Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 50
  1. #31
    Ако мога да помогна с нещо свиркай !!!
    Ще помагам с квото трябва !
    И голама сопа имам за непослушни маймуни!!!

  2. #32
    Това е от държавен вестник и с моя простия акъл стигам до извода че можем да продаваме мед в магазинната мрежа!!!
    Ако не съм прав поправете ме!!!
    http://dox.bg/files/dw?a=7b11c49c49

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Разбира се, че можеш. Единственото ограничение е, че не можеш да продаваш в търговските вериги. Всичко е много точно написано. Само трябва да се регистрираш в НВМС.

  4. #34
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Разтълкувай ми точно текста, които забранява в търговските вериги.
    Tърговските вериги на дребно, ли продават или на едро?


    ''МИНИСТЕРСТВО НА ЗЕМЕДЕЛИЕТО И ХРАНИТЕ
    НАРЕДБА № 26 от 14 октомври 2010 г.
    за специфичните изисквания за директни доставки на малки количества суровини и храни от животински произход
    Раздел І
    Общи положения
    Чл. 1. С тази наредба се уреждат условията и реда за:
    1. директната доставка, извършена от производителя, до крайния потребител или до местни
    обекти за търговия на дребно
    , които извършват директни доставки на краен потребител, на малки количества:
    а) първични продукти – сурово мляко, пчелен мед, яйца от кокошки и пъдпъдъци и прясна и охладена морска и сладководна риба;...''



    ................
    Аз разбирам под търговия на едро тип борса(склад) или МЕТРО,където пазарят само фирми останалите макар, че са си вериги са си точно търговия на дребно. За кварталните магазинчета и бакалии е от ясно по ясно.

  5. #35
    Цитат Първоначално публикувано от toko652003
    Разтълкувай ми точно текста,

    или до местни
    обекти за търговия на дребно
    Мисля, че ти сам си си отговорил. Местни Означава, че са малки фирми със същото местонахождение и регистрация, а търговските вериги най-често са международни или най-малкото не са местни. За това не може в тях.

  6. #36
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    Разбира се, че можеш. Единственото ограничение е, че не можеш да продаваш в търговските вериги. Всичко е много точно написано. Само трябва да се регистрираш в НВМС.
    И защо тогава тези от НВМС - ръсят мозък че не можем!
    Смешници - царя дава падаря не дава - България ООД!
    Утре ако ми остане време отивам в НВМС !!!

  7. #37
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    Цитат Първоначално публикувано от toko652003
    Разтълкувай ми точно текста,

    или до местни
    обекти за търговия на дребно
    Мисля, че ти сам си си отговорил. Местни Означава, че са малки фирми със същото местонахождение и регистрация, а търговските вериги най-често са международни или най-малкото не са местни. За това не може в тях.
    Ясно възможно е точно това да са имали в предвид законотворците.
    Макар, че може да се оспори.
    Всяка фирма независимо, каква е щом има обект в даденото населено място и то като търговски се регистрира(длъжна е дори и да е верига) в Общината и става местна по дейност
    независимо че регистрацията и е някъде другаде.
    Казано е от ясно по ясно доставка до търговски обект в които се продава на/дребно на територията в съответната област.НЯма текст в които се споменава обратното.Не съм съгласен, че местни е равнозначно на малки.

    Съгласен съм, че е неясно и може да се тълкува всякак.
    Правилното тълкуване според мен е да се доставя навсякъде, където в търговските обекти се продава на дребно, в рамките на съответната област.

  8. #38
    В наредбата има доста неща, които могат да се тълкуват двузначно. Но за сега тя е действаща и не спазването и се тълкува като нарушение.

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    И в крйна сметка какво излиза,това което казва Бонев-регистрация в НВМС,както и другите изисквания относно етикет,надпис и меда може да го продаваме почти навсякъде,без МЕТРО,БИЛА и т.н То пък кой ли от нас ще се засили да го продава там?

  10. #40
    Да точно така е !
    Днес ходих в ДВСК за да подам документи за няква регистрация както пише в държавен вестник. Но директора им бил в отпуск и ми казаха да отида в Четвъртък!!!
    Ще пиша кво е станало дано е положително!!!

 

 
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •