ако е влязал в двора му или в къщата му. И каква е ползата от всичко това? Ами вместо да намалее, престъпността се е увеличила. В момента в Америка е най-високата престъпност в света, въпреки че по затворите вече са вкарани над 2 милиона престъпника (това вчера го казаха по Discovery).

    Аз мисля, че защитата от кражба трябва да е превантижно мероприятие, и всеки един пчелар трябва сам да си я организира колкото се може по-добре. Има много теми във форума по този въпрос.

    Държавата не е виновна, полицията също. Просто сред населението има определен процент хора с престъпно мислене и ние нищо не можем да направим. Това просто е един факт, с който трябва да се съобразаваме.

    Не забравяйте, че престъпността е дълбоко вкоренена в психиката на всеки един от нас. Всеки нарушава правилата за движение по пътищата, всеки един поне веднъж е карал пиян. Дайте да разстрелваме пияните шофьори, шофьорите с превишена скорост, и всики младежи под 25 години, защото те са генератор на над 50% от катастрофите. Така със сигурност жертвите по пътя ще намалеят, но каква ще е цената на всичко това.

    Лично за себе си аз съм се убедил, че ако аз сам не направя нещо за защита от кражба, няма кой друг да ми помогне. Не вярвам на държавата, на полицията, на съдебната система и дори на господ (ако го има).

 

 
Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •